SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

събдомейни и гугъл

fani7117

New member
Здравейте,

Как гугъл толерира таква структура на сайт според вас:
1.doman.com
2.domain.com
3.domain.com
...
5000.domain.com

като "$1.domain.com" = "domain.com/?id=$1".

Преди време portal.bg бяха направили такава структура на обявите си и бяха заели почти всички челни позиции в Гугъл, но нещата явно са се променили. Въпроса ми е дали ще има някакво наказание за подобна структура на сайт и изобщо това blackhat ли е? Някой правил ли е такъв експеримент?
 
Re: събдомейни и гугъл

наказание няма, но всеки поддомейн си е нещо независимо и така не използваш силата на сайта
Напротив, точно така ползваш силата на главния домейн. Приемри хиляди - википедия, хит.бг, рент.бг. По този начин създаваш много и силни нишови сайтове, които използват "силата" на главния домейн. Разбира се, ако ако става въпрос за сайтове с по една страница, тогава нещата са различни.
 
Re: събдомейни и гугъл

Напротив, точно така ползваш силата на главния домейн. Приемри хиляди - википедия, хит.бг, рент.бг. По този начин създаваш много и силни нишови сайтове, които използват "силата" на главния домейн. Разбира се, ако ако става въпрос за сайтове с по една страница, тогава нещата са различни.
аз точно така го разбрах - сайт с по една страница
 
Re: събдомейни и гугъл

аз точно така го разбрах - сайт с по една страница

Правилно си разбрал - структурата на сайта е една и съща за всички събдомейни, и всеки събдомейн всъщност представлява една страница от сайта. Ще го пробвам пък каквото стане ...
 
Re: събдомейни и гугъл

ilianskim обясни ми моля те защо ми трябва силна основна страница? Ще задам въпроса по друг начин. Кое е ще излезе по напред в серп според теб за търсене на израза "време разделно"?


това:
www . domain.com/1000-vreme-razdelno.html

или това:
1000.domain1.com

ЕДИТ: или това:
vreme-razdelno.domain2.com

при положение че тайтъла е "Време разделно", има смислен мета дескрипшън до 160 символа и включва тага <h1>Време разделно</h1>.
И двата домейна нямат входящи връзки към себе си от други сайтове и структурата на страниците им е една и съща.
 
Последно редактирано:
Re: събдомейни и гугъл

Ако нямаш линкове към поддомейна няма да се появи в търсачката, а www . domain.com/1000-vreme-razdelno.html ще ползва силата на www . domain.com и ще се излезе първо според мен. И идеята е не субдомейните да се казват 1000 или 2000 а да носят ключовата дума в себе си :)
vreme-razdelno.domain.com
поддомейните са като отделни сайтове за гугъл, ама не съвсем :)
Това е мое мнение и не те обременявам да се съобразяваш с него :)
 
Re: събдомейни и гугъл

ilianskim много си бърз даже не успяха да си едитна поста :) А при положение че имат еднакъв брой вътрешни линкове към тази страница (или събдомейн)? Щом събдомейна се третира като отделен сайт не трябва ли неговото "тегло" в серп да е по-голямо?

Също така не мисля че vreme-razdelno-ot-antov-donchev.domain2.com е по-добре от 1000.domain2.com
 
Последно редактирано:
Re: събдомейни и гугъл

Най-добре си тествай и ще разбереш кое как се ранква. Последно време гугъл се ориентира към вътрешните страници повече според мен т.е. изкарва резултати, които са от страници в домейн.ком а не самият домейн.ком
а за това vreme-razdelno-ot-antov-donchev.domain2.com много е дълго, но пак ще се класира преди 1000.домейн.ком според мен при еднакви линкове
 
Re: събдомейни и гугъл

Реално ако от domain.tld имаш линк към 1.domain.tld 2.domain.tld си ОК но иначе става сложна история
Не искам да премаш несъгласието ми като заяждане, ама отново мисля, че не си прав. Типичен пример в противовес, на това, което казваш са хилядите добре класирани блогове от блогспот и уърдпрес.ком, които нямат линк от основния домейн.

Ей, не съм сгрешил, че съм взел това момче (Илианским) на работа. :D
 
Re: събдомейни и гугъл

Според мен субдомейни с по една страница няма смисъл...
Щото примерите, които са направени вече нямат по 1 страница само.
Т.е. blog_nekyf.blogspot.com си е отделен сайт, а не страница.

Каква е целта на занятието всъщност?
И да, ако няма ключова дума в УРЛ-а... още по-малко си струва.
 
Re: събдомейни и гугъл

аз забелязах че вероятно гугъл има някакъв флаг, който определя дали един поддомейн , независимо колко страници има, принажлежи към основният домейн или не. Лесно се вижда при опратор site: - излизат страници и от поддомейн.
 
Re: събдомейни и гугъл

Командата site:domain.com винаги вади страниците на главния домейн и на поддомейна. Ето защо е полезно, главният домейн да е с www. макар и да е доста остаряло. така с site:www.domain.com вадиш само страниците от главния домейн.
 

Горе