SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Търся свестен GUI (S)FTP клиент за Ubuntu

bgkulinar

Меринджей
Като един дългогодишен Вин потребител съм свикнал зверски много с FileZilla. За съжаление за Убунту се поддържа само i586, а моят Линукс е i386 и не мога да го инсталирам. Пробвах gFTP, kFTP, Casablanca и въобще всичко възможно графично и нищо не ме изкефи. Например част от клиентите не поддържат SFTP, други нямат драг'н'дроп и ей такива гадости. Ако някой има опит, моля, нека да сподели.
 
Re: Търся свестен GUI (S)FTP клиент за Ubuntu

От пакетната система ли пробва или от сайта? Моето Ubuntu e i386, работя с Filezilla компилирана за i486 мисля, че е от сайта им без никакви драми. Ако си пробвал от пакетната система, виж на сайта или обратно. Има си го в пакетната система.
1.
sudo apt-get update
2.
apt-cache search filezilla
Тук трябва да излезят filezilla и filezilla-common
3.
sudo apt-get install filezilla filezilla-common

С кое Ubuntu си?
 
Последно редактирано:
Re: Търся свестен GUI (S)FTP клиент за Ubuntu

@bgkulinar аз дълго време ползвам total commander чрез емулатор.
Страхотна работа върши, перфектен интерфейс, всичко супер.

Трябва ти wine

Опитай този вариант, може да ти допадне.

P.S. Total Commander е платен софтуер, но може да се използва и без да се плаща, като всеки път те кара да избираш някакво произволно число - но с това се свиква :)
 
Последно редактирано:
Re: Търся свестен GUI (S)FTP клиент за Ubuntu

И аз го имам този проблем. След преминаване на Ubuntu 9.04 на старата барака не иска да ми се инсталира FileZilla-та. На Asus EEE PC 1000H си върви като пушка.

Сега пробвах кода на @gstoychev - работи. Благодаря!
 
Re: Търся свестен GUI (S)FTP клиент за Ubuntu

Това не е мой код. Стандартният начин за инсталиране на приложения под Debian базирани линукси е. Има разни по-раздвижени инструменти, както и графични такива, но добрият стар apt-get винаги е правел всичко, което съм му казал :) Радвам се че съм помогнал.
 
Re: Търся свестен GUI (S)FTP клиент за Ubuntu

Хубаво де... какво ви пречи да ползвате FireFTP :)
Не искам да ползвам аддон за Мозила. Но така или иначе вече си имам файлзила. Мерсажи.
 
Re: Търся свестен GUI (S)FTP клиент за Ubuntu

Аз пък си ползвам Connect to Server от средното меню (като ако връзката я ползвам постоянно си я адвам в букмарките) и тя си работи като обикновенна файлова система със се драгове и дропове, за кво ви са файлзили, и другите му там ре-зили :)
 
Re: Търся свестен GUI (S)FTP клиент за Ubuntu

...за кво ви са файлзили, и другите му там ре-зили :)
Няма SFTP, например :).
 

Горе