SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

реклмни позиции

wowfan

New member
Здравейте, ако може някой да помогне :)
Сайта ми: http://lov4e.net прави по около 500 - 600 уникални на ден, а от тях има средно 30 - 40 клика, чиято цена ви е ясна. Та въпросът ми е има ли някакъв начин да увелича CTR-а, да разместя рекламните полета, цветове и т.н. просто не знам. Някой по - опитен да си каже мнението
 
Re: реклмни позиции

Аз бих променил радикално нещата. Махаш линк юнита банера в хедъра и двата небостъргача, а в горната част слагаш един квадрат 328 и около него текст. Модел номер едно от тази статия. Цветовете задължително дифолтните!!!

Гарантирам, че ще вдигнеш ЦТР поне няколко пъти.
 
Re: реклмни позиции

Ми как мислиш, да сложа ли квадрата и тексата на мястото на банера в хедъра, като избута останалите блокове на долу, тъкмо ще бутне и ключовите ми думи на горе?
 
Re: реклмни позиции

Пооправих го.
Ако решите да хвърлите по едно око ;) ще се радвам да дадете мнение.
Иначе след няколко дни ще пиша какъв е ефекта върху CTR
Отново благодаря на Бгкулинар за отделеното време.
Бате имаш една бира от мен, ако дойдеш по Врачанския край някой път ;)
 
Re: реклмни позиции

смени в настройките на рекламния елемент цвета на "длъжност" да е DF30FF, точно като на линковете под него, че така бледнее
 
Re: реклмни позиции

смени в настройките на рекламния елемент цвета на "длъжност" да е DF30FF, точно като на линковете под него, че така бледнее
Тц, специално подчертах цветовет да са дифолтните. Вярваш или не, но бленднатите реклами дават доста ниско ЦТР.
 
Re: реклмни позиции

Моето мнение е че така ще имаш по-малък CTR от колкото си имал до сега.
Но всичко е въпрос на проби.
Аз бих сложил още едно каре най-отдолу.
Причини няколко:
- така точно ще определи контента и рекламата ще е релевантна
В момента (поне при мен е така) има обяви които не са в темата на сайта.
- ако нищо не му е харесало на посетителя, той никога няма да се върне горе за да кликне на рекламата, а ще щракне на линк който е във футера.
А ако има рекламен блок, то по-вероятно на рекламния блок.
Но го сложи не съвсем отдолу, а преди последния блок "Случаен текст"
 
Re: реклмни позиции

Някакъв ефект/дефект усещаш от сега направените промени и ако да какъв? Били споделил мнение че и аз имам по-трагични случай...
 
Re: реклмни позиции

Тц, специално подчертах цветовет да са дифолтните. Вярваш или не, но бленднатите реклами дават доста ниско ЦТР.

bgkulinar, не зная дали си го видял как беше преди да му предложа, доста бледичко беше с E895CC , дори трудно се четеше
 
Re: реклмни позиции

да си призная досега със син дефолт 0000FF не съм пробвал, сега смених малко и при мен, та да видим от събота и неделя дали ще забележа някаква промяна спрямо предната събота и неделя
 
Re: реклмни позиции

Найстинаги бях направил много светли и сега ми се струва по - добре,
но ти имаш пред вид сините заглавия ли за дефолтни?
Щот ми се струва че много се различава от станалите?!?
 
Re: реклмни позиции

но ти имаш пред вид сините заглавия ли за дефолтни?
Имам предвид да не пипаш цветовете изобщо.
Щот ми се струва че много се различава от станалите?!?
Това е идеята!
 

Горе