SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

линкове - една ключова дума или изречение ?

Здравейте ,

бих искал да попитам как е по -добре една дума ли да бъде в анчора на линка или изречение .

давам и пример :

искам ми се да имам следния анчор на линк : "Компютърна поддръжка и сервиз. Инсталалция на windows"

дали ще даде сила на сайта в тези ключови думи , компютърна поддръжка , сервиз , инсталалция на windows . или няма

дали няма да е по-добре да се разделят на отделни фрази и да са на различни сайтове.

как мислите Вие

помогнете с инфо , ако Ви се споделя опит.
аз пък не забравям и ще помагам с компютрите

Благодаря предварително
поздрави
Кирил
 
Последно редактирано:
Re: линкове - една ключова дума или изречение ?

по-добре да се разделят на отделни фрази и да са на различни сайтове.
E, те така.
 
Re: линкове - една ключова дума или изречение ?

Ам зависи...

Значи ако имаш малко(или малко силни) линкове и гониш класиране по конкретна дума е много по-добре да я ползваш за анкор отколкото да и слагаш дружки. Има вероятност да изгърмиш с наказание, ако караш само по една ФРАЗА.

Ако обаче гониш лонгтейл и резултати по повечко ключови думи и линковете ще са в по-слаби страници си струва да обмислиш по-дълги, смислени фрази. Доста добре върви и с дийп линкване това.
 
Последно редактирано:
Re: линкове - една ключова дума или изречение ?

Има вероятност да изгърмиш с наказание, ако караш само по една дума.
сигурен ли си?
Примери?
 
Re: линкове - една ключова дума или изречение ?

сигурен ли си?
Примери?
Имам предвид използване на еднакъв анкор, при твърде голяма част от връзките.

Ако правилно си ме разбрал, се изненадвам че питаш, защото ако не ме лъже паметта писа почти същото в друга тема. Иначе имам съмнения за два мои сайта, че имат проблеми заради това. А и доколкото си спомням и от Матттю Кътттс имаше изявления в тази насока.
 
Re: линкове - една ключова дума или изречение ?

Имам предвид използване на еднакъв анкор, при твърде голяма част от връзките.

Ако правилно си ме разбрал, се изненадвам че питаш, защото ако не ме лъже паметта писа почти същото в друга тема. Иначе имам съмнения за два мои сайта, че имат проблеми заради това. А и доколкото си спомням и от Матттю Кътттс имаше изявления в тази насока.
Ако прехвърлиш определена норма, то да, но това се случва в много конкурентни ниши.
Писах за това преди няколко дни.
За бг сайтовете, това нещо се постига трудно.
А и човека пита по принцип, като правило как е по-добре.
А за гугъл е по-добре точното вхождение, при съблюдаване на правилото за "спамност" на ключа.
 
Re: линкове - една ключова дума или изречение ?

Ако прехвърлиш определена норма, то да, но това се случва в много конкурентни ниши.
Писах за това преди няколко дни.
За бг сайтовете, това нещо се постига трудно.
А и човека пита по принцип, като правило как е по-добре.
А за гугъл е по-добре точното вхождение, при съблюдаване на правилото за "спамност" на ключа.
Ахам и аз това разправям по горе ;) за простия случай.
 
Re: линкове - една ключова дума или изречение ?

А, а някой има ли идея какво дали се оправя наказанието, че имам един сайт който така изгърме преди повече от половин година за ключовата си дума (фраза) и още не се оправя. :))
 
Re: линкове - една ключова дума или изречение ?

Ако си си оправил сайта, прати ли в гугъл реконсидерейшън летър?
 
Re: линкове - една ключова дума или изречение ?

Ако си си оправил сайта, прати ли в гугъл реконсидерейшън летър?

Глупав въпрос от моя страна, но откъде и къде се праща това
в webmasters tool-a нищо не ми показва за сайта.

Yahoo и Bing-а си ме класират перфектно, но гугъл ме вади на майната си и то с вътрешна страница.
 
Re: линкове - една ключова дума или изречение ?

Дам, извинявам се.
Просто продължих по въпроса с наказанията, които бяха споменати. :)
 
Re: линкове - една ключова дума или изречение ?

А, а някой има ли идея какво дали се оправя наказанието, че имам един сайт който така изгърме преди повече от половин година за ключовата си дума (фраза) и още не се оправя. :))

Разводнявай ключа правилно.
 
Re: линкове - една ключова дума или изречение ?

Наскоро The Blog Herald публикуваха серия от полезни статии относно котвите, която може да ти се стори полезна.

Като цяло включвай ключови думи, но умната. Една фраза има по-висока стойност за оптимизацията, отколкото цяло изречение. Прави го както на външна, така и вътрешна оптимизация.
 

Горе