SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Съвет за 404 page

Nikka

New member
В момента с htc пренасочвам към моя страница 404, с меню.

Търся съвет кой от долните варианти е най - Google Friendly? Информацията, която чета, е доста противоречива.

Варианти:
1. Директно прехвърляне към началната ми страница, при поява на 404
HTML:
ErrorDocument 404 http://www.mywebsite.com/
2. Прехвърляне към собствена, статична 404 страница, откъдето потребителя сам да се ориентира
HTML:
ErrorDocument 404 http://www.mywebsite.com/404.html
3. Прехвърлям към моя 404, която пренасочва след 15 сек, ако потребителят не се е ориентирал дотогава по менютата
HTML:
ErrorDocument 404 http://www.mywebsite.com/404.html
+
HTML:
<meta http-equiv="refresh" content="15;url='http://mywebsite.com' "/>
4. Друг вариант?

Ще съм благодарна на мнение, кой е най-успешния работещ вариант и защо.
 
Re: Съвет за 404 page

редиректът на куп страници към вътрешна (404.php) няма ли в бъдеще да даде голям PageRank на вътрешната вместо на главната? имам предвид когато мине mirror-робота
 
Re: Съвет за 404 page

Точно този факт се сбива с всякаква моя логика. За мен най-естествен вариант, дори за потребителя е, при грешка, чрез htc да се премине към главната страница. Но при толкова печелившо и просто решение, какъв е смисъла от Google така настоятелно да препоръчват за най-friendly практика заобиколния път -> htc -> собствен 404. Обезмислянето на page 404, в този контекст, също не ми звучи логично. Затова питам за съвет, ако някой има конкретни впечатления по въпроса.
 
Re: Съвет за 404 page

1 и от мен. Така или иначе страницата я няма. Това ще стане ясно като го пренасочи към началната и адреса в адрес-бара се смени.

На 1 сайт бях направил да се отваря 404.пхп, която да пренасочва към началната веднага, а там се показва бар отгоре (при реферер 404.пхп), че търсената страница липсва и затова сме го пренасочили към началната страница... Тази нотификация е повече от достатъчна, ако толкова държиш да уведомиш потребителя за очевидното, че това, което търси, липсва :)
 
Re: Съвет за 404 page

Bgkulinar, благодаря ти за мнението, изпреварил си ме, докато писах. А някакви идеи за горното противоречие?
 
Re: Съвет за 404 page

Не приемай съветите на Гугъл винаги за чиста монета. Аз не виждам противоречие да закараш някого на началната, защото е попаднал на несъществуваща страница.

Най-добрият вариант е да прихващаш по какво търсене е посетил несъществуващата страница и да му сервираш възможност да избира според търсенето, но е доста хай-тек ситуация.
 
Re: Съвет за 404 page

Идеята е, че принципно, за да му е ясно на потребителя какво се е случило, и защо иска да отвори нещо, а му се отваря друго, е добре да бъде уведомен... Но проблемът е, че като види, че нещото липсва, може да затвори сайта, а ако е на началната страница, може да си хареса нещо друго, или да използва търсачката на сайта, за да продължи да търси нещото. То търсачка може да има и на 404 страницата, но като го стреснеш с големи букви, че нещото липсва и му напишеш някакво необяснимо число 404, което не му говори нищо, той си казва "деева" и отива да търси в гугъл...
 
Re: Съвет за 404 page

Лекторът пак показа абсолютното си невежество.
Сутринта прочетох темата и реших да я подмина.
Но след това се замислих, че по този начин ще оставя възможността да вкара в заблуждение всеки, който чете неговите глупости.
Ако не вярва на Гугъл
Не приемай съветите на Гугъл винаги за чиста монета
То поне може да прочете Ранд или други, по-умни от мен и от него хора, какво са казали по въпроса.
И да препоръчва тъп редирект към индекса е абсолютна грешка по много причини.
Както винаги, той пише без никаква аргументация.
А аз, както винаги ще се опитам да му предам кратък урок по SEO.
1) Редирект 301 при 404 се използва САМО когато страницата се е променила и тя има бекове и носи трафик!
В този случай се насочва към новата страница или към раздела към който се отнася.
2) 404 ТРЯБВА да има, за да знае ботът, че няма такава страница и гугъл да ги изхвърли от индекса си.
Това се отнася за страниците до които потребителят се опитва да стигне и има грешка в написаването на адреса, когато CMS-ката генерира несъществуващи страници или когато по някакви причини тази страница вече не съществува.
Преди време имах случай с интернет магазин, при който след промени в енджина, генерираше купища несъществуващи страници.
Успоредно с това започна да пада трафика и позициите.
За всичко това се оказаха виновни несъщсествуващите страници, които не отдаваха грешка 404, а редиректваха към основната страница с продукта.
По този начин се получаваха по няколко ЕДНАКВИ страници, които естественно Гугъл прие за дублиран контент и от там започна да страда целият сайт.
След изчистването на този проблем и слагането на 404, всичко се върна на своите места.
Така, че 301 трябва да се използва индивидуално и много внимателно!
За всичко друго трябва да има 404!
Дали ще е къстъм или просто празна страница, няма значение!
И 2-та случая е по-добре посетителят да знае, че няма такава страница, отколкото да се праща някъде другаде, където може да не разбере, какво се е случило и защо не намира там това, което търси!
И като последно, ако всичко беше толкова просто, то и гугъл и Яху (след 10-на секунди редиректва, но ПОКАЗВА, че няма таква страница!) и Бинг и т.н. няма да слагат 404, а ще си редиректват към индекса.
404 помага за правилната индексация на сайта и липсата му не води до нищо добро!

