SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

линкове в iframe файл

freak

Freak Media Group Ltd.
здр

интересно ми е
гоогле как вижда линковете който се показват в iframe файл който се намира на същият домейн или друг

дали ги отчита по някакъв начин като линкнати от страницата на която се виждат или само от въпросния файл ?
това ми е доста важно надявам се да се намери някой компетентен по-въпорса
 
Re: линкове в iframe файл

според мен би трябвало от страницата, в която се намират
 
Re: линкове в iframe файл

чисто технически iframe е втори html, който се зарежда вътре в първия и за да го индексира трябва да го прочете отделно.
Освен това самата страница трябва да ти е линкната за да я индексира - просто това си е отделна страница, която се зарежда едновременно с първата на един екран, но си остават различни файлове, които да се обходят отделно.
 
Re: линкове в iframe файл

Освен това самата страница трябва да ти е линкната за да я индексира
Google обхожда не само href, но и src параметрите. Един вид iframe-а е все едно линк.
 
Re: линкове в iframe файл

Един вид iframe-а е все едно линк.
Само дето не можеп да му сложиш нофоллов. :p
 
Re: линкове в iframe файл

да бе аз бях почти сигорен че го чете :)

въпроса е следния

искам да си сложа каре с линкове към мойте си сайтове но не искам гоогле да ги вижда и индексира като такива за да не се трупа бройката линкове въпроса е че на скоро четох стия че вече чете и бройка като линк нофолоу линковете (не съм сигорен че е вярно) но ако е вярно варианти с линкове с нофолоу са ковти решение и ще пречат на продажбата на линкове в сайта
а ако линковете ги сложа в фраме каре което се намира на някъв фрее домейн на някъв фрее хост дефакто домейн който не ми пука как ще го вижда гоогле
дали тези линкове в това каре който се намират на файл сложен някде си :) ще бъдат отчетени като линкове от сайта в който е фрейма или ще бъдат отчетени като линкове от другия домейн на който се намира файла
 
Re: линкове в iframe файл

добре значи няма начин да се отчетат от главния домейн

пример сайта

пример.ком име фрайм който показва файла с адрес пример2.ком/файл.пхп

значи гоогле като посети домейна пример.ком няма да отчете съдържанието на пример2.ком/файл.пхп като съдържание на домейна пример.ком а ще си го отчете ако го посети като съдържане на съответния файл на другия домейн :)

леле много съм зле ама искам съм сигорен тъй като продавам линкове и не искам да прецакам хората като сложа тъкъв файл съдържащ мойте линкове
 

Горе