SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

adsense за ptc промоционален сайт

112s

New member
Прочетох условията за регистрация в Г адс и едно от тях твърди, че сайтове, стимулиращи кликовете в/у реклами, нямат право да участват. Аз притежавам сайт с подобно съдържание, но то по-скоро промотира самата идея за пей-то-клик, с разисквания във форум, новини и т.н. Спада ли той към тази забрана или не? 10х
 
Re: adsense за ptc промоционален сайт

Ами преди време Г ми писаха за 1 от моите сайтове, по повод тайтъла над рекламите на Адсенс. Моя беше "Обезателно посетете". Та те ми казаха, че това нарушава ТОСа им, и да се погрижа. Под нарушаване имаха предвид всякакъв текст който стимулира посетителя да кликне на рекламата от сорта "Нашите спонсори" или "Спонсори", "Обезателно посетете", "Кликнете тук" и така нататък....

Общо взето са си прави. Бяха много културни, аз промених на "Рекламчица" и въпроса приключи.
 
Re: adsense за ptc промоционален сайт

112s, така както го описваш, по-скоро не нарушаваш нищо, стига да не агитираш недвусмислено за кликове, а само да пишеш по тази тема, да разтълкуваш ползи и недостатъци, да се коментират различни PPC програми и т.н. Така, според мен, не нарушаваш TOS.

Тъй като споменаваш, че самото ти съдържание е да промотира идеята за PPC, позволявам си да те насоча към един мой материал, в който съм описал как именно заради съдържание, и то от едно изречение, получих предупреждение от Адсенс.

Виж това: http://www.alabala.org/573.html
 
Re: adsense за ptc промоционален сайт

Според мене най-добре да си пишеш на Г. Ние можем само да гадаем тук и най-много да те подведеме.
 
Re: adsense за ptc промоционален сайт

112s, така както го описваш, по-скоро не нарушаваш нищо, стига да не агитираш недвусмислено за кликове, а само да пишеш по тази тема, да разтълкуваш ползи и недостатъци, да се коментират различни PPC програми и т.н. Така, според мен, не нарушаваш TOS.
Наскоро улублето го бяха предупредиили заради статия, в която имаше думата а*локо(* смени с г). Така че разискването на такъв тип програми едва ли се счита за легално.
 
Re: adsense за ptc промоционален сайт

Според моя опит направо си отнасяш бана от Гугъл при мен беше само предупреждение макар да беше само кратка статия за това какво е А*loko ли как беше и е против правилата им. А ако имаш разни други разяснения ще отнесеш цялостен бан, а особено ако си с нов акаунт 100% си изгаряш без предупреждение. (статията не беше писана от мен, а от някакви други хора и не беше с директни напътствия как работи, но самото споменаване на тая марка и е явно против правилата на Г.)
 
Re: adsense за ptc промоционален сайт

Според моя опит направо си отнасяш бана от Гугъл при мен беше само предупреждение макар да беше само кратка статия за това какво е А*loko ли как беше и е против правилата им. А ако имаш разни други разяснения ще отнесеш цялостен бан, а особено ако си с нов акаунт 100% си изгаряш без предупреждение. (статията не беше писана от мен, а от някакви други хора и не беше с директни напътствия как работи, но самото споменаване на тая марка и е явно против правилата на Г.)

Още един пример защо монопола е толкова лошо нещо. Ще дочакаме ли времето когато Г ще ни се моли да поставяме негови реклами на сайтовете ни?
 
Re: adsense за ptc промоционален сайт

За монопола си личи и по това, че вече не дават пари за това, че ги препоръчваш(адсенс) и дори месеци съм ги препоръчвал от мързел да махам кода. Няма конкуренция и това е.
 

Горе