SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

безплатни кликове

johnny

trigger hippie
Днеска за пръв път ми се случи да имам 4 безплатни клика на сайт със съдържание на английски. Да добавил съм го в allow sites. Каква е причината да се получава така?
 
Re: безплатни кликове

CPM или Charity. Ако е CPM ще получиш и някаква сума като ги сметнат(мисля, че го правят с известно забавяне).
 
Re: безплатни кликове

Ако рекламодателят е дал една стотинка на клик, 4 клика ще ти донесат точно към 0 стотинки.
това пък как го сметна? По мои сметки ще е точно 3.12 стотинки(центове)
 
Re: безплатни кликове

Грешно смяташ. Гугъл не са благотворително дружесто :)
някакви наблюдения? факти? Моите сметки са по публикувани от други статистики за предполагаемия % и съвпадат с моите лични наблюдения. Твоето твърдение дотук не виждам да има някаква смислена идея зад него.
 
Re: безплатни кликове

Аз и твоите сметки не видях, ама карай. НЯМА афф програма, която да дава повече от 50% от прихода. Гугъл не правят изключение. Според твоите думи излиза, че дават 78%. По-скоро вземат толкова, че и отгоре.
 
Re: безплатни кликове

Аз и твоите сметки не видях, ама карай. НЯМА афф програма, която да дава повече от 50% от прихода. Гугъл не правят изключение. Според твоите думи излиза, че дават 78%. По-скоро вземат толкова, че и отгоре.
не, че има откъде да си сигурен в подобно твърдение... все пак, ако имаше не би ли била именно тази? Правилно си сметнал и именно тази цифра имах предвид. Отгаваря на моите наблюдения с доста голяма точност а и е реалистична. Само да те питам какви според теб са шансовете големи пъблишери като yahoo да се навият на <50%? Помисли малко и сам ще си отговориш....
 
Re: безплатни кликове

Отгаваря на моите наблюдения с доста голяма точност а и е реалистична.
точно това е интересното, какви са тези наблюдения и от къде идват точно 78%

а за yahoo сигурно имат специални условия и им плащат по-висок процент (това е само предположение :) )
 
Re: безплатни кликове

точно това е интересното, какви са тези наблюдения и от къде идват точно 78%
Peter винаги си ме удивлявал как успяваш да смесиш няколко тези в една и да зададеш странен въпрос... ти самия твърде рядко се изказваш във завършени изречения а очакваш другите да ти описват подробно, че и да ти доказват... мен лично ме изнервят такива половинчати, заядливи коментари от хора за които се предполага, че са сериозни...

Тезите бяха:
1) публикувани от други статистики за предполагаемия %
2) отгаваря на моите наблюдения с доста голяма точност

Тези 78% за пъблишера са цифра цитирана в няколко статии в интернет от хора, които са се опитвали да го сметнат този %. И са стигнали до нея. Мисля че бях виждал и конкретни статистически цифри. Формално не се интересувам дали е 70-75-78 или 85% порядъка е далеч по важен поне за мен. Смятам цифрата за реалистична защото 22% за гугле (с 10% повече от ДДС) при такива обеми са си чудесен бизнес.

Аз лично не съм задълбавал, но за мен цифрата е "реалистична" и в моите статистики с малките CPC се пасва. Та накратко имаме "реалистична" цифра която част от статистиките подкрепят и никой не е отрекъл от една страна и твърдението на кулинара, че със сигурност не е така, при условие, че сам си казва, че няма идея. Аз лично, съм по склонен да се доверя на първото.



а за yahoo сигурно имат специални условия и им плащат по-висок процент (това е само предположение :) )
Като за някой, който развиваше анти-конспирационни теории наскоро в друга тема и как гугле били автоматични и еднакви за всички, това е странно твърдение. А и ако е така и стане публично достояние ще стане голям проблем. На мен лично, не ми се вярва да има специални финансови условия за яху. Разбира се няма как да знам със сигурност.
 
Re: безплатни кликове

10 клика за 5 цента неска :mad:
Прави се една кампания насочена само към един ВАШ сайт и гледате колко ще получите за инвестираните пари ...
 
Последно редактирано:

Горе