SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Честита годишнина от освобождението

Re: Честита годишнина от освобождението

Честито на всички и от мен!
 
Re: Честита годишнина от освобождението

131 години станаха :)
Написах статия по въпроса: http://man0l.com/80
 
Re: Честита годишнина от освобождението

Честито на всички БЪЛГАРИ!
 
Re: Честита годишнина от освобождението

Една по-различна гледна точка. Осмислете я преди да почнете да плюете.
То хубаво, ама защо ни сервираш ти думите на някой, който не е мислил много преди да започне да плюе? И то по такъв въпрос. Относно как е бил формулиран и подписан Санстефанският мирен договор и фактическата му осъществимост, според тия що са научили историята разминаването се дължи на това, че информацията се свежда по необходимост(както във всяка армия и дипломация) и Княз Николаев е вероятно да не е информиран напълно за ангажементите на своя суверен. При което просто си е свършил работата. Подобни примери изобилстват в тази кампания. Или не се е подчинил, примери за което също има. Самия договор изразява демогравска действителност от онова време. Мотивите на Русия и другите заинтересовани са пределно ясни, но не тях празнуваме днес.

... и се пръква някой чел сбити анализи в сегашно време и си дава компетентното мнение. Втрещява ме мисълта, че някой такъв може да е учител на детето ми.

Противно на недоучилия автор, на въпросната статия, България е повече от едни граници и за това са умирали предците ни във войните, а не за някаква си територия. За разлика от всичките ни съседи, след освобождението българите не са воювали за земи а за хората по тези земи. И не от алчност а от дълг да освободят и братята си.

Така че - Честит празник! Празник, символизиращ българската свобода.
 
Последно редактирано:
Re: Честита годишнина от освобождението

То хубаво, ама защо ни сервираш ти думите на някой, който не е мислил много преди да започне да плюе? И то по такъв въпрос. Относно как е бил формулиран и подписан Санстефанският мирен договор и фактическата му осъществимост, според тия що са научили историята разминаването се дължи на това, че информацията се свежда по необходимост(както във всяка армия и дипломация) и Княз Николаев е вероятно да не е информиран напълно за ангажементите на своя суверен. При което просто си е свършил работата. Подобни примери изобилстват в тази кампания. Или не се е подчинил, примери за което също има. Самия договор изразява демогравска действителност от онова време. Мотивите на Русия и другите заинтересовани са пределно ясни, но не тях празнуваме днес.

... и се пръква някой чел сбити анализи в сегашно време и си дава компетентното мнение. Втрещява ме мисълта, че някой такъв може да е учител на детето ми.

Противно на недоучилия автор, на въпросната статия, България е повече от едни граници и за това са умирали предците ни във войните, а не за някаква си територия. За разлика от всичките ни съседи, след освобождението българите не са воювали за земи а за хората по тези земи. И не от алчност а от дълг да освободят и братята си.

Така че - Честит празник! Празник, символизиращ бъгарската свобода.

Абе не знам какво е това компетентно мнение, ама аз с простата си главица разбрах че тоя писател иска да каже: "Бе по - добре да сме живи ама да си въртим кючека и турците да си ни е**т у г**а отколкото да загинем"
И е прав де 99 процента от така наречените Българи продължават да го правят и днес.
И ако го видя на живо тоя ТУРЧИН ще му покажа как са се отнасяли с прадедите ни неговите прадеди. А колкото до историята и аз съм прочел много книги и то не нашите учебници дето вече ги написаха от ДПС и Левски излезе некъв мижав крадец.
Та да си дойдем на думата ЧЕСТИТ ПРАЗНИК и от мен на всички истински БЪЛГАРИ колкото и малко да сме останали
 
Re: Честита годишнина от освобождението

И на двамата ще отговоря с цитат от същата статия
А днешния ни национализъм е битов и жалък. Той е фенски и пиянски. Той е просташки, егоцентричен и абсурден. Той е слагащ граници и налагащ шаблон на действие - съседите ни са виновни за всичко, в частност Османската империя ни е задушила, инак сега щяхме да сме велика нация.
Като сте толкова големи патриоти как чествахте днешния празник? Отидохте ли да се поклоните на загиналите? Май по-скоро сте си стояли вкъщи.
 
Re: Честита годишнина от освобождението

@ bgkulinar, май се повтаря историята глупост да кажеш, но да си отгоре. Примерите и сам можеш да си ги намериш из форума.

Къде по точно видя "национализъм" или "битово" или "жалко" в изказаното от мен? Комплексите на въпросния блогър са си негов проблем. Не виждам защо трябва да се коментира изобщо.

Мисля, че сериозно не разбираш понятието "патриот" обаче. Това е просто човек на който му пука за страната му. Нещо, което нито ти, в тази тема, нито този, към който даде връзка показвате.
 
Re: Честита годишнина от освобождението

Ноколадд, който е безгрешен, да нека хвърли камък по моя монитор. Да не започнем да ровим за твои бисери, че да видим тогава кой и кое.

А и не знам дали знаеш че национализъм = патритозъм. Е, в днешни времена националисти се наричат и скинарите.

Да, прави никак не ми пука за страната, защото е най-ш***ната държава в Европа. 90% от население са комунисти, пенсионери или чалгари (профани). Но повярвай пука ми за останалите 10%, повече отклолкото можеш да си представиш.
 
Re: Честита годишнина от освобождението

Да, прави никак не ми пука за страната, защото е най-ш***ната държава в Европа. 90% от население са комунисти, пенсионери или чалгари (профани). Но повярвай пука ми за останалите 10%, повече отклолкото можеш да си представиш.
Покажи го де! Днес е подходящ ден :)
 
Re: Честита годишнина от освобождението

Ето - гласувайте за Белоградчишките скали http://www.new7wonders.com/nature/en/vote_on_nominees/?firstselect=5:268
 

Горе