SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

как да направя такова пренасочване

cheffo

New member
Здравейте ,
надявам се , че тук ще намеря необходимата помощ за проблема , който имам. Ползвам хостинг на известна компания и ми позволяват да сложа няколко сайта. Аз вече имам няколко Html сайта и реших да опитам да си направя динамичен сайт. Направих си поддомейн test.mydomain.com и там инсталирах един нов сайт. ( нещо като форум , блог ) и започнах да го оптимизирам и превеждам на БГ. На края се получи много добър сайт и реших да си го използвам , но както вече писах test.mydomain.com се оказа неподходящо име. Създадох нов поддомейн new.mydomain.com и искам да го прехвърля там , но като копирах всичко в новата директория не се получава нищо. Как може да се направи така , че при написването на new.mydomain.com да се отваря съдържанието на test.mydomain.com , но в браузъра да си стои new.mydomain.com.
В хостинг акаунта ми предлагат редирект 301 , но там при изписването на new.mydomain.com се отваря test.mydomain.com .
Какво мога да направя в случая. Знам че мога да инсталирам сайта на ново в новата директория и да го направя на ново , но това ще ми отнеме доста време
 
Re: как да направя такова пренасочване

да , cPanel.
Може и аз да не правя нещо както тряба в настройките на панела
 
Re: как да направя такова пренасочване

Можеш да пробваш да претърсиш всички файлове и базата данни за test.mydomain.com и да го заминиш със new.mydomain.com, след което да ги качиш /файловете/ на new.mydomain.com
 
Re: как да направя такова пренасочване

Каква CMS ползваш?! Обикновено след инсталация и конфигурация на дадена CMS се попълват част от настройките в конфигурационни файлове и много често там пише и адресът на сайта, който трябва да смениш ръчно. Другият вариант е настройките да са ти в DB-то и от там да ти стои старият адрес test.domain.com, тоест няма смисъл да мислиш за какъвто и да е вид редирект, при положение, че едва ли ще е по-трудно да оправиш настройките, но моят съвет е да конкретизираш каква система ползваш, за да може колегите които са на ти с нея, да ти кажат и къде, какво да направиш :)
 
Re: как да направя такова пренасочване

@the-tom-cat
опитах с претърсване , но има много config и core файлове и мисля , че ще е голяма хамалогия.

@Virosss
става въпроз за OXID eshop. имах подобен проблем при WordPress , но там се справих. Но при OXID определено може да се променят настройките , но понеже са много файловете и незнам къде да търся.
 
Re: как да направя такова пренасочване

@the-tom-cat
опитах с претърсване , но има много config и core файлове и мисля , че ще е голяма хамалогия.
...


Инсталирай си Notepad++
После отваряш всички файлове /влачиш папката и я пускаш в Notepad++ от там Ctr+F и Replace

Ще ти отнеме не повече от минута-две
 
Re: как да направя такова пренасочване

ще опитам да видя какво ще стане и ще напиша резултата
 
Re: как да направя такова пренасочване

Обикновено след инсталация и конфигурация на дадена CMS се попълват част от настройките в конфигурационни файлове и много често там пише и адресът на сайта, който трябва да смениш ръчно.

Винаги съм се чудел това защо го правят?
Е, нормално е като го праснеш на даден домейн и там да си остане... и все пак не виждам причина.
 
Re: как да направя такова пренасочване

Винаги съм се чудел това защо го правят?
Е, нормално е като го праснеш на даден домейн и там да си остане... и все пак не виждам причина.

и аз не проумявам защо... при html си копираш директориите без проблем

В интерес на истината когато писах тука писах и на съпорта на хостинга , но те вместо да ми обяснят какво да направя и дали да правя редирект или да променям нещо , взеха че ми решиха проблема. Оправиха всичко , но не ми казаха какво са направили .... това не ми дава мира и ще се опитам да разбера все пак
 
Re: как да направя такова пренасочване

Винаги съм се чудел това защо го правят?
Е, нормално е като го праснеш на даден домейн и там да си остане... и все пак не виждам причина.

По редица причини, но най-често заради разни скриптове и изображения, за да се определи точният адрес. Например за да няма проблем след това при отварянето на изображенията заради неточен път... това май е най-разбираемата причина която бих изтъкнал аз.
 
Re: как да направя такова пренасочване

Virosss излезна прав. В грешна посока бях тръгнал. Не ми трябва в случая пренасочване , а просто промяна на път. Всичко е в базата данни и трябва да се окаже пътя от новата директория на сайта до нея. Но докато го открия полудях.
А в кои случаи се използва пренасочване на сайт?
 
Re: как да направя такова пренасочване

и аз не проумявам защо... при html си копираш директориите без проблем

В интерес на истината когато писах тука писах и на съпорта на хостинга , но те вместо да ми обяснят какво да направя и дали да правя редирект или да променям нещо , взеха че ми решиха проблема. Оправиха всичко , но не ми казаха какво са направили .... това не ми дава мира и ще се опитам да разбера все пак

По=бързо беше да ти се реши проблема, отколкото да ти обясняваме какво да направиш. Местенетео на файловете е ясно - от едната директория в другата. После имаше зададен абсолютен път до старата директория в config.inc.php просто трябваше да се промени на 3 места. След което трябваше да се изтрие цялото съдържание на /tmp директорията. В базата данни нямаше никъде споменат път затова не са правени промени там. При първоначлания опит за местене на файловете беше пропуснал/а да преместиш .htaccess файла, който е необходим за да ти функционират вътрешните страници на сайта.
 
Re: как да направя такова пренасочване

еййй , страшни сте вие от съпорта. Поздравления и благодарности.
 
Re: как да направя такова пренасочване

Пренасочване от един домейн (поддомейн) към друг се прави, когато вече потребителите/търсачките "знаят" за старото местоположение на сайта и го търсят там, но реално той вече се намира на нов домейн (поддомейн)
 

Горе