SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

отчитане на работно време

wowfan

New member
Здравейте, имам сления проблем. Трябва ми нещо което да отчита работното време на служителите, но не с карти а примерно като им раздам персонални кодове които да въвеждат при влизане и излизане от сградата. Ако някой знае някакъв подобен скрипт ще бъда много благодатрен ако го сподели.
 
Re: отчитане на работно време

Няма нищо сложно в реализацията на подобен скрипт и вероятно почти всеки с малко познания по PHP би могъл да ти напише нещо подобно, но моят съвет е щом става дума за бизнес, инвестирай и поръчай специален продукт.
 
Re: отчитане на работно време

Няма нищо сложно в реализацията на подобен скрипт и вероятно почти всеки с малко познания по PHP би могъл да ти напише нещо подобно, но моят съвет е щом става дума за бизнес, инвестирай и поръчай специален продукт.

Става въпрос за общинска администрация (а вие знаете как стоят нещата с общините сега), но по темата препоръчайте ми нещо. В Г намирам само картови системи с турникети, а на мен ми трябва нещо по - просто и по - евтино :)
 
Re: отчитане на работно време

Не виждам нищо сложно в картовите системи.
Един приятел работеше във фирма, където сами си написаха системата (той и негов колега). Бяха го направили с баркод върху няква карта. Не знам точната реализация, но ми се стори добро решение, предвид, че картите и на принтер могат да се направят.
 
Re: отчитане на работно време

аз не казвам че е сложно, но не съм програмист. Мога да преправя някой скрипт, но да напиша не мога. Пък и мисля че с едно вкарвеане на код ще е по просто отколкото с карта и устройство за разпознаване. Не знам няма ли нещо с отворен код което да се преправи само
 
Re: отчитане на работно време

Продават машинки заедно със софтуера и магнитните карти - преди 3-4 години купувах, всичко беше около 600 лв. И досега работи без проблем. Е, чат пат хората си чупят картите, но като си поръчаш резервни няма проблем.
 
Re: отчитане на работно време

Става въпрос за общинска администрация (а вие знаете как стоят нещата с общините сега), но по темата препоръчайте ми нещо. В Г намирам само картови системи с турникети, а на мен ми трябва нещо по - просто и по - евтино :)

Общините да се научат да плащат :D:D:D 600 лв. за нещо подобно не са много ;)
 
Re: отчитане на работно време

Общините да се научат да плащат :D:D:D 600 лв. за нещо подобно не са много ;)
Много си прав, ама първо трябва да се научат дават заплати (щот мойта да не ви я казвам :( ) а после да купуват системи за следене
Все пак ако имате дайте някой линк към такъв сайт да поразгледам
 
Re: отчитане на работно време

Аз имам готова такава система клиенти който я ползват/ползвали са ТУИ България и Е.ОН България, 2 мандри, Банка Алианс, няколко хотела с над 600 стаи, както и няколко военни подразделения. Системата е картова или с ключодържател и никак не е скъпа, броя врати е, ако ще е за една врата може да ти излезе под 1000 лв. Което за такава система си е направо без пари има и още куп благинки към нея. Ако искаш пък без карти или други носители пак може да се модифицира и по-големия ти разход ще бъде един компютър. Ако проявяваш интерс ми драсни на лично един скайп или телефон за връзка :)
 
Re: отчитане на работно време

разбрах, че търсиш по-евтин вариант ама не е ли неефективно да е с някакъв код. В смисъл каква е гаранцията, че след два дни няма да има "дежурни" да въвеждат по десетина кода на колегите си като влизат навреме, а останалите пак да си идват когато им кефне. Ако те разбирам правилно достъпът им до сградата не е ограничен (един вход с карта или код) а просто трябва да въведат кода на влизане?
 
Re: отчитане на работно време

най-чисто е с пръстови отпечатъци. :)

Ако ще ги следите кога идват на работа има елементарен подход:
- Сис админа пуска мейл с return receipt в 7 сутринта.
- Персонала се инструктира като дойде на работа първото нещо, което свърши да е да отвори мейла и да върне на изпращача, че е получено. Така виждаш идеално кой в колко часа е дошъл.
- Правиш същото упражнение и в 17:30 (или там до когато работите) и виждаш кой стои на работа и кой не.
 
Re: отчитане на работно време

най-чисто е с пръстови отпечатъци. :)

Ако ще ги следите кога идват на работа има елементарен подход:
- Сис админа пуска мейл с return receipt в 7 сутринта.
- Персонала се инструктира като дойде на работа първото нещо, което свърши да е да отвори мейла и да върне на изпращача, че е получено. Така виждаш идеално кой в колко часа е дошъл.
- Правиш същото упражнение и в 17:30 (или там до когато работите) и виждаш кой стои на работа и кой не.

А да на ви казвам колко човека могат да върнат мейл :)
 
Re: отчитане на работно време

А да на ви казвам колко човека могат да върнат мейл :)

Щом и майл не могат ти върнат отделяте некой дето може да брои и го слагате на вратата той да отговаря :D
 
Re: отчитане на работно време

А да на ви казвам колко човека могат да върнат мейл :)
Че те мейл ако не могат да върнат, значи няма да могат и код да въведат :)
За това най-чисто - пръстови отпечатъци, един четец и това е. Не е скъпо.
 

Горе