SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Транслитерация ли, Гугле (Google) ? Кога ?

Хамалин

New member
Ако търсим от Google.com страници на български език с дума на кирилица и маймунското и изписване трябва да получим абсолютно еднакви резултати.
Даже (освен ако думата не съвпада с такава на латиница) откъдето и да търсим трябва да получим поне близки резултати.

Кога ли ще стане ?

"Хората" слагат връзки на маймуница и дори смесват маймуница и кирилица.
По този начин подобряват класирането си - не е ли това груба манипулация (черна оптимизация).

На харесвам маймуницата.
Ще се радвам да получа поне 40% подкрепа.

ПП: Защо ми се отряза заглавието?
 
Последно редактирано:
Re: Транслитерация ли, Гугле (Google) ? Кога ?

По принцип транслитерацията е официално "влезла в употреба" от Гугъл преди почти година мисля. Друг е въпроса на какво ниво е!
Има слухове (все ще си ги има) ще скоро се очаква подобрена версия за кирилицата, но да видим кога ще се случи.
Ако бъркам...приемам забележки :)
 
Re: Транслитерация ли, Гугле (Google) ? Кога ?

Има слухове (все ще си ги има) ще скоро се очаква подобрена версия за кирилицата, но да видим кога ще се случи.
Ами, случи се.
 
Re: Транслитерация ли, Гугле (Google) ? Кога ?

при мен нещо не става??
Търсих както си писал в блога си за кърти и при мен резултатите са различни от скрииншота ти, ето моя, защото нещо неможах да го постна в блога ти
karti.JPG

а ето го твоя
karti.png
 
Последно редактирано:
Re: Транслитерация ли, Гугле (Google) ? Кога ?

Може да не е при всеки Дата Център още въведено.Но при мои сайтове вече често влизат за думи на латиница, а те да са на кирилица или обратно.
 
Re: Транслитерация ли, Гугле (Google) ? Кога ?

Както виждам от скриншота ти, написал си карти, а е трябвало да напишеш karti. ;)

Транслитерацията действа само в посока латиница -> кирилица.
 
Re: Транслитерация ли, Гугле (Google) ? Кога ?

Хамалин каза:
Ако търсим от Google.com страници на български език с дума на кирилица и маймунското и изписване трябва да получим абсолютно еднакви резултати.
bgkulinar каза:
Случи се вече и за маймуницата. Сбъдна се старата мечта на Клокси Y да се транслитерира като Ъ, не само като Й. :D

От известно време е, но чак днес си поиграх да пооправя таблицата. Налазвайте като мухи на ... мед.
 
Re: Транслитерация ли, Гугле (Google) ? Кога ?

Къде е таблицата? Милиони мухи не може да грешат... :))
 
  • Like
Реакции: biks
Re: Транслитерация ли, Гугле (Google) ? Кога ?

Благодаря, щракнах ти на един афф, и плюс исках да ти дам ама не ми дава, май съм ти дал вече.
 

Горе