SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

продажба на домейн

glnd

New member
Здравейте

Първо незнам дали темата е за този раздел, но не видях по-подходящ, така, че ако греша, моля да бъде преместена!

Въпросът ми е следния. Искам да продам домейн, свързах се с клиент които ми предложи цена, но сега пита дали домейна е оценен от сертифициран специалист...
Защото ако не е, не може да бъде сигурен дали цената му е реална. Обяснява и, че принципно данъчните винаги питат за valaution certificates.
(Клиентът е от USA - предполагам е от значение)

Моля някои които се е занимавал с продажба на домейни да ми обясни накратко това найстина ли е така, и евентуално да ми препоръча сайт където могат да ми оценят домейна... (не безплатен, искат manual оценка от сертифициран експерт)

Благодаря!
 
Re: продажба на домейн

Като иска да е сигурен за цената, да плати той на оценител. :)

Ти си му дал цена, като не му харесва, да не купува.

Ето подобен случай:

http://www.webmasterbg.org/showthread.php?t=9490

Много благодаря!
Случая е аналогичен, дори като прочетох темата, едва ли не това което е писал се препокрива с това от темата :)

Значи принципно няма практика да се прави такава оценка(дори когато клиента е сериозен)? Питам тък-като до сега не съм продавал, и незнам как точно стават нещата...
 
Re: продажба на домейн

Много благодаря!
Случая е аналогичен, дори като прочетох темата, едва ли не това което е писал се препокрива с това от темата :)

Значи принципно няма практика да се прави такава оценка(дори когато клиента е сериозен)? Питам тък-като до сега не съм продавал, и незнам как точно стават нещата...

Както се казва: Който иска оценка, да си я плаща :)
В никакъв случай не се набутвай ти -> ще те излъжат.
 
Re: продажба на домейн

теб не ти дреме колко някой някъде ще оцени домейна ти.
ти си знаеш колко пари искаш за този домейн и ако на купувача цената му хареса да зима... ако не му хареса да не зима
това дали трета страна ще оцени или не домейна няма никакво значение.

и да големи са лъжци "купувачите", които искат да им покажеш ПЛАТЕНА от теб и "независима" оценка от еди кой си оценител
 

Горе