SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

препращане на несъществуващи

Re: препращане на несъществуващи

Така сървърът връща 302 и Г. не го отчита като 404.

Тогава се извинявам за некомпетентнто си мнение, но все пак най-добрия вариант остава да се пазят URL-тата и да се редиректват едно по-едно.
 
Re: препращане на несъществуващи

Така сървърът връща 302 и Г. не го отчита като 404.

Вярно е.

А diabolic най-добре да си преработи CMS-а и така че въобще да не се променя урл адреса, да ги мести щом му е наложително но да направи така че урл адреса да остава непроменен. По принцип това с местенето в архив ми звучи като джумла или уърдпрес, той ще каже дали съм прав.
 
Re: препращане на несъществуващи

Вярно е.

А diabolic най-добре да си преработи CMS-а и така че въобще да не се променя урл адреса, да ги мести щом му е наложително но да направи така че урл адреса да остава непроменен. По принцип това с местенето в архив ми звучи като джумла или уърдпрес, той ще каже дали съм прав.

Не, не си прав - рнрВВ, на което архивът е в HTML и не влиза в MySQL. (Модовете, които правят архив на рнрВВ, обединяват постовете в едно цяло, но не ги изваждат от MySQL-а.То това беше и основната идея да го направя - базата ми данни нарасна десетки пъти над допустимото и трябваше някак да се намалява без да губя информацията. Така след преобразуването, изтривам постовете от базата и се приключва, а в същото време информацията е запазена. Имам половин час "ръкоделие" с това, но не ми е болка за умиране веднъж в месеца.

тъпо е чистото пренасочване на 404 към индексната страница. наистина не носи никаква информация на потребителя. а той, често е по-важен от ботовете. и е хубаво да му се помага.. на потребителя, имам предвид ;) от друга страна 404 е гот да се връща точно за ботовете, за да махат ненужни неща от кешовете си.

Ето с това съм съгласен 99%. 1% оставям за това, че за мен потребителят е далеч по-важен от ботовете. Каква ми е ползата, че имам по 500-600 посещения от търсещите ботове дневно, ако жив човек не влиза в сайта ми. Ботовете са неграмотни и не знаят да четат, а всички пишем, за да ни чете някой. :)
 
Последно редактирано:
Re: препращане на несъществуващи

Ползвам само ipb и си признавам: абсолютно неук съм за рнрВВ, разглеждал съм го за последно преди 2 години и още тогава се отказах ;)
 
Re: препращане на несъществуващи

Каква ми е ползата, че имам по 500-600 посещения от търсещите ботове дневно, ако жив човек не влиза в сайта ми. Ботовете са неграмотни и не знаят да четат, а всички пишем, за да ни чете някой. :)
Никой себеуважаващ се каунтър няма да ти отчете поесещенията от ботове. Когато даден сайт се прави за търсачките (не за ботовете), целта е да имаш повече посетители. Каква ще е ползата на потребител, когато отиде до страница в която пише: Няма нищо тук. Пак повтарям, че такива са 99% от 404 страниците.
 
Re: препращане на несъществуващи

Никой себеуважаващ се каунтър няма да ти отчете поесещенията от ботове. Когато даден сайт се прави за търсачките (не за ботовете), целта е да имаш повече посетители. Каква ще е ползата на потребител, когато отиде до страница в която пише: Няма нищо тук. Пак повтарям, че такива са 99% от 404 страниците.
Но не и моята. Тя съдържа линкове към най-важните части от сайта и като допълнение, търсачка за нужната информация. Може да я видиш - http://wasteland-bg.com/404/ Има дори имейл за връзка с мен на тази страница.
Що се отнася до броенето на ботовете, френският брояч, за който ви писах в една друга тема, брои и ботовете, но отделно от посетителите. Съдържа огромен списък с познати ботове и ги разпознава абсолютно точно като дава подробна информация и какво са сканирали точно.
 
Последно редактирано:
Re: препращане на несъществуващи

Така ли? Че кои са другите? :D

аз мислех, че тук има професионалисти ;) но явно съм сбъркал ;) шегувам се, разбира се. мисля, че достатъчно ясно съм написал мнението си, г-н кулинаре. за мен редирект към хоум-пейдж на всички урл-та с 404 не е най-доброто решение.

пс. а nginx не се ползва само от "русофилите" :)
 

Горе