SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

2 въпроса относно google :)

shristov

New member
Искам да попитам, каква е разликата ако имаш sitemaps в гоогле, освен че излиза по-готино при търсене. Другия ми въпрос е.. как да накарам гоогле да прочете и да индексира цялото съдържание на video-то. Него го направих с един блог wordpress, и има около 550 публикаций, обаче в гоогле за месец и нещо качва около 30-40 :( Има ли някакъв начин да се ускори малко и да ги публикува всичките, ако му се окаже примерно как беше с тоя мета таг-а да влиза през 12 часа дали ще има промяна, по-принцип как да направя всичките постове да се индексират а не 30-40 за месец.. Мерси :)
 
Re: 2 въпроса относно google :)

deeplinking :)

Как така да индексира съдържание на видео?

И как така по-готино при търсене ако имаш sitemaps ?!:)
 
Re: 2 въпроса относно google :)

Питаш каква е разликата, ако имаш сайт мап в гугъл и може би, ако нямаш сайт мап?
Ако имаш сайт мап в гугле можеш да видиш какво гугъл вижда за теб - брой линкове, колко често ти чете сайта, по колко страници посещава ...

Видео и картинки не се индексират (в смисъл, че ако имаш видео с котки, бота няма как да разбере това). Може да сложиш alt, за да разбират ботовете за какво иде рече, но тъй като това се използва за манипулиране, ботовете мног не му вярват :D. Също е добре да напишеш с текст какво има във видеото, добави възможност за коментари, така юзърите ще казват какво има в картинката и видеото.

Най-добре не манипулиарай гугъл да ти индексрира по-бързо и повече страници. По-добре сложи линкове към страниците, които искаш да бъдат индексирани. Аз изпозлвам за това yahoo answers (само за сайтове на англисйки). Когато напиша нова страница, търся въпрос в yahoo, чийто отговор се съдържа в моята нова страница. Тогава гледам да помогна на човека, който пита и за повече инфо слагам линк към новата ми страница.

Най-хубавото е, че ако отговорът ти бъде избран за Best answer, тогава получаваш линк от яху :) Все се канех да напиша за този линк билдинг и мерси, че ме подсети :)
 
Re: 2 въпроса относно google :)

Хехе.. ясно не се изразвам правилно, извинявам се! Значи за по готино с sitemaps имах предвид, че като напишеш примерно gbg.bg в гугъл и излизат под него други линкове който ги няма на повечето други сайтове (Ще приложа картинка отдолу да стане по-нагледно). За това ставаше въпрос.. а иначе за видеото имах предвид.. значи видеото представлява един wordpress blog. Когато правиш нови публикаций в този блог, те излизат като нови странички.. но тези странички в самия блог не ги качи гугъл въобще за месец и нещо, сега незнам аз ли бъркам или трябва още време, но от 500 публикаций нови, направени в рамките на месец и нещо има индексирани в гугъл около 30 :) За това питах как мога да го накарам да си качва всичките лека полека.. и най-интересното е че тези 30 изчезват, примерно за 2-3 дена и тях ги няма ицяло, после пак се появяват и разни такива.. не мога да разбера какво става?
 
Re: 2 въпроса относно google :)

Ама ти се изразяваш супер объркано :p

Дай си блога да го видим, много е странно това, което казваш, особено за българско съдържание, моето се индексира макс до 48 часа, но по принцип по-бързо ???

А това, което искаш да постигнеш не можеш го направи, гугъл го прави сам, когато реши, че това е в полза на хората, обикновено се изисква време и качествено съдържание.
 
Re: 2 въпроса относно google :)

тия линкове отдолу дето ги вади, означа че домейна са ползва с доверието на търсачката, първенец е по търсените ключови думи, никой не може да го измести и се е доказал в дадената област...а бе с две думи супер голям trust има :)
 
Re: 2 въпроса относно google :)

shristov каза:
.. а иначе за видеото имах предвид.. значи видеото представлява един wordpress blog. Когато правиш нови публикаций в този блог, те излизат като нови странички.. но тези странички в самия блог не ги качи гугъл въобще за месец и нещо, сега незнам аз ли бъркам или трябва още време, но от 500 публикаций нови, направени в рамките на месец и нещо има индексирани в гугъл около 30 :)
Моето обяснение е, че поради липсата на текст, страничките с видео отиват в съплементала или Гу не ги индексира въобще. Ако сложиш известно количество уникален текст, предполагм ще оправиш нещата.
 
Re: 2 въпроса относно google :)

Rumi каза:
Най-добре не манипулиарай гугъл да ти индексрира по-бързо и повече страници. По-добре сложи линкове към страниците, които искаш да бъдат индексирани. Аз изпозлвам за това yahoo answers (само за сайтове на англисйки). Когато напиша нова страница, търся въпрос в yahoo, чийто отговор се съдържа в моята нова страница. Тогава гледам да помогна на човека, който пита и за повече инфо слагам линк към новата ми страница.

Най-хубавото е, че ако отговорът ти бъде избран за Best answer, тогава получаваш линк от яху :) Все се канех да напиша за този линк билдинг и мерси, че ме подсети :)
Много хитро indeed
+1
 
Re: 2 въпроса относно google :)

Сега ще го почакам още малко да видим какво ще стане, гледам че днес има още 10 публикаций качени.. ако си качва лека полека няма проблеми ако не ще взема да им добавя и текст под клиповете и да видим дали ще има разлика :) Иначе като се замислиш.. нищо чудно и така да е :)
 
Re: 2 въпроса относно google :)

Ще ме убиеш от смях ;D Не се съмнявай, че ботовете не могат да индексират видео и картинки. Това е машина, от къде да знае какво има на картинката :)

Я по-добре сложи текст до видеото - преразкажи видеото :D
 
Re: 2 въпроса относно google :)

Rumi, извинявай че не се изразявам правилно, но не става въпрос за това. bgkulinar разбра, щото той помагаше по рано като питах за блога и е наясно.. ето за тези публикаций говоря http://www.google.bg/search?q=site:vsichko.com/video&hl=bg&start=0&sa=N
Ясно е че няма да качат видео и картинки, интересува ме да качва самите публикации в гугъл за да има трафик от там :)
 
Re: 2 въпроса относно google :)

Усетих, ще ги махна нали трябваше и аз да пробвам... то да ти кажа и да ме баннат май няма да е голяма разлика, така като гледам май няма да плащат :П а иначе качва някой публикацйй а други неще.. ще видим сега ако не продължи така по 10-15 на ден поне ще почна да добавям текст.. виж по 550 публикаций има качени около 50
 

Горе