SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

най-добрия инструмент за ключови думи?

flasher

New member
основно използвам adwords на google и trends на google ама нещо не ми гаресват резултатите и се съмнявам да са много акуратни

та има ли някой друг инструмент за предпочитане с история на търсенето за да съпоставя
 
Re: най-добрия инструмент за ключови думи?

аз комбинирам и с тези
Insights for Search
SEO Book Keyword Suggestion Tool
Keyword Explorer
 
Re: най-добрия инструмент за ключови думи?

Може ли УРЛ за последното:
Keyword Explorer

че нещо намирам маса глупости в нета.

10x
 
Re: най-добрия инструмент за ключови думи?

Аз съм ровил единствено в adwords и като цяло е добре, освен че:

- Някои думи им надува обема на търсене необяснимо, които не се търсят - много често срещани, като например България.

- Разни дълги фрази им дава по-малко търсене от истинското, тип "Пожелания за рожден ден"

- Омешва Бг резултатите с руски понякога, добре че си проличава по големия обем....
 
Re: най-добрия инструмент за ключови думи?

- Някои думи им надува обема на търсене необяснимо, които не се търсят - много често срещани, като например България.
Според мен дава т.нар. широк сърч или всички търсения които съдържат думата България. Например, ако някой е търсил България Швеция и подобни.

- Разни дълги фрази им дава по-малко търсене от истинското, тип "Пожелания за рожден ден"
Тук широкият сърч има по-малко възможности.

- Омешва Бг резултатите с руски понякога, добре че си проличава по големия обем....
На какъв език ти е адуърдса? Ако е на английски, дава приоритет на руските думи и е нормално общите да ги омешва.
 
Re: най-добрия инструмент за ключови думи?

Добре, а какъв инструмент (сайт, софтуер) ползвате за определяне на броя търсения на дадена ключова дума на кирилица. Има ли такъв изобщо?
 
Re: най-добрия инструмент за ключови думи?

Точно това ползвам и аз, резултати за български и България. Въпреки това често се появяват руски думи...
 
Re: най-добрия инструмент за ключови думи?

Market Samurai ме заплени напоследък
 
Re: най-добрия инструмент за ключови думи?

Да, може - за сезонност, цикличност, за "горещото" в момента, да сравняваш проекти според ключовите им думи. Можеш да си вадиш интересни изводи от анализ на тренда.
 

Горе