SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Сървър Colocate в Берлин

nullsoft

Active member
Колеги искам да споделя една моя идея с вас.

Вчера като търсих място за Colocate на един сървър намерих едно добро място, написах един емайл и попитах цената, и днес хората ми се обадиха и си поговорихме за мястото как ще е и кво ще е.

Обаче един сървър на мен ще ми е много все пак ще хостна само няколко ссайта, и останалия ресурс просто няма да може да се ползва, и се сетих дали не можем да се съберем няколко души от тук даси купим един сървър (в ибей ги има много на тънка цена), и даси плащаме заедно за колокацията ??? не знам дали ще има навити, но очаквам вашите коментари.

ПС. тук намерих една добра машинка
http://cgi.ebay.de/INTEL-Q6600-AUFR...14&_trkparms=72:1229|66:2|65:12|39:1|240:1318

Между другото виждал съм по-добри машини от това с 12ГБРАМ за почти същата цена.

ПС2. Ако се направи нещо такова никой няма да има повече проблеми със хостинга си ;)


ПС3. Аз се намирам в Берлин :)
 
Последно редактирано:
Re: Сървър Colocate в Берлин

Колеги искам да споделя една моя идея с вас.

Вчера като търсих място за Colocate на един сървър намерих едно добро място, написах един емайл и попитах цената, и днес хората ми се обадиха и си поговорихме за мястото как ще е и кво ще е.

Обаче един сървър на мен ще ми е много все пак ще хостна само няколко ссайта, и останалия ресурс просто няма да може да се ползва, и се сетих дали не можем да се съберем няколко души от тук даси купим един сървър (в ибей ги има много на тънка цена), и даси плащаме заедно за колокацията ??? не знам дали ще има навити, но очаквам вашите коментари.

ПС. тук намерих една добра машинка
http://cgi.ebay.de/INTEL-Q6600-AUFRUST-PC-GHz-4GB-DDR2-GEFORCE-7100-512-MB_W0QQitemZ120365304223QQcmdZViewItemQQptZKomponentenbundles?hash=item120365304223&_trksid=p3911.c0.m14&_trkparms=72%3A1229|66%3A2|65%3A12|39%3A1|240%3A1318

Между другото виждал съм по-добри машини от това с 12ГБРАМ за почти същата цена.

ПС2. Ако се направи нещо такова никой няма да има повече проблеми със хостинга си ;)
колко пари е на месец колокацията?
И как ще се оправим с правата :)
 
Re: Сървър Colocate в Берлин

тази няма да свърши работа, за нея колокейшъна ще е много по-скъп от един 1U сървър

ето тези имат много добри втора употреба
 
Re: Сървър Colocate в Берлин

Значи машината ще е в Берлин в сървърна зала кадето се държи температура от 21 градуса. Хората казват че винаги могат дани окажат помощ при проблем.

За цена ги попитах, но неми казаха. Искат първо да се срещнем да ме заведат в мястото кадето ще се държи машината.

Ще мога дави дам повече инфо след като се видя с хората очи в очи.

За Правата мисля че ще можем да си ги разделим взаимно без да има сърдити.


ПС. сигурно се чудите защо съм почнал тая тема след като не знам цената ще ви отговоря просто искам да знам дали има заинтересувани от това, и дави чуя мненията
 
Последно редактирано:
Re: Сървър Colocate в Берлин

Кажи като крайна цена колко пари ще е... може да се цепне на виртуални машини със VMware ( VPS )
Ако имам възможност бих се включил
 
Re: Сървър Colocate в Берлин

Кажи като крайна цена колко пари ще е... може да се цепне на виртуални машини със VMware ( VPS )
Ако имам възможност бих се включил

Точната цена ще мога дави кажа до 2/а дена след като се срещна с хората.

