SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Съвет за 2 домейна за 1 сайт

vkusno

New member
Здравейте, знам, че много пъти се е коментирало по тази тема, но имам дилема какво да правя с 2 домейна за един сайт. Така ситуацията е следната, имам домейн на 6 години на който е сайта от толкова време, всички линкове са към него и сега имам същия този домейн, само че .bg и сега се чудя какво да го правя.

Вариантите които се сещам са:

  1. Всичко от стария домейн да води към новия .bg с canonical.
  2. Новият .bg да редиректва с 301 към старият.
  3. Всичко от стария домейн да редиректва към новия .bg с 301.

Какво бихте направили Вие и какво бихте ме посъветвали да направя?
 
За: Съвет за 2 домейна за 1 сайт

За: Съвет за 2 домейна за 1 сайт

4 - новия да се насочи към под-страница на старият промерно www.stariat.com/bg
 
За: Съвет за 2 домейна за 1 сайт

За: Съвет за 2 домейна за 1 сайт

Не те разбрах, защо да се насочи към под-страница?

Други идеи или съвет някой?
 
За: Съвет за 2 домейна за 1 сайт

За: Съвет за 2 домейна за 1 сайт

Зависи. Ако старият си има своя трафик и е добре позициониран на твоя място бих започнал да развивам новият от нула, а от стария на подходящи места линкове към новия.
Ако си решил изцяло да зарежеш стария по каквито и да е причини 301 към новия е добра идея(освен ако не си отнесъл някакво сериозно невъзстановимо наказание домейн на 6 години не бих го зарязал толкова лесно), но ще трябва да възстановиш структурата и в новия :( .
Аз съм по-скоро за започване от нулата, като от стария изцедиш всичко възможно за изстрелване на стартъпа и го оставиш да си крета. Все пак доста се промениха тенденциите за 6 години.
 
За: Съвет за 2 домейна за 1 сайт

За: Съвет за 2 домейна за 1 сайт

Старият не е наказан, добре се позиционира и всичко му е наред, просто с .bg e по-професионално и добре изглеждащо :)

Какво имаш на предвид под започване от нулата? Все някак нещо трябва да отваря този домейн, демек старият да има canonical към новият .bg ли? :) Не може сайта да се отваря и с двата домейна и да няма нито редирект нито canonical защото ще се получи дублирано съдържание.
 
За: Съвет за 2 домейна за 1 сайт

За: Съвет за 2 домейна за 1 сайт

Някои да има други идеи?
Как процедирате вие с 2 домейна за 1 сайт?
 
За: Съвет за 2 домейна за 1 сайт

За: Съвет за 2 домейна за 1 сайт

Варианта на Димо в момента е модерен и е най-продуктивен - стария сайт продължаваш да го развиваш, а на бг домейна си правиш нов сайт с ново съдържание и оптимизираш.

Ако не ти се занимава - правиш това което каза bgkulinar.
 
За: Съвет за 2 домейна за 1 сайт

За: Съвет за 2 домейна за 1 сайт

Благодаря кулинар, така ще направя.

Не ми е нужен втори сайт а просто по-добро брандиране, за това е .bg :)
 

Горе