И след всички глупости дето е изписал Лектора, му благодарят все едно е хванал господ за SEO-то :)
А това, че пише глупости, няма никакво значение :)
И за завършек колко злоба и комплекси може да има някой, за да сложи 2 червени точки с един и същи коментар :),
Сега ще очаквам по 3 да имам :)
 
Re: Съвет за 404 page

Хау! :)

SeoLab каза:
И като последно, ако всичко беше толкова просто, то и гугъл и Яху (след 10-на секунди редиректва, но ПОКАЗВА, че няма таква страница!) и Бинг и т.н. няма да слагат 404, а ще си редиректват към индекса.
A, да си забелязал случайно, че и трите връщат 404?
 
Последно редактирано:
Re: Съвет за 404 page

Лекторът пак показа абсолютното си невежество.

аз съм го признал за голям майстор ама ти си знаеш
 
Re: Съвет за 404 page

Хау! :)

A, да си забелязал случайно, че и трите връщат 404?

1-во въпрос към модераторите, как може потребител да си променя поста един ден СЛЕД като е бил пуснат?
Много ми се иска да прочета отговора на този въпрос.

2-ро - Лекторе, ти май не умееш или да четеш или да вникаваш в прочетеното.
Айде за теб въпрос с повишена трудност (явно за теб ще е прекалено повишена де), виж, какво съм писал и го обмисли внимателно, преди да си редактираш мнението след 2-3 дни :)

А то 1-вия ти отговор беше много показателен, с нечленоразделните звуци...
 
Re: Съвет за 404 page

Въпрос към модераторите: Докога ще търпим пенсионери да задават глупави въпроси?

Сео пич, покажи ми 404 страница от твой сайт или клиентски и ще ти отговоря с удоволствие. Преди това, не е зле да се запознаеш с отговорите на сървъра и какво Гугъл нарича soft 404 pages. Слез малко на земята, изпусни балоните и ще можем да дискутираме нормално. Всичко друго издава лош вкус. Ако мислиш, че с някакви псевдо нападки, ще покажеш колко повече разбираш от СЕО, силно грешиш.

П.П. Както писах на твоя клонинг, може да ми викаш и авторе, щото съм съавтор в книга. Сега пий си лексотана, защото трябва да си щадиш нервите.

Ако бай Пешо не затвори темата, ще ти обясня някои положения за 404, които явно ти убягват.

П.П. За Хау - ако беше чел Карл Май, щеше да знаеш какво значи.
 
Re: Съвет за 404 page

Въпрос към модераторите: Докога ще търпим пенсионери да задават глупави въпроси?

По-интересното е до кога ще търпим привелигировани потребители!
Така, че нека собствениците или администраторите на форума да кажат, как може някой да си редактира поста 24 часа, след, като е бил пуснат.

За 404, ако имаше, какво да кажеш, щеше да го кажеш в 1-вия си пост.
А там видяхме, какво си написал и какво си посъветвал.
Ето ти пример за 404
 
Последно редактирано:
Последно редактирано:
Re: Съвет за 404 page

е за кво се скарахте ся - прав е готвача че Гугъл (и кой да е друг) дава съвети само за бяло SEO - никой няма да ти даде съвети как без много акъл и труд да хванеш ТОП-1 и тн

аз винаги чета между редовете - освен когато става дума за секретни материали като General Guidelines Version 3.18 March 30, 2011 дето не знам защо ми затриха отговора в темата
 

Горе