SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Тежест на платени и разменени линкове

bluefighter

New member
Здравейте,

има ли значение дали линка е платен или разменен. Еднаква ли е тежестта?

По принцип разменям линкове с някой сайт като поставям линк в 3-ти, а в този 3-ти има линк към основния мой, чудя се дали да си махна линка от 3-тия сайт към основния? Ще има ли някакво подобрение, т.е даа стане все едно този линк не е разменен а е платен. :))

Поздрави,
Емил
 
За: Тежест на платени и разменени линкове

За: Тежест на платени и разменени линкове

За първия въпрос не съм сигурен, а за втория, зависи в кой сайт са поставени и колко често се обхожда този сайт. Може да е няколко месеца дори. Естествено може и много бързо, няколко дни.
 
Re: Тежест на платени и разменени линкове

Какво излиза, че може да си купя линк за 1 месец и той въобще да не ми бъде отчетен. Как да разбера кога ботовете са обходили сайтовете с поставени мои линкове? През Гоогле wm ли?
 
За: Тежест на платени и разменени линкове

За: Тежест на платени и разменени линкове

Принципно се гледа кеша на страницата. Там в резултатите дето има едно линкче Кеширана версия или нещо такова. Там има и дата от която е този кеш. Примерно виж кеша на този форум: http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:http://searchengines.bg/
Когато и да го видиш винаги ще е от текущия ден. Бота просто винаги шари тука. Обича да похапва форуми, особено такива с доста беклинкове и доста активност като този. Ням ням вкусно :).
А примерно да вземем кеша на друг произволен сайт (не е мой), който взех случайно от 19-та страница за търсене SEO: http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:http://www.gg2002.com/
Забелязваме, че кеша е от 30 ноември. Това до голяма степен се дължи на факта, че последния пост е през август, за разлика от този форум, където последния пост е сега :D.
То 30 ноември не е много зле, просто такъв пример с падна. Има и много по-стари. А линк за 1 месец няма смисъл за сео, защото дори и да се види и да ти повлияе на сео-то, то като се махне, веднага ще изчезне ефекта :).
 
Последно редактирано:
Re: Тежест на платени и разменени линкове

Няма значение дали е платен или разменен... трябва да е релевантен, иначе при един репорт изгаряш ...
 
Re: За: Тежест на платени и разменени линкове

Re: За: Тежест на платени и разменени линкове

Нерелевантен + платен ... не е препоръчително :D Нали аз линквах така и гугъл не ме обича вече ...
 
За: Re: За: Тежест на платени и разменени линкове

За: Re: За: Тежест на платени и разменени линкове

Нерелевантен + платен ... не е препоръчително :D Нали аз линквах така и гугъл не ме обича вече ...
Подкрепям извода. С необходимото допълнение, разбира се, че "за кокошка няма прошка". С други думи, нов сайт гори, а на стар ("тръстов" дет се вика) може да му туриш и над десетина нерелевантни сайтуайда без кой знае кви отрицателни последствия.

Положителни също.
 
За: Тежест на платени и разменени линкове

За: Тежест на платени и разменени линкове

На това обратното.

пример: линк към сайт за дограма в социалка за автомобили е нерелевантен.
 
Re: Тежест на платени и разменени линкове

По принцип се опитвам да оптимизирам онлайн магазин за часовници. Линковете ми са от

- сайт за спортни новини
- клюкарски сайт
- други онлайн магазини: подаръци, парфюми, козметика, резачки
- сайт за филми онлайн
- лични блогове
- литературен сайт
- други сайтове за часовници

Кои според вас са нерелевантни
 
За: Тежест на платени и разменени линкове

За: Тежест на платени и разменени линкове

Самия факт, че някой е сложил нерелевантен линк към някакъв сайт, не води до наказание. Купуването на линк води до наказание, ако някой те репортне. Това имах предвид. Друг е въпроса дали е добре да се слагат нерелевантни линкове от сео гледна точка ;).
 
Re: Тежест на платени и разменени линкове

Релевантността по принцип е доста относително нещо. Линкове от директории за статии релевантни ли са ? Работят си идеално. Много е важен моментът, че релевантността се определя не толкова за сайт като цяло, а на ниво документ (отделна страница). Затова и линковете от статии работят - твоята статия с линка се намира на отделна оптимизирана страница със заглавие, описание и текст съдържащи нужните ключови думи. Естествено по-добре е ако тематиката на сайта е същата или поне сходна, но винаги може да използваш всичко, което ти е под ръка като ресурс.
 
Re: Тежест на платени и разменени линкове

Не се тревожи за това кой те линква ( освен ако не е ***** сайт или имаш много линкове за кратко време ), а си виж изходящите линкове.
 
За: Re: Тежест на платени и разменени линкове

За: Re: Тежест на платени и разменени линкове

Да изходящите линкове са важни за SЕО. Изходящ линк от сайта ти към друг авторитетен по ключовите ти думи.
 
За: Тежест на платени и разменени линкове

За: Тежест на платени и разменени линкове

А как се определя един линк за платен?
Приемаме, че намеря линк от дадена главна страница към мой конкурент и го репортна. От гугъл преценяват или се допитват до администратора на линкващия сайт? Предполагам, че и линкващия сайт се наказва.
 
За: Re: Тежест на платени и разменени линкове

За: Re: Тежест на платени и разменени линкове

имам чувството, че съм най-неуспешния оптимизатор :))

Е не виждам проблем със сайта ти по отношение на класирането му в гугъл. Да на втора страница излизаш 11-та позиция по ключовата ти дума часовници.
Пробвай да дадеш един изходящ линк на думата часовници от сайта ти към гугъл търсене с тази дума пък виж как ще е след няколко дни или седмица две...
 
Re: Тежест на платени и разменени линкове

В статия предполагам става или да добавя в прияелските линкове? Имат ли тежест коментарите в английски dofollow блогове, ако искам да оптимизиирам български сайт, наблюдавам такава практика при някои сайтове. :))

Благодаря ти много за съвета, дано да има резултат :))
 

Горе