SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

смяна на енкодинг и гугъл

fani7117

New member
Здравейте,

Ако даден сайт с чарсет windows-1251 премине на чарсет utf8 ще окаже ли това влияние за гугъл (google.BG) ? Сайта се класира на първи позиции по доста ключови думи в google.bg. Има ли някой който е пробвал такова нещо?
 
Re: смяна на енкодинг и гугъл

Няма страшно. Енкодинга не влияе върху позиционирането. Аз изцяло преминах от CP-1251 към UTF-8 без проблем с търсачките
 
Re: смяна на енкодинг и гугъл

Има страшно защото сайта е 30К в алекса и нямам право на грешки
 
Re: смяна на енкодинг и гугъл

Наскоро смених форума на БГ Кулинар от 1251 на утф8 + смяна на хостинга + смяна на УРЛ и домейн. Засега се "държи" но още не е минала поне седмица, за да кажа повече. Знам, че са много фактори, но не мисля, че енкодингът е решаващ, освен ако не се обърка нещо и гуглъл да вземе да индексира някакви маймуняци.
 
Re: смяна на енкодинг и гугъл

Наскоро смених форума на БГ Кулинар от 1251 на утф8 + смяна на хостинга + смяна на УРЛ и домейн. Засега се "държи" но още не е минала поне седмица, за да кажа повече. Знам, че са много фактори, но не мисля, че енкодингът е решаващ, освен ако не се обърка нещо и гуглъл да вземе да индексира някакви маймуняци.

Това ми предстои. старите индексирани страници и адреси, си ги пренасочил ръчно към новите ли?

Другия проблем ми е че в gwt старият сайт е на под-домейн и не мога да го сменя. ;-(
 
Re: смяна на енкодинг и гугъл

Това ми предстои. старите индексирани страници и адреси, си ги пренасочил ръчно към новите ли?
Чак ръчно не е. С хтаццесса става напълно автоматично. Е, има малко модване, защото новите УРЛ съдържат параметър и номера на форума, но ако се интересуваш, ще ти дам как се прави.

Другия проблем ми е че в gwt старият сайт е на под-домейн и не мога да го сменя. ;-(
Триеш стария адрес, добавяш нов и го верифицираш.
 
Re: смяна на енкодинг и гугъл

Мерси.
Проблема е че адресите в момента са тук, а когато прехвърлим статиите ще са seo friendly, и освен това като цяло ще са с различна структура.

И се чудех дали има смисъл да ги пренасочвам ръчно ~130 статии, или не.

Пфу, толкова го мислих това, до сега да го бях направил.
 
Re: смяна на енкодинг и гугъл

Вероятно има такъв мод за Жумляница, който да редиректва несеофрендли към сеофрендли УРЛ.
 
Re: смяна на енкодинг и гугъл

Да, разбира се. Но аз реално ще направя сайта наново, и ще копирам статиите на ръка, което означава че не seo адреса ще бъде различен... ;-( както и да е. започвам скоро да ги описва. ще отнеме малко време.
 

Горе