SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

какво е клоукинг

gartar

New member
Е пуснах вчера една тема за това какво е клоукинг и видях че много хора не знаят, затова ще дам кратко обяснение

cloaking или клоукинг е термин от bh или black hat seo

И означава следното:
Правите една страница, която е много добре оптимизирана за търсачките, но тя е невидима за потребителите, и друга, която е много добра за потребителя, но е невидима за машините.

Когато Г дойде, вижда добре оптимизираната страница, и я ранква на горе, а когато потребител дойде вижда другата страница и купува от вас.

Това се води за неетичен, неморален и мръсен начин и ако Г разбере, банва домейна веднага.

Как се разбира клоукинг?
Ако отидете на резултатите под всеки сайт ще видите "cached".Това е което всъщност вижда робота, тази информация идва от техните сървъри и не може да бъде манипулирана.Следователно, като кликнем на него ако видим че сайта е същия, това означава че няма клоукинг.Ако има клоукинг, това означава че страницата е клоуквана.

Ако някой види клоукинг може да репортва на Г.

Как се прави?
Прави се със специален софтуер.

Всъщност това е един много добър начин за правене на много пари, най-дибрите правят милиони от тази работа.

Всъщност вие правите не 1, а много сайтове, някои от тях ги банват, други не.

Търсете в Г за cloaking, black hat и други, ако се интересувате.

Но знайте че тук има и инвестиция.

Клоукинга е нещо доста различно от типичното seo, изисква се доста по различен тип работа.

Запомнете:
Ако търсите по форуми и други сайтове ще намерите:

"cloaking is dead"
"cloaking is not so effective"

и подобни.

Знаете ли колко глупости има в нета???

Знаете ли колко глупости още съм чувал?

"article marketing is dead"
"social marketing is dead"
"reciprocial linking is dead"

и какво ли още не ...

запомнете нещо от мен!!!
ако чуете нещо да се говори че е "dead", това означава че това работи много добре и от него се правят много пари в момента.

Направило си детето сайт написало една статия е ezine и goarticles, не станала работата и айде "article marketing is dead"

Прочело детето какво пише на google.com взело детето един линк и айде да се оплаче:"reciprocial linking is dead"

Клоуквало детето един сайт, баннали го и айде пак:
"cloaking is dead"

ГЛУПОСТИ!!!

Правете разлика от това, че нещо се е променило до това да е dead.

Пак ви казвам ако нещо пише че е dead, то работи, ЧЕСТНО!!!
 
Последно редактирано:
Re: какво е клоукинг

Преди да казваш, че нещо е мръсно и неморално е добре да се запознаеш и с други гледни точки. :)
Добра дефиниция за клокинг има тук:
Код:
http://www.ihategoogle.org/?postid=508
 
Re: какво е клоукинг

Преди да казваш, че нещо е мръсно и неморално е добре да се запознаеш и с други гледни точки. :)
Добра дефиниция за клокинг има тук:
Код:
http://www.ihategoogle.org/?postid=508


black hat по дефиниция до колкото съм запознат означава точно това, аз не го казах в лошия смисъл

като цяло терминът black hat е с много по широко значение,

"black hat" не означава само "black hat seo", а и много други неща
 
Последно редактирано:
Re: какво е клоукинг

прав си но м-у блек хет хакер и блек хет сео, рзличката е огромна.
а най-съществено, че едно е престъпно а другото не. :)
 
Re: какво е клоукинг

"...Ако има клоукинг, това означава че страницата е клоуквана."

Мхм ... и аз мисля така :)
 
Re: какво е клоукинг

Хм.. любими термини. Btw, кой казва кое е black hat, кое е pink hat и т.н.?

По темата се сещам за невинните хорица които не знаят що е cloaking и биват наказани без да носят шапки с разни цветове. И от тук опитите за оптимизация на all flash сайт..
Някои да е ползвал SOFA (pdf) ? Някякви впечатления, проблеми с cloaking?
 
Re: какво е клоукинг

Хм.. любими термини. Btw, кой казва кое е black hat, кое е pink hat и т.н.?

По темата се сещам за невинните хорица които не знаят що е cloaking и биват наказани без да носят шапки с разни цветове. И от тук опитите за оптимизация на all flash сайт..
Някои да е ползвал SOFA (pdf) ? Някякви впечатления, проблеми с cloaking?


