SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Търси се администратор на сървър

MacTeP

Senior Member
Търсим администратор, който да инсталира и конфигурира един уеб сървър. Машината е маркова, с няколко процесора, SCSI дискове и тн... Като за начало на сървъра ще има 3-4 сайта. Сървъра е само за наши проекти и няма да се продава хостинг на крайни клиенти. Машинката има много свободни ресурси, така че сме готови и за съвместна работа.

Който е заинтересован нека се свърже с мен на PM или на icq: 125-903-433
 
Последно редактирано:
Re: Търси се администратор на сървър

Под каква система е(не е проблем, но е редно да бъде упоменато). Какъв Уеб сървър искате да бъде инсталиран, какви модули мислите да бъдат заредени, желаете ли уеб сървъра да бъде прекомпилиран или не и още 100-тина въпроса които е можеби добре да бъдат изведени
 
Re: Търси се администратор на сървър

Говорим за инсталация от нулата... стандартен работещ уеб сървър, стандартни настройки и тн ... OS-то не е от голямо значение, макар че предпочитаме някаква Linux дистрибуция
 
Re: Търси се администратор на сървър

По принцип аз мога да извърша това, но едвали ще стане ремоте да ви го инсталирам :). Можети е добре да се знае за кои град става въпрос.
 
Re: Търси се администратор на сървър

По принцип аз мога да извърша това, но едвали ще стане ремоте да ви го инсталирам :). Можети е добре да се знае за кои град става въпрос.
ааа и ремоте си става през KVM и service OS на сървъра(ако има тази екстра) ;)

Също понятието стандартен уеб сървър е много разтегливо. Препоръчвам ви да се спрете на популярна дистрибуция "за сървъри"(Redhat/Mandrake/CentOS/Fedora Core), не защото са най добрите линукси(далеч съм от подобна идея) а защото се използват най много за тези цели и има информация и софтуер по лесно достъпни. По принцип всички линукси могат да се ползват, но е доста различно на практика. Ако администратора е разбирач вероятно ще се справи и с всяка друга дистрибуция, но след него може да стане страшно. Аз съм доста доволен от едно Gentoo, но пък Slackware ми е създавал доста проблеми с подръжка и обновяване. Накратко препоръчвам да е нещо от тези
Код:
http://www.parallels.com/en/products/plesk/reqs/

също ви препоръчвам да си сложите и плеск-авицата в дългосрочен план е ефиктивно решение, особено щом външна помощ е необходима има си вътрешни ъпдейти на софтуера например.
 
Re: Търси се администратор на сървър

ааа и ремоте си става през KVM и service OS на сървъра(ако има тази екстра) ;)
Доколкото разбрах, няма ОС, само железа.

Код:
http://www.parallels.com/en/products/plesk/reqs/
също ви препоръчвам да си сложите и плеск-авицата в дългосрочен план е ефиктивно решение, особено щом външна помощ е необходима има си вътрешни ъпдейти на софтуера например.
Един админ ми беше казал навремето, че всякакви плеск-авици, цПанели и прочее товарят работата на сървъра.
 
Re: Търси се администратор на сървър

Доколкото разбрах, няма ОС, само железа.

Сървърите в днешно време не са само железа :). Имат си разни вградени софтуерчета за управление, точно за ремоте моментите.
 
Re: Търси се администратор на сървър

"но пък Slackware ми е създавал доста проблеми с подръжка и обновяване."

Аз пък едни 6-7 години съм администрирал по над 100 машини със слакчета и видиш ли не ми е създавало проблеми. Вярно, че вече не го ползвам, но пък това по скоро се дължи на налегналия ме мързел и разни други ангажименти.
Всичко е въпрос на лично предпочитание от страна на администратора и добро планиране за какво ще се използва сървъра, в каква среда ще бъде и т.н. ...
 
Re: Търси се администратор на сървър

Човек я раздуй за таизи машина дето имаш. Спецификации и какво ти излезна като цена
 

Горе