SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

2 падащи менюта?

netsurfer

Ипотпал ФЕН :)
Код:
 <p>Населено място 
  <select name="city_id" size="1">
  <? require "connect.php";
	  $query ="SELECT * FROM grad_id"; 
$result = mysql_query($query) or die(mysql_error());


// print-???? ?????????? ?????? ? ???????. 
while($row = mysql_fetch_array($result)) 

echo '<option value="'.$row['id'].'">'.$row['name'].'</option>';

	  ?>
  </select>
</p>
<p>Район 
  <select name="rayon_id">
  </select>
как да стане че за район да взима избраното от населено място?
таблицата за район ми е id / grad_id / name
като grad_id.id=rayon_id.grad_id
 
Re: 2 падащи менюта?

Малко встрани от питането, ама какво СЕО ще правиш с падащо меню?
съдържанието в падащо меню се индексира... но не виждам какво общо имаше въпроса със сео?
 
Re: 2 падащи менюта?

Малко встрани от питането, ама какво СЕО ще правиш с падащо меню?

нищо ;)
мъча се да си направя един CMS за имоти ама тука се препънах ;) ;D

Целта е като му избереш град - в съседното меню да се пълни от базата с кварталите на града, явно става с javascript ама как да вкарам данните от базата вътре ?
 
Последно редактирано:
Re: 2 падащи менюта?

Ако ще се учиш не забравяй да разглобиш скрипта и после да го сглобиш :) И така докато тръгне :) Между другото - искаш ли да ми станеш чирак? Ще те науча на много PHP, MySQL неща.
 
Re: 2 падащи менюта?

Ако ще се учиш не забравяй да разглобиш скрипта и после да го сглобиш :) И така докато тръгне :) Между другото - искаш ли да ми станеш чирак? Ще те науча на много PHP, MySQL неща.

с удоволствие ама няма време :mad:
 
Re: 2 падащи менюта?

съдържанието в падащо меню се индексира... но не виждам какво общо имаше въпроса със сео?
Самото съдържание на падащото меню се индексира, ама страниците, които "извиква" менюто - не!
 
Re: 2 падащи менюта?

Ако ще се учиш не забравяй да разглобиш скрипта и после да го сглобиш :) И така докато тръгне :) Между другото - искаш ли да ми станеш чирак? Ще те науча на много PHP, MySQL неща.

Аз с удоволствие ще ти стана чирак, мисля че ще намеря време тъй като съм много зарибен. :) . Уча php/mysql почти всеки ден но ако го практикувам ще е по-добре за мен.
 

Горе