SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

оказва ли sitemap влияние върху SERP-a

kirilbug

New member
Здравейте,
бях оставил един сайт без ъпдейт на sitemap-a за период от около 3 седмици. През това време правих няколко ъпдейта на сайта и резултатите му се подобриха (промените по сайта не са сериозни - добавяне на някоя и друга статия). Но факт е, че положението се подобри значително. Тия дни направих подобен ъпдейт и реших да му кача и нов sitemap. Днес сайт се срина с около 40-50 позиции по ключовите си думи. Като проверих се оказа, че днес е изтеглен sitemap-a.

Някой може ли да изкаже мнение по въпроса?

Мерси
 
Re: оказва ли sitemap влияние върху SERP-a

Доколкото знам аз, пряка вина да ти подобри серп-а няма, но е факт, че този сайтмап помага на бота да обходи добре сайта ти и съответно да индексира повече страници. Вероятно и това е причината да си по-напред ;)
 
Re: оказва ли sitemap влияние върху SERP-a

Мисля, че имаше предвид точно обратното. Не е по-напред, а доста по-назад след като му е изтеглило сайтмапа.
 
Re: оказва ли sitemap влияние върху SERP-a

Съжалявам, не съм дочел. ;) Понякога промяната по структора на сайта е възможна да доведе до спад в серп-а, по мое лично наблюдение. Не знам доколко е вярно това или просто при мен се е получило съвпадение. Предполагам това е причината, но не се притеснявай, пак ще се изкачи, ако е от това проблема.
 
Re: оказва ли sitemap влияние върху SERP-a

През това време правих няколко ъпдейта на сайта и резултатите му се подобриха (промените по сайта не са сериозни - добавяне на някоя и друга статия).
Освен новите статии, какви бяха другите ъпдейти?
 
Re: оказва ли sitemap влияние върху SERP-a

Зависи каква карта си качил с какви адреси, да не би да не е направена както трябва, или да си сменил адресите, например предните да са били с www а сега адресите да са без www.

Значи, аз съм виждал подобни падения най-често при дублиращо се съдържание.
 
Re: оказва ли sitemap влияние върху SERP-a

bgkulinar -> ами всяка добавена статия ми прави нова вътрешна страница. Нищо по-различно от преди - не са променяни нито адреси, нито структура.

muslim -> не е това. всичко е абсолютно по старо му.


Сега изтрих sitemap.xml файла, да видя как ще се отрази това.
 
Re: оказва ли sitemap влияние върху SERP-a

хахаха, не е - там на тестовот бях по-напред :)
А и доколкото знам не са влезли още новите алгоритми, или греша?
 
Re: оказва ли sitemap влияние върху SERP-a

Ами официално не са още, обаче не само в този форум, наблюдавам зачестили оплаквания от рязък падеж в serp-а, което все пак ме навява на мисълта че може и обновленията да са влезли в сила. А и като бях тествал http://www2.sandbox.google.com/ преди около седмица един от сайтовете които съм оптимизирал падаше на 7-мо място в резултатите, а беше на 4, и от два дена е именно на 7-мо, може и съвпадение да е но...
 
Re: оказва ли sitemap влияние върху SERP-a

При мен с новия алгоритъм за 3 основни ключови думи съм +1,+5,-3 - позиции. Мисля, че не е съществено различен спрямо стария, но може и само при мен да е така. Еееех, що не е като алгоритъма на bing - там сцепвам мрака. :)
 
Re: оказва ли sitemap влияние върху SERP-a

Влезли са ъпдейтите, няма как да е съвпадение при сайтове не пипани за 10-15 дни да паднат с 20-30%. Няма как просто конкуренцията да ги избута толкова бързо надолу.
 
Последно редактирано:
Re: оказва ли sitemap влияние върху SERP-a

Влезли са ъпдейтите, няма как да е съвпадение при сайтове не пипани за 10-15 дни да паднат с 20-30%. Няма как просто конкуренцията да ги избута толкова бързо надолу.
Твърде субективно. За три дни вадих от 300 на първа страница.
Ъпдейтите не мога да коментирам, че не ги следя сега.
 
Re: оказва ли sitemap влияние върху SERP-a

Влезли са ъпдейтите, няма как да е съвпадение при сайтове не пипани за 10-15 дни да паднат с 20-30%. Няма как просто конкуренцията да ги избута толкова бързо надолу.

Виж кога са създадени тези които са те изместили. При мен в повечето случай са създадени в рамките на една седмица. Ще трябва време да се изчисти кеша на старите, да се анализират новите и после да се обедини инфото и да се подреди серпа
 
Последно редактирано:
Re: оказва ли sitemap влияние върху SERP-a

В тази област - "Резултати 1 - 10 от около 705 000 000" няма появили се скоро.
На мен в слабо и средно конкурентни ниши не ми е интересно. :)
 
Re: оказва ли sitemap влияние върху SERP-a

В тази област - "Резултати 1 - 10 от около 705 000 000" няма появили се скоро.
На мен в слабо и средно конкурентни ниши не ми е интересно. :)

3dweb, да не си объркал нещо нулите?!? коя е тая област? ;)
 
Re: оказва ли sitemap влияние върху SERP-a

Прав си, не се замислих за думите с по няколко различни смисъла.
В тази насока, доколко е смислено според вас да се оптимизира по такива думи, и колко човека биха търсили толкова широкоспектърно?
Защото според мен няма смисъл (пардон, не си струва усилията) да съм 1-10 по дизайн (от 711 000 000, където влизат интериорен, външен, моден и т.н.), ако се занимавам с уеб дизайн, доста по-стойностно е да съм в 1-10 по "уеб дизайн" (от 1 320 000)
Това само като размишление де...
 
Re: оказва ли sitemap влияние върху SERP-a

Отклонихме се от темата. Ако искаш да обсъждаме последния ти въпрос, направи нова тема. Ще споделя мойто виждане както и другите потребители - техните.
 

Горе