SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

как да редиректно с 301 редирект от стария ми домейн към новия ???

lowriderzzz

New member
Здравейте! Тази тема е пряко свързана със вчеращната.

Реших, че май-най бързо ще си върна ранкинга като редиректна от стария ми .info домейн към новия .com домейн.
Като цяло обаче имам още два неизяснение въпроса.
1-во: Когато редиректна от подновения ми .info домейн към новия ми .com домейн, info-to ще трае 1 година. След тази година новият ми .com сайт ще бъде ли индексиран от Г за да не се озова в същото положение както и сега след 1 година?

2-ро: Добре ли е да изтиря стария .info сайт от Google Webmastertools за да може по-бързо на негово място в Google да се индексира новия .com сайт ?

Отделно от това, някой може ли да ми даде бързи и лесни инструкции как се прави този "301 permanent redirect".

Разбрах, че трябва да се направи .htaccess файл, който да поставя в root директорията на info домейна. Не разбрах как обаче (с каква програма се прави този файл).

казаха ми, че командата за редирект на всички страници е:

Options +FollowSymLinks
RewriteEngine on
RewriteRule (.*) http://www.newdomain.com/$1 [R=301,L]

Тоест само това трябва да се съдържа в .htaccess файла ли ?



Станаха малко повечко въпроси ама какво да се прави. Не съм много запознат с програмирането...
 

Горе