SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

получи смс когато сайта ти не работи

Re: получи смс когато сайта ти не работи

И аз съм си спретнал един такъв тул. Моят съвет е да проверяваш налияието на някой текст в края на ХТМЛ-то. Аз лично имам случаи, в които една таблица се чупи и документа се зарежда на 80% (след тях е показването на данните от счупената таблица). В този случай тайтъла си е ок и привидно сайта работи, но всъщност не е така.
 
Re: получи смс когато сайта ти не работи

и аз си мислих така, но 99% от случайте или mysql сървъра им е паднал или ме спират поради уж товарене, и при двата случая нищо не работи :)
Но ще пробвам и с нещо в края :)
 
Re: получи смс когато сайта ти не работи

А какво става в случай че хоста на който е този скрипт отпадне? По-късно ще получиш милиард смс-и :) Направи си една проверка и за твоя хост - примерно нещо подобно:

Код:
function checkurl($link)
{

	$url = @fopen($link,'r');
	 
	if (!$url) 
	{		
		$google = @fopen('http://www.google.com','r');
		if (!$google)
		{
			$message='Network Down';
			// ако искаш пишеш в лог кога е паднал сървъра
		}
		else  
		{
			$message='Site ' . $url . ' - Offline';
			// изпраща мейл
		}
	}  

	echo $message;

}
 
Последно редактирано:
  • Like
Реакции: nbsp
Re: получи смс когато сайта ти не работи

мерси,
аз затова писах да се сложи на сигурен хост :)
Иначе сега ще добавя и твоето
А какво става в случай че хоста на който е този скрипт отпадне? По-късно ще получиш милиард смс-и :) Направи си една проверка и за твоя хост - примерно нещо подобно:

Код:
function checkurl($link)
{

    $url = @fopen($link,'r');
     
    if (!$url) 
    {        
        $google = @fopen('http://www.google.com','r');
        if (!$google)
        {
            $message='Network Down';
            // ако искаш пишеш в лог кога е паднал сървъра
        }
        else  
        {
            $message='Site ' . $url . ' - Offline';
            // изпраща мейл
        }
    }  

    echo $message;

}
 
Re: получи смс когато сайта ти не работи

Аз правя проверката доста ламерски, но работи безотказно.

Регнал съм безплатния план на internetvista, а мейловте си получавам в gmail. След което правя филттр в gmail, в който указвам, всички писма от admin [at] internetvista.com да се препращат на 359XXXXXXXXXX [at] sms.mtel.net, където XXXXXXXXXX е номерът на мобилния ви телефон без нулата. За да позлвате тоя трик трябва да сте клиенти на мтел и да имате активирана услугата mail2sms.
 
Re: получи смс когато сайта ти не работи

Един бърз въпрос по темата:

Колко човека са готови срещу пр. 10 ст. за смс да получават нотификация че сайта им е даун ?

- Работи безотказно за Вивател, Глобул, Мтел, и т.н.
- Под "и т.н." имам предвид че сървиса ще покрие цяла европа /независимо дали сте на почивка или по работа извън България/
 
Re: получи смс когато сайта ти не работи

Пращам си смс-и при поне десетина ситуации, някои от които
- твърде голям пинг
- твърде голям лоад
- диск, рам, температури...

При толкова машини не може да ги наблюдавам постоянно и разчитам на подобни известявания:)

Има и готови решения, които ви дават пълният статус X на брой машини (има си клиентска и сървъра част).
 
Re: получи смс когато сайта ти не работи

Аз пък нещо ме хваща Българското ми мислене и мисля че бих си взел карта на Мтел + телефона които събира прах и просто да използвам него за СМС централа (ехехе как прозвуча но няма само за сайтове да получавам SMS-и)...

Така че идеята на biks е добра но за нашето (поне моето) БГ мислене, няма реализиране... Поне така АЗ мисля! :)
 

Горе