SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

100 лв. става началният капитал за ООД

w-seo

Hack3rch3
100 лв. вече ще бъде началният капитал за регистриране на ООД.

На днешното си заседание правителството прие промени в търговския закон, според които се намалява 50 пъти началният капитал за регистриране на дружество с ограничена отговорност.

До този момент началната сума трябваше да е в размер на 5 000 лв.

Целта е да се стимулира малкия и среден бизнес и да се подобрят условията за развитието им.

Проучване на Световната банка показва, че в 75 държави в света липсва изискване за начален капитал.
В момента България е на 36 място в класацията на страните, съотнасяща брутния национален доход на човек от населението към минималния капитал за стартиране на бизнес.

Източник: http://news.ibox.bg/news/id_1918744859

Страхотна новина
 
Последно редактирано:
Re: 100 лв. става началният капитал за ООД

Извинявай пропуснах в бързане да спомена източника
 
Re: 100 лв. става началният капитал за ООД

Дано не мине. Какво е това капиталово дружество с капитал 50 евро?!? Я Дойчовците да кажат колко пари е гмбх-ато? Едва ли е 50 евро.
 
Re: 100 лв. става началният капитал за ООД

Аз мисля, че вече е приет този Закон?
"На днешното си заседание правителството прие промени в търговския закон..."
 
Re: 100 лв. става началният капитал за ООД

то правителството внася предложение за промените, а парламента променя съответния закон. няма как мс да промени закон законодателната власт в БГ е парламента.
 
Re: 100 лв. става началният капитал за ООД

Има и тук май някакъв "чалъм" за малко пари да направиш ГМБХ, но няма да те наемат на работа други фирми, защото гаранцията ти е -> 0 :) но точни цифри не мога да кажа забравил съм какво ми разправяха.
 
Re: 100 лв. става началният капитал за ООД

В UK за 100 паунда си правиш Ltd ;)
Аз лично подкрепям. С колко ще започнеш не трябва да е критерия. Вече като искаш доверие си внасяш капитал 500k и действаш мащабно с партньорите от германия...
 
Последно редактирано:
Re: 100 лв. става началният капитал за ООД

А АД-то дали е 200 лева ? :)

Като цяло ми се види тъпо това. Като нямаш пари правиш ЕТ или СД с някой и това е.

От друга страна пък е добре, че за 100 лева ще имаме основания да си регистрираме каквито си искаме БГ домейни :)
 
Re: 100 лв. става началният капитал за ООД

То е за добро измислено, нека има конкуренция и по-ниски бариери за предприемчивите, само да няма измами. Обаче се опасявам, че сега ще скокнат да правят фирми еднодневки със закривания преди време за плащане на данъци. Всеки служител в частните фирми ще стане съдружник, всяко работно място ще е фирма, всеки ще работи с негово си оод за негова сметка, със самоосигуряване и без никаква печалба.. до няма и месец счетоводителите ще сметнат как да се използва :D
 
Re: 100 лв. става началният капитал за ООД

В крайна сметка приет ли е закона или не?
 
Re: 100 лв. става началният капитал за ООД

@man0l все още не е! Остава да се гласува, припомням, че скоро депутатите отхвърлиха предложението мин. да е 500 лв. и като се замисля, трудно ще приемат на 100 лв но дано да стане
 
Re: 100 лв. става началният капитал за ООД

То е за добро измислено, нека има конкуренция и по-ниски бариери за предприемчивите, само да няма измами. Обаче се опасявам, че сега ще скокнат да правят фирми еднодневки със закривания преди време за плащане на данъци. Всеки служител в частните фирми ще стане съдружник, всяко работно място ще е фирма, всеки ще работи с негово си оод за негова сметка, със самоосигуряване и без никаква печалба.. до няма и месец счетоводителите ще сметнат как да се използва :D

То самия капитал не е разход проблема е, че в момента като подкарваш фирма и ти се връзват средства за известно време. И вместо да тръгнеш с 5-6 ти трябват 10-11к за същото.

Иначе за еднодневките и масовките, не съм много сигурен нещо. Регистрацията ти е 150-500лв(в зависимост кой го прави), една камара бумажтина за повечето реални дейности, счетоводител и т.н. Дали ще затвориш 5к за един месец в една фирма не е голяма разликата ако ще въртиш далавери. Също една фирма за да харчи(наем например) трябва да има пари за това т.е. приходи или капитал в началото, така че може да си вкараш капитал колкото прецениш.
 
Re: 100 лв. става началният капитал за ООД

така или иначе началния капитал никога не е бил проблем след като по закон се изисква да внесеш в банка само 75 процента от 5000 лева, и веднага можеш да си ги изтеглиш, защото ти е нужен документа за транзакцията а никой не проверява имаш ли пари. :) така че не виждам разлика между това да изискват 5000 лева или 5 :)
 
Re: 100 лв. става началният капитал за ООД

така или иначе началния капитал никога не е бил проблем след като по закон се изисква да внесеш в банка само 75 процента от 5000 лева, и веднага можеш да си ги изтеглиш, защото ти е нужен документа за транзакцията а никой не проверява имаш ли пари. :) така че не виждам разлика между това да изискват 5000 лева или 5 :)
Не е точно така. Можеш да внесеш 75% за вписването и след това в едномесечен срок след решението трябва да внесеш и останалите и да престоят няколко дни всичките. Така че ако искаш да теглиш бързо най добре всичките наведнъж. тънкия момент е че регистрацията ако се замота ще си ги чакаш да мине срока (45дни ако не ме лъже паметта). Та ако си карък може да се попроточи процеса. Ако си късметлия вкарваш всичките и след 10-тина дни си ги взимаш.
 
Re: 100 лв. става началният капитал за ООД

не знам откаде ти е информацията :) по закон трябва да внесеш и останалата част но това е само на хартия. единственото което се изисква е ти да разполагаш с разписката че си внесъл 75 процента. никой не те пита внесъл ли си другите или си изнесъл всичките на следващия ден :) Не твърдя че това е правилно. Просто така се процедира за да не си задържаш парите :) Така съветва и всеки юрист който срещу заплащане ще ти регистрира фирма.
Надявам се да не прозвучи като заяждане казвам го просто като информация :)
Поздрави.
 

Горе