SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Adsense CTR

Kompota

New member
Може ли да споделите някакви стойности от ваши сайтове ?

Имам само 1 блок на главната страница и по 2 на вътрешните и CTR ми е под 1%. Не правя никакви мурафети с позиционирането им (ясно са различими от съдържанието и навигацията).
 
Re: Adsense CTR

0.43% - средна стойност за този месец.

При мен зависи от доста фактори - като явно един от най-важните е какви рекламни кампании има. :)

Ако има интересни реклами пуснати да кажем в неделя (когато хората повече се шляят из Нета) стига до 1.50% - но само за този ден.
 
Re: Adsense CTR

Абе да разбирам твърденията за разни 4-5% са си митология ? Даже и при оптимално позициониране и налични подходящи рекламни кампании ?
 
Re: Adsense CTR

Абе да разбирам твърденията за разни 4-5% са си митология ? Даже и при оптимално позициониране и налични подходящи рекламни кампании ?

Аз съм виждал и 20-25%, но с много грубо нарушение на правилата за разположение на рекламите и явно подвеждане на потребителя.

Което не е добра идея, щото веднага ставаш съмнителен - правят ти проверка и ти блокират акаунта.


А иначе както казва колегата mlazarov - може да докараш 4-5% ако си в добра ниша и позиционираш добре рекламите без да нарушаваш правилата.


Забелязал съм, че най-добре работи в прилично разхвърляни сайтове, където потребителя не може да се ориентира къде де кликне или просто няма къде другаде да кликне освен на рекламите.

Само че това не е дългосрочен стабилен модел на развитие.
 
Re: Adsense CTR

Зависи от нишата. Един от моите с оптимизирани позиции държи 3% на месечна база от доста време.
 
Re: Adsense CTR

На скоро правех малко проучване по въпроса, използвайки моите стари данни от няколко сайта и стигнах до този приблизителен извод:
 

Прикачени файлове

  • adsense-ctr.jpg
    adsense-ctr.jpg
    62.6 KB · Преглеждания: 0
Re: Adsense CTR

за февруари, до момента - CTR по домейни от 0,55 до 12,76
 
Re: Adsense CTR

Преди няколко дни Google пуснаха кратки ръководства за оптимизация на Adsense позициите според вида на сайтовете и т.н.

- One Click Optimizer
- Optimization Lab

Хмм ... То като ги гледам тези позиции, излиза че според гугъл посетителя е дошъл само реклами да гледа :D
Иначе мерси за линка, определено ще си го запазя за по-задълбочено проучване в бъдеще време :).
 
Re: Adsense CTR

Първо е добре да сте наясно, че споделяйки CTR-а си публично, нарушавате правилата. Освен, ако не са ги променили нещо.

Аз съм виждал и 20-25%, но с много грубо нарушение на правилата за разположение на рекламите и явно подвеждане на потребителя.

Което не е добра идея, щото веднага ставаш съмнителен - правят ти проверка и ти блокират акаунта.

Аз съм виждал и повече без нарушаване на правилата. Разбира се не и за БГ сайт. :rolleyes:
Но и 50% CTR да имаш, ако не нарушаваш правилата, няма да имаш проблеми. А ползваш ли адсенсе трябва да си наясно, че непрекъснато подлежиш на проверки.

CTR-а варира и от ниша до ниша. Големият проблем в БГ е, че нема бизнес, нема пари, нема и рекламодатели.
 
Re: Adsense CTR

Първо е добре да сте наясно, че споделяйки CTR-а си публично, нарушавате правилата. Освен, ако не са ги променили нещо.

Щеше да е нарушение на правилата ако е посочен домейна. Сега си е само числа от 0 до 100 :)

edit: fridge да му мисли :D
 
Последно редактирано:
Re: Adsense CTR

@scoobydoo Искам да ти кажа, че при мене изобщо не е така и то, на база, 4-5 години!
Картинката ти е красива, но само заблуждава новобранците...Процентното разпределение е доста по-различно, от това което ни показваш...

При мен процента най-много зависи от нишата и позиционирането на банерите, работя само в англоговорящия сектор:) (прозвуча ми, като арабски сектор...;))
Обобщено казано:За всички мои домейни 2-3,5%, на месечна база.
 

Горе