SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

как да накарам Блога ми да бъде индексиран в google.

lowriderzzz

New member
Здравейте. Съжалявам ако въпроса ми изглежда малко глупав. Но съм newbie отностно СЕО. Наскоро си направих блог във Wordpress, качих го на мой сървър, тоест инсталирах Wordpress на него, също така добавих някакв plug-in уж за да се появява моя блог в Google, но уви когато напиша домаин адреса а Google блогът ми не е индексиран. Блогът ми не е оптимизиран по никакъв начин има само няколко снимки качени и малко текст към всяка. Като го създавах видях и маркирах отметката " do you wish your blog to be indexed by a search engines like Google and Technorati "

Искам да знам дали проблема е в мен? Трябва да напрвя някави корекции в блога ли, или просто трябва време докато Google го "приеме", и ако е така колко време е нужно.

Ето линк на блога ми:
http://supermaniac-stuff.com/shutter-shades-mania/

Благодаря предварително за отговорът.

:cool::cool::cool:
 
Re: как да накарам Блога ми да бъде индексиран в google.

Здравей, трябва да имаш линкове към блога, за да отиде до него търсачката. Чувал съм, че има и индексирани страници / сайтове само от ползването на гугъл тулбар.
Също съм виждал някаде из форумя, че не трябва да го добавяш в гугъл директно.

Нека някой по-запознат да пише от мен това :)
 
Re: как да накарам Блога ми да бъде индексиран в google.

Ще се появи след няколко дни. Все пак си го пуснал преди 2 дни и не си го добавял никъде.

Най-бързо ще стане ако го добавиш в някоя социална мрежа - българска или чужда.
 
Re: как да накарам Блога ми да бъде индексиран в google.

като wordpress блог би трябвало бързико да се появи
пусни го в диг свежо пропелер и където другаде се сетиш или намериш и ще стане
 
Re: как да накарам Блога ми да бъде индексиран в google.

сега видях, че в индекса има някакви други страници :)

просто пробвах като въведох
supermaniac-stuff.com/shutter-shades-mania

в Google и ми изкара това

http://www.google.com/search?hl=en&...tter-shades-mania&btnG=Google+Search&aq=f&oq=

Ще пробвам да постна блога във Digg както бяха ме посаветвали в по предните постове.
Ако може да попитам някои ако случайно има идея каде другаде мога да го постна.
И дали това ще свърши работа?

Мерси
 
Re: как да накарам Блога ми да бъде индексиран в google.

Регвай го в колкото се може повече сайтове, виж например http://addurl.bgsite.info или някъде другади, също така и в чужди сайтове.
 
Re: как да накарам Блога ми да бъде индексиран в google.

а също искам да попитам им ли значение колко и с кои ще разменя линкове или просто да добавя някави "related" линкове в блога ми.
Също ако "runna" Google Adsense в него ще помогне ли да се намери.
Ами ако го постна в youtube колкото да генерира там някакъв трафик, дали Google ще го намери там.

Thanks once again.:cool::cool::cool::cool:
 
Re: как да накарам Блога ми да бъде индексиран в google.

а също искам да попитам им ли значение колко и с кои ще разменя линкове или просто да добавя някави "related" линкове в блога ми.
Също ако "runna" Google Adsense в него ще помогне ли да се намери.
Ами ако го постна в youtube колкото да генерира там някакъв трафик, дали Google ще го намери там.

Thanks once again.:cool::cool::cool::cool:

Най-добре е направо да напишеш скриптче и автоматом да постваш в youtube, блогове, соц.мрежи, форуми, лимони, даота, любими. Що не?
 
Re: как да накарам Блога ми да бъде индексиран в google.

а също искам да попитам им ли значение колко и с кои ще разменя линкове или просто да добавя някави "related" линкове в блога ми.
Голямо значение има релевантността.
Също ако "runna" Google Adsense в него ще помогне ли да се намери.
Категорично НЕ!!!
Ами ако го постна в youtube колкото да генерира там някакъв трафик, дали Google ще го намери там.
Може да имаш огромен трафик, но ще е за ден-два. Линковете от тубе-то са нофоллов.
 
Re: как да накарам Блога ми да бъде индексиран в google.

Също ако "runna" Google Adsense в него ще помогне ли да се намери.

До сега не съм чул това да помага. Но пък е един добър повод за експеримент.

Някой от колегите обичат да тестват подобни предположения. Има ли желаещи? :)

Примерно две аналогични по съдъжание нови страници, промотирани по еднакъв начин, едната с, другата без Адсенс. Коя ще бъде индексирана по-бързо и ще се класира по-добре?
 
Re: как да накарам Блога ми да бъде индексиран в google.

Тошко с алабала прави подобен екпсеримент, но не се е похвалил с резултати.
 
Re: как да накарам Блога ми да бъде индексиран в google.

Според мен adsense помага за индексиране. За serp не, но за индексиране помага, Ако не за друго поне още един гугълски бот ще мине през страницата, за да види съдържанието и да сложи релевантни реклами. Сложи един, ни хляб иска, ни вода :)
 
Последно редактирано:

Горе