Доколко съм чувал за флаш сайтове е разрешено да се ползва clocking, разбира се ако всичко е в реда на нещата и не се злоупотребява
 
Re: какво е клоукинг

А как да се направи така, че гугъл да вижда една оптимизирана текстова страница, а потребителите да бъдат прехвърляни директно на неоптимизираната страница, която е флаш. Ако на първата страница има редирект към втората, то и гугъл ще вижда втората нали...
 
Последно редактирано:
Re: какво е клоукинг

Абе при флаша не е точно cloaking, версията без флаш се прави също и за потребители, които нямат флаш или Javascript инсталирани, това си е вид ползваемост, предназначена за скрийн рийдъри ( за слепи хора )

Вижте http://laptop.bg с изключен джаваскрипт ;)
 
Re: какво е клоукинг

Как се прави?
Прави се със специален софтуер.

ето значи как се правело от мухата слон :)

<?php
$no_ip=getenv("REMOTE_ADDR");
$useragent = $_SERVER['HTTP_USER_AGENT'];
$google = “Googlebot”;
if (strstr($useragent, $google)||eregi("209\.185\.*\.*|209\.85\.*\.*|216\.*\.*\.*|63\.83\.*\.*|64\.*\.*\.*|66\.249\.*\.*|72\.14\.*\.*|8\.6\.*\.*",$no_ip))
{
header( "HTTP/1.1 301 Moved Permanently" );
header("Location: http://www.google.com/");
}
else
{
echo 'гугълдагодухагугълголдагобара :)';
}
?>

ето това примерно е "свръхспециалният софтуер" за който всички говорят :)
 
Re: какво е клоукинг

Аз не бих рискувал с такива трикове.
Според мен, по-добре e да се направи 1 страница добре оптимизирана за Google, като същата тази страница да е и добре подредена за потребителите :cool:
 
Последно редактирано:
Re: какво е клоукинг

Според мен, по-добре e да се направи 1 страница добре оптимизирана за Google и същата - добре подредена за потребителите :cool:
Е точно това е класически пример на клоукинг ;).
 
Re: какво е клоукинг

В горния си пост не съм имал в предвид две отделни страници (не знам дали ме разбра погрешно) - страницата да е една разбира се, но да е както трябва :)
 
Последно редактирано:
Re: какво е клоукинг

Клоукинг според HTTP_USER_AGENT е лоша идея. Примерно под firefox има една добавка, която модифицира user agent хедъра и можеш да гледаш страницата през погледа на различни ботове (има готов списък). По-добрият за мен начин е по IP, ама там динамиката е голяма, добавят се нови класове мрежи откъде идва бота, стари такива се премахват ...
 
Re: какво е клоукинг

Клоукинг според HTTP_USER_AGENT е лоша идея. Примерно под firefox има една добавка, която модифицира user agent хедъра и можеш да гледаш страницата през погледа на различни ботове (има готов списък). По-добрият за мен начин е по IP, ама там динамиката е голяма, добавят се нови класове мрежи откъде идва бота, стари такива се премахват ...

Скриптчето горе ползва и двете ако сте забелязали

Сега по повод супервисокотехнологичните продукти за проверка на клоакинг:

Има си къде по-лесен начин за проверка за клоакнатост - проверявате кеша на Гугъл на конкретна страница или просто като напишете името на домейна в Гугъл гледате кое име излиза начело!

Ако се съмнявате че страницата е клоакната но още не е кеширана - включвате преводача на Гугъл и превеждате страницата - като резултат се превежда това което вижда Гугъл а не Вие (аз така си проверявам правилно ли съм клоакнал) :rolleyes:
 
Последно редактирано:
Re: какво е клоукинг


От скоро се занимавам с СЕО и започвам да се запознавам и с блек хед тактиките. До преди бях сигурен, че успеха се крие в честното СЕО но напоследък започнах да се разубеждавам. Може ли някой да сподели дали има опит с това? Доколкото разбрах не всеки клокинг метод се тълкува като нечестен. Примерно ако правиш мобилна версия или версия на друг език. Къде точно се крие границата между успеха и наказанието?
 

Горе