SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

свободен бг домейн

Re: свободен бг домейн

Тея домейни на кирилица с tld на кирилица въобще не се купуват, то дори не е официално домейн, не го отварят всички.
 
Re: свободен бг домейн

аз съм си регистрирал един ама още не са ги пуснали официално в смисъл да се отварят отвсякъде

Ще пропаднат с мене - регистрирал съм гугл.бг :)
 
Re: свободен бг домейн

ти добре ли си ? :)

много си е добре даже ... не е запазена марка или нещо такова така че минава по всички закони и точки на работата ;)
остава сега да видим колко ще изкара ако решат Г. да си го купят :)

Sazz и да почерпиш ако го купят
 
Re: свободен бг домейн

... не е запазена марка или нещо такова така че минава по всички закони и точки на работата ;)
Прибират домейни и за прилика с търговски марки и Г. по-скоро ще му го вземат, отколкото да го купят. Мога да се обзаложа на каквото пиеш.
 
Re: свободен бг домейн

а откъде може да се разбере дали дадена дума е търговска марка или не
 
Re: свободен бг домейн

Прибират домейни и за прилика с търговски марки и Г. по-скоро ще му го вземат, отколкото да го купят. Мога да се обзаложа на каквото пиеш.

има го и този момент, но доста трябва да наподобяваш търговската марка.. примерно ще ми откажат със сигурност яху.bg или гугъл.bg съгласен съм
но когато самото име дори като изговор не е същото тогава вече мисля че можем да попием по върпоса.. директен пример:
goople.com
uahoo.com - тук даже има работеща търсачка
има много има цял бизнес и отделни големи секции при различни регистратори или домейн селъри които са посветени на търсене и пазар на грешно изписани домейн имена на известно големи търговски марки.
да не забравяме, че преди няколко години Google Inc. закупи от частно лице домейна gooogle.com за $300 000.
просто в законите за търговските марки и имена има известни ръбчета които много добре могат да се използват в интернет пространството :)

иначе казано ако реша да си регистрирам dur.bg не би трябвало да ми правят проблем защото dir i dur не са еднакво нещо и dir не държат правата над съседните на "u" клавиши на клавиатурата.
 
Последно редактирано:
Re: свободен бг домейн

има обаче и още едно правило:

"Имена на домейни, които кореспондират по значение или съдържание на домейни от областта .EU, за регистрацията, на които има наложена забрана: http://www.eurid.eu/content/view/21/38/lang,en/."
Какво означава това?Къде има забраза?
 
Re: свободен бг домейн

Виждал съм във чужди регистратори на com домейни да има премиум домейни които са свободни но струват много повече. Даже май някой са такива с прилика на търговски марки ако не се лъжа
 

Горе