SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

сео форум - в поддомейн или не ?

Juve

New member
Мисля да пусна форум към сайта на фирмата ми, който съответно ще е на същата тематика. Избрал съм phpBB3 безплатна платформа, обаче преди да го почна ме тормози следния въпрос :

Какво е значенито за СЕО-то на форума и СЕО-то на основния домейн, дали ще псуна форума като субдомейн или не ?

Предварително благодаря за помоща.
 
Re: сео форум - в поддомейн или не ?

Като за начало - два сайта, всеки от котио ще се ранква по желаните ключови думи.
 
Re: сео форум - в поддомейн или не ?

Като за начало - два сайта, всеки от котио ще се ранква по желаните ключови думи.
Извинявай , понеже съм ламер да си питам, "два сайта" = форум в поддомейн, нали ?
BTW PR, не ме красае, само серпа ми е важен, и за основният домейн и за форума.
 
Последно редактирано:
Re: сео форум - в поддомейн или не ?

Мда, сбърках.
май ми трябва двойно кафе. Редактирах.

Juve, извинявам се. Сутринта анонимници по ICQ ме дразниха на същата тема.
 
Re: сео форум - в поддомейн или не ?

Извинявай , понеже съм ламер да си питам, "два сайта" = форум в поддомейн, нали ?
Например бгкулинар.нет и форум.бгкулинар.нет са си два отделни сайта и често двата са в топ10 по търсения по разни ключови думи.
 
Re: сео форум - в поддомейн или не ?

по принцип, за фирмен сайт е финансово по изгодно за фирмата, форума да е на отделен домейн/поддомейн. Само обаче ако парите отделяни за това влизат в парите изплащани за труда по служебните ти задължения. Тогава форума играе ролята на т.н трафик генератор. Иначе - като се има в предвид, че месечна "заплата" на сеo или трафик майстор не пада под 200-500 лв, е по-добре да е на същият домейн.
 

Горе