SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Adwords и Analytics показват различно

Casamia

New member
Сигурно темата е дискутирана, но не мога да намеря нищо с търсачката.

За 01 май 2011, Гугъл Адуърдс ми дава че на рекламата /едно текстово каре и една графична/ вчера има 58 клика.

Аналитикса, който ми е на друг Гугъл-акаунт показва за същата дата следното:
google / organic - 52
google.bg / referral - 4
googleads.g.doubleclick.net / referral - 4
pagead2.googlesyndication.com / referral -1

Според вас откъде идва разминаването?
 
Re: Adwords и Analytics показват различно

По отношение на точността на адуърдс, трябва да разчиташ на адуърдс, не на аналитикс. Има няколко причини за разминаване:
- различни часови зони за аналитикс и адърдс;
- някои хора твърдят, че старият код на аналитикс отчита с по-голямо отклонение. От известно време насам, аналитикс кодът се слага преди </head> частта;
- В адуърдс не се отчитат кликове по различни причини - повече от един клик от потребител и прочее.

Така че, това което виждаш е в рамките на допустима разлика.
 
Re: Adwords и Analytics показват различно

аналитикс и адуордс свързани ли са?
дисплей рекламите понякога идват с реферер = домейн на сайта, от който идва клик.

В случая имаш > 90% разлика (5 от 58 )
 
Re: Adwords и Analytics показват различно

T.e. имам проблем... Или със статистиката или по-лошо, с адуърдса. не е от различните часове, тъй като днес пак същото: адуърдс показва 46 клика, а Аналитикса: 7.
 
Последно редактирано:
Re: Adwords и Analytics показват различно

1.Опитай се да вържеш аналитикс акаунта с адуърдс, макар че ако са различни Гугъл акаунти, не знам дали ще може.

2.Иди в аналитикса и на трафик сорсес, избери гугъл, след което избери пейд и виж там какви са числата.
 

Горе