SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Топ бг думи

gartar

New member
Та потърсих в интернет и намерих най-търсените бг думи в Г.Та намерих ето това:
запознанства, работа, обяви, авто, имоти, секс, туризъм, чат, музика и фото
http://internetreklama.com/search-engines/neogen-search/

Интересувам се има ли някой тук със сайт, който да излиза на някоя от тези думи и калко горе-долъ трафик и/или кинти се прави?
 
Re: Топ бг думи

А задал ли си си въпроса:
Колко трябва да инвестирам преди да излезна в топ 10?
 
Re: Топ бг думи

...за да му стана конкурент ;D

е споко само питам, от любопитство ... някой все пак може да иска да се похвали, а за мен ... какво тези думи така и така се знаят (не съм аз този който ги е открил)
(аз ако искам да се ранкна някъде и сам мога да си тествам думата без сео, а какво значение има дали ще съм конкурент на някой от форума или не в случая)
(и все пак казах "И/ИЛИ", както си ме куотирал)

просто ме интересува калко пари може да се изкара от бг сеото

а аз от моя горчив опит ... направих един сайт, който се ранкваше на първи позиции в бг Г, и изкарах ... срам не срам - точно $0.00

та кайто се интересува от това къде да НЕ прави сайт думите бяха:
интернет магазин
онлайн магазин
интернет пазаруване, и др подобни
и някъде из топ 10 стигна по едно врене за "магазин"

имаше доста трафик, но НИКОЙ не си купи нищо, а сайта стоя няколко месеца на първи позиции
 
Re: Топ бг думи

Та потърсих в интернет и намерих най-търсените бг думи в Г.Та намерих ето това:

http://internetreklama.com/search-engines/neogen-search/

Интересувам се има ли някой тук със сайт, който да излиза на някоя от тези думи и калко горе-долъ трафик и/или кинти се прави?
сайта ми за коли излиза на 2 място за
авто, първо за avto, второ за коли, второ за koli, в топ 5 за авто обяви, обяви за коли
и на ден прави по около 600-650 :mad:

Пробвай google/trends,
тези думи които си дал не са переспективни,
хороскопи, съновник и още няколко правят по 1000 - 1500 само по една дума в топ 5 ;)
 
Re: Топ бг думи

сайта ми за коли излиза на 2 място за
авто, първо за avto, второ за коли, второ за koli, в топ 5 за авто обяви, обяви за коли
и на ден прави по около 600-650 :mad:

поздрави
 
Re: Топ бг думи

Потърси отворени броячи, в нишите които те интересуват.
 
Re: Топ бг думи

Потърси отворени броячи, в нишите които те интересуват.

Не е като да няма ;)


Иначе аз за вариациите на секс съм получавал не малко трафик, предполагам и с другите ниши ще е така. Сега и на Марто да му напишем малко съдържание бота да му докара малко зарибени секс манячета ;)
 
Re: Топ бг думи

Иначе аз за вариациите на секс съм получавал не малко трафик, предполагам и с другите ниши ще е така. Сега и на Марто да му напишем малко съдържание бота да му докара малко зарибени секс манячета ;)

вариации предполагам разбираш не самата дума секс

Трябваше и в заглавието да го спомена секса и ... щеше наистина да стане трафика
 
Re: Топ бг думи

Интересувам се има ли някой тук със сайт, който да излиза на някоя от тези думи и калко горе-долъ трафик и/или кинти се прави?

много много много
 
Re: Топ бг думи

сайта ми за коли излиза на 2 място за
авто, първо за avto, второ за коли, второ за koli, в топ 5 за авто обяви, обяви за коли
и на ден прави по около 600-650 :mad:

Пробвай google/trends,
тези думи които си дал не са переспективни,
хороскопи, съновник и още няколко правят по 1000 - 1500 само по една дума в топ 5 ;)
е ти сега какво? не ми пипайте авто-то идете на хороскопите... Верно го правим трафика ама е много лабав и монетизацията е мноооого зле. Пък и на 4-5 място се подвизават БТВ, така че се сещайте зе инвестицията. На мен тая ниша ми е SEO хоби и го движа за близък сайта иначе изобщо не съм убеден, че си струва.

