SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Търсене по изображение

isavkov

New member
От днес вече можем да търсим и по изображения.
Само пускате урл или картинка в полето за търсене и вади резултати:
http://youtu.be/t99BfDnBZcI

Което е много полезно.
Но според вас ще окаже ли влияние на начина по-който оптимизираме сайтовете?
 
Re: Търсене по изображение

Ами готино е, на мен ми харесва как са го направили. И няма да окаже влияние според мен.
 
Re: Търсене по изображение

Днес, днес ... още преди ден-два го пробвах, но работеше само под Chrome, сега гледам и при лисицата го има :) Като цяло е страшна функционалност, макар че имах страшно по-големи очаквания, но и това което намира в момента е повече от достатъчно и радващо :)
 
Re: Търсене по изображение

Предчувствам, че скоро ще има нужда от "Фотошоп СЕО-оптимизатори" :D
Просто ще се сбъдне мечтата на всеки дизайнер - да е СЕО. :D
 
Re: Търсене по изображение

Идеята на тази функция е да намериш повече информация за снимка, с която разполагаш. Това е просто Goggles за десктопи. http://www.google.com/mobile/goggles/#text
 
Re: Търсене по изображение

Просто ще се сбъдне мечтата на всеки дизайнер - да е СЕО. :D

Предвидливо преди седмица добавих в описанието на сайта си че съм SEO дизайнер :D :D :D

Все пак е доста удобно. А дали ако пишем смислени имена за картинки, alt-ове и т.н., ще помогне ?
 
Re: Търсене по изображение

Абе това Google Goggles е готино бе, даже намира много правилно резултатите, снимах кисело мляко и намери съвпадения, снимах адидас намери брей
 
Re: Търсене по изображение

Според мен ще се ползва доста от авторите на stock графики и фотографии за да видят кой им ползва произведенията и дали си е платил за това.
 
Re: Търсене по изображение

Хаха, верно. Вече могат да сравняват за уникалност и картинките на сайтовете. Интересно как точно могат да се спинват картинки? :D
 
Re: Търсене по изображение

Хаха, верно. Вече могат да сравняват за уникалност и картинките на сайтовете. Интересно как точно могат да се спинват картинки? :D

С фото редактор :) И най-малките промени по снимката спрямо оригинала ще намалят степента на релативност. Поне така си мисля де.
 
Re: Търсене по изображение

С фото редактор :) И най-малките промени по снимката спрямо оригинала ще намалят степента на релативност. Поне така си мисля де.
едва ли ... идеята при разпознаването на снимки е че не могат да се сравняват пиксел по пиксел а като цялостно изображение тоест "смисъл", която явно им се отдава доста добре.
 

Горе