ICQ
243-498-281
 
Re: Сървър Colocate в Берлин

Преди малко говорих със хората от фирмата и ги попитах каква е цената за един стандартен сървър, и те ми обесних 100 гб трафик , 100 вата електричество ако изразходва сървъра 89 евро, Цената се покачва от изразходваното електричесто, и трафика.

Помещението е едно от най-новите в Берлин правен преди 1 година изцяло климатизиран с поден климатик, винаги има техници във помещението. дават 10,мбит порт при нужда може да земем и 100мбит при проблем с един от доставчичите веднага сменят на друг, Интернета просто няма да спира.

Остава само да се купи един сървър даим кажа конфигурацията на сървъра колко електричество ползва колко трафик ни трябва, и щени кажат точна цена.


ПС. мисля че цената не е много защото съм сигурен че тука ако се съберем няколко хора плащаме много повече за хостинг!. Тука е + е че сървъра ще е наша собственост, и няма да имаме проблеми със използваните ресурси, и врото винаги ще имаме достъп до сървъра няма да има токови проблеми интернет проблеми и такива.
 
Последно редактирано:
Re: Сървър Colocate в Берлин

Преди малко говорих със хората от фирмата и ги попитах каква е цената за един стандартен сървър, и те ми обесних 100 гб трафик , 100 вата електричество ако изразходва сървъра 89 евро, Цената се покачва от изразходваното електричесто, и трафика.
За тази цена 100ГБ са нищожно малко. Само два от моите сайтове правят над 200ГБ на месец (без игри, филми или даунлоуд). А тука гледам доста маймуни искат да се закачат на клона.
 
Re: Сървър Colocate в Берлин

За тази цена 100ГБ са нищожно малко. Само два от моите сайтове правят над 200ГБ на месец (без игри, филми или даунлоуд). А тука гледам доста маймуни искат да се закачат на клона.
Правилно това и за VPS е малко. Поне 1TB трябва да е за коло. Като пускат 10mbit връзка това са 3.2TB.

Май ще има пазар да ви пусна 10-тина VPS-a на наши сървъри ;)
 
Re: Сървър Colocate в Берлин

За тази цена 100ГБ са нищожно малко. Само два от моите сайтове правят над 200ГБ на месец (без игри, филми или даунлоуд). А тука гледам доста маймуни искат да се закачат на клона.

Ще трябва да знаем кой искат да се включат и щеси сметнем трафика ако трябва може да земем и без лимит, това също съм питал.

Първо ни трябва машина

http://cgi.ebay.de/DELL-Server-Powe...photoQQcmdZViewItemQQ_trksidZp1742.m153.l1262

http://cgi.ebay.de/IBM-Server-xSeri...2103QQtcZphotoQQcmdZViewItem#ebayphotohosting

тия неща са в Берлин и мога даги взема директно от място
 
Re: Сървър Colocate в Берлин

E, аз на моя VPS съм ънлимитед, но ако имаш хубави условия, може и да се възползвам.

Аз нямам условия ние ще си ги съсдадем заедно, мисля че не разбираш каква мие идеята
 
Re: Сървър Colocate в Берлин

Колеги ето една оферта от мен

Fujitsu Siemens Computers Hardware, Celsius W360, Core2Quad Q6600,
- 4x2.4 GHz,
- 8 ГБРАМ
- 2ТБ Трафик
- 2х500 ХДД
- Собствена нет структура от 60ГБ
- 3 ИП/та може да земем и повече
- Гарантират 99.5% достъпност на мрежата за година
При положение че е имало повече проблеми от 99.5 за цялата година смятат за всеки час 1/30 от платеното и ниго връщат.
- Мониторинг от 10 техника във сървърното помещение.
- При проблем със хардуера го сменят за 2часа безплатно.
- Colocate в Франкфурт на маин
- Цена за месец 130 евро.

Цената е много добра. С тези ресурси можем няколко хора много лесно да си хостваме сумати сайтове.

АКо някоi има интерес нека пише на ЛС или по ICQ 243-498-281
 

Горе