Това с най търсените думи е пълна маркетингова глупост. На нормален качествен сайт > 65% от посещенията идват от лонгтейл търсения. В моите конкретни тестове 78% за сайт който е №1 в UK в нишата си и 1-3 позиция за 20-тината най популярни фрази. Т.е. сайта си е първи за кратките фрази а получава 78% от тръфика от лонгтейл. Също когато идва така трафика е по насочен. В БГ тия еднодумни търсения водят само до bounces.

Така, че да се оптимизира за конкретна конкурентна дума е пълна глупост. Друг е проблема че българина не знае да търси...
 
Re: Топ бг думи

е ти сега какво? не ми пипайте авто-то идете на хороскопите... Верно го правим трафика ама е много лабав и монетизацията е мноооого зле. Пък и на 4-5 място се подвизават БТВ, така че се сещайте зе инвестицията. На мен тая ниша ми е SEO хоби и го движа за близък сайта иначе изобщо не съм убеден, че си струва.

Това с най търсените думи е пълна маркетингова глупост. На нормален качествен сайт > 65% от посещенията идват от лонгтейл търсения. В моите конкретни тестове 78% за сайт който е №1 в UK в нишата си и 1-3 позиция за 20-тината най популярни фрази. Т.е. сайта си е първи за кратките фрази а получава 78% от тръфика от лонгтейл. Също когато идва така трафика е по насочен. В БГ тия еднодумни търсения водят само до bounces.

Така, че да се оптимизира за конкретна конкурентна дума е пълна глупост. Друг е проблема че българина не знае да търси...
Просто споделям лични впечатления от трафика.
Хороскопите изискват да разбираш от материята и да се занимаваш постоянно със сайта,
не е за всеки тази ниша.

Така, че да се оптимизира за конкретна конкурентна дума е пълна глупост. Друг е проблема че българина не знае да търси...
несъм много съгласен, има думи който водят до по над 1000+ посещения, което си доста голям трафик.
 
Re: Топ бг думи

несъм много съгласен, има думи който водят до по над 1000+ посещения, което си доста голям трафик.
Ако не са за някакъв празник (Коледа, Благовещение и т.н.), едва ли има 5-6 единични думи с по над 1к. БГКулинар има около 4-6к трафик дневно (по празници по 10) и няма една шортдума, по която да има влизания, повече от 100 пъти. Иначе >80% от трафика е от Гугъл. Майката му е лонг кийуърди.
 
Re: Топ бг думи

Ако не са за някакъв празник (Коледа, Благовещение и т.н.), едва ли има 5-6 единични думи с по над 1к. БГКулинар има около 4-6к трафик дневно (по празници по 10) и няма една шортдума, по която да има влизания, повече от 100 пъти. Иначе >80% от трафика е от Гугъл. Майката му е лонг кийуърди.
аз в момента се сещам за повече от 5 такива думи.
Иначе съм съгласен за лонгтайл, но там си е до onpage+ диип линкинг.
 
Re: Топ бг думи

Та потърсих в интернет и намерих най-търсените бг думи в Г.Та намерих ето това:

http://internetreklama.com/search-engines/neogen-search/

Интересувам се има ли някой тук със сайт, който да излиза на някоя от тези думи и калко горе-долъ трафик и/или кинти се прави?
Ами аз преди време имах сайт за музика и текстове - http://mp-tri.com. Когато го продадох беше на около месец и минаваше 1000 уникални. Скоро питах новия собственик и разбрах че в момента са над 2000 уникални. И това при положение, че излиза на първата страница единствено при търсене на "текстове". На другите ключови думи не съм го търсил сайта, ама доста назад из резултатите.
Сега относно парите - адсенс не позволяват да се слагат реклами на подобни сайтове, а от изитрейдър едва ли могат да се изкарат повече от 80-100 лв на месец с тия посещения.
 
Re: Топ бг думи

Та потърсих в интернет и намерих най-търсените бг думи в Г.Та намерих ето това:

http://internetreklama.com/search-engines/neogen-search/

само мога да ти гарантирам, че "туризъм" не е една от най-търсените думи. тази класация ми е малко съмнителна, да не кажа много :)
 
Re: Топ бг думи

Така, че да се оптимизира за конкретна конкурентна дума е пълна глупост. Друг е проблема че българина не знае да търси...

И аз не мога да се съглася много... една дума в целия ми сайт за която сум в топ 3 прави 3К минимум на ден.

Тази класация за топ 10 думи е пълна боза. Освен запознанства и секс.
 

Горе