SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Това пингвин ли е според вас?

scoobydoo

Know you can!
Здравейте.

Това пингвина ли е според вас? Официалната дата на 2.0 е 22 май. По седмици е графиката.
pingvin-2.0.jpg
Спада е плавен и почва от доста по-рано сякаш. Това нормално ли е за пингвин?
Сайта е на английски.
 
За: Това пингвин ли е според вас?

За: Това пингвин ли е според вас?

Според мен е сезонна цикличност. Ако сайтът е нов, може да не си забелязал още циклите. Според информацията на него може да има повече трафик зимните месеци.. Все пак е плавно, а и има леко покачване накрая. Не е изгубена кауза.
 
За: Това пингвин ли е според вас?

За: Това пингвин ли е според вас?

@scooby според мен не може да се каже само по тази картинка, много зависи откъде са били тези посещения през април-май, съотношението органично търсене - препратки и др. Как върви класирането по основните ключови думи, дългата опашка... Също да се види как е линковата картина.

Ако решиш може да ми пратиш сайта на ЛС да видя.
 
За: Това пингвин ли е според вас?

За: Това пингвин ли е според вас?

Трафика от препратки е незначителен, приемете че все едно всичко е от Гугъл. Ключови думи не следя. За анализиране на линкове не питам. Питам ако някой се е срещал по-често с пингвина да каже дали от неговия опит спада е така плавен и възможно ли е да започне по-рано от официалната дата :).
 
За: Това пингвин ли е според вас?

За: Това пингвин ли е според вас?

Според мен си е пингвин, по мои наблюдения не удря преди да го обявят официално, най-много 4-5 дни. Може да са били наказани няколко вътрешни страници, и постепенно да са започнали да падат в класирането и от там намалява трафика.
 
За: Това пингвин ли е според вас?

За: Това пингвин ли е според вас?

Skubi, пусни го през баракудата, там ясно се забеляват трендовете.
 
За: Това пингвин ли е според вас?

За: Това пингвин ли е според вас?

Ами и аз се чудех за баракудата. Притесняваше ме че трябва да се логна в Гугъл.
А те там какво правят точно? Само налагат датите с линийка по графиката ли?
 
За: Това пингвин ли е според вас?

За: Това пингвин ли е според вас?

Общо взето да. Обаче няма какво да се притесняваш. Все едно да се притесняваш, че ще се логнеш някъде с ФБ профила си.
 
Re: За: Това пингвин ли е според вас?

Re: За: Това пингвин ли е според вас?

1.jpg
Нещата се менят, при мен това е от както ГГ силно дигна известните, защото сайта ми е без линкое (т.е не е някой с ранг и т.н. ) по една от основната дума , а по другата (със линкове от социяки) ме свали на 2-ра страница. От тогава съм така. Но също така това се получи откакто до зарязах и няколко месеца почти нищо не слагах. Въпреки че всички тези неща са празни приказки, то по една такава графика и ГГ няма да разберат какво му има :D
 
За: Това пингвин ли е според вас?

За: Това пингвин ли е според вас?

Това показа баракудата: http://picbg.net/img.php?file=4660eeff9a8a3273.png
Има някаква панда при първия спад, а при втория има разни други ъпдейти и след това и пингвин.
Тая панда дето се вижда, единствено се сещам да е заради хора дето ми копират статиите. Не знам възможно ли е да е от това, но друго не знам какво може да не харесва.
 
Последно редактирано:
За: Това пингвин ли е според вас?

За: Това пингвин ли е според вас?

Мдам, доста комплексно е. Случайно да си забравил да видиш за ръчни наказания?
 
За: Това пингвин ли е според вас?

За: Това пингвин ли е според вас?

Мдам, доста комплексно е. Случайно да си забравил да видиш за ръчни наказания?

Пише че няма ръчни. Дори добавих в уебмастър тулса и стария домейн, дето пренасочва, че и там да видя. И там няма.
Иначе има малко анкор линкове, които е възможно теоретично да направят проблем, ама те са правени преди много време. Все пак вече ги disavow-нах повечето преди около 2-3 седмици.
За тая панда дето се вижда или пък за Фантома (първото жълто при втория спад) не знам какво да правя.
 
Re: За: Това пингвин ли е според вас?

Re: За: Това пингвин ли е според вас?


Е защо графиките ни са толкова еднакви. Те ъпдейтовете чак толкова масови ли са че да хваща толкова много сайтове
1.jpg
 
За: Re: За: Това пингвин ли е според вас?

За: Re: За: Това пингвин ли е според вас?

Е защо графиките ни са толкова еднакви. Те ъпдейтовете чак толкова масови ли са че да хваща толкова много сайтове
Виж файлът 1141

Хах, наистина са доста еднакви. Не са толкова масови уж, може да е съвпадение :).
 
За: Това пингвин ли е според вас?

За: Това пингвин ли е според вас?

Последните ъпдейти (след май 2013) са масови. От това, което наблюдаваме в Inbound.bg, доста често стават размествания по първите страници след ъпдейт.

Конкретно това на графиката си прилича на Пингинче. Колега, съветвам те направиш подробен анализ на трафика към страниците в периода, в който трафикът е започнал да пада - така ще видиш реално кои страници вероятно са пострадали. От там вече може да задълбаеш още по-дълбоко...
 
Re: Това пингвин ли е според вас?

Аз знам от какво е моята. Точно май когато се издигнаха известните аз от 1-ви отидох 15, аз малко преди това една от думите ми с 50% трафик взе да пада, защото имах линкове от социялки. Класирах по 2 думи, а сега пак с тях, но с варианти на заявки за търсене с повече думи. Но това което на мен ми прави впечатление , че все още пингвина не работи за вътрешните страници както за началната. Моята вътрешна страница с линкове само от сициялки и доста exact анхори все още е на 15-то място. А сравнено с другия ми сайт, при който има 70 линка към началната 30 към вътрешни, и тези 70 линка са с различни анхори. Колко се чудих да ги измисля 70 различни и докато правих това така и не се появих :D
 
За: Re: Това пингвин ли е според вас?

За: Re: Това пингвин ли е според вас?

Привет,

Да е имало скоро пак ъпдейти? Този Гугъл пак ми резна главата.
spad.png


Поздрави
 
Re: Това пингвин ли е според вас?

Не съм чул да е имало някакъв нов глобален ъпдейт. Все пак трябва да отбележим, че досегашните не са спряли да работят. Т.е може просто по-късно да се е отразило при теб. Провери ли да няма някое ръчно наказание ?
 
За: Това пингвин ли е според вас?

За: Това пингвин ли е според вас?

Привет,

Мерки, предприети ръчно спрямо сайта
Няма намерени мерки срещу спам в мрежата, предприети ръчно спрямо сайта. ;)

Имам чувството, че вече е на лична основа, сваля ми един по един сайтовете. :)

Поздрави
 

Горе