SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Alexa смениха алгоритъма

nikoladd

New member
We've been working hard behind the scenes for several months and are excited to announce that our new Alexa Rankings system is available.

http://www.alexa.com/site/company/announcement


Edit:
При мен се наблюдават следните ефекти:
- БГ сайт загуби доста от международния си ранг (който се подобряваше с бързи темпове преди смяната), но до голяма степен запази БГ ранга си.
- EN сайтове с близък трафик и доскоро близък ранг сега са с ранг с голяма разлика 2:1, но и за двата е по добър от преди.

Какви са вашите наблюдения?
 
Последно редактирано:
Re: Alexa смениха алгоритъма

рязко падение ...
Izkustvoto.com has a traffic rank of: 1,1119,125
а беше 284,168...в България: 4,000... мен ми се вижда добре, незнам преди това как е било ...
 
Re: Alexa смениха алгоритъма

Срив на всичките ми сайтове. Някой 2 пъти, някой по-малко.

Но мен алекса ме интересува само за един сайт, а там падането е най-малко, само с 60-70 000, така че няма проблем :)
 
Re: Alexa смениха алгоритъма

Интересно, ама при различните сайтове е различно намалението, при мойте между 200 и 300%, от около 400.000 отидоха на милион до милион и половина.
 
Re: Alexa смениха алгоритъма

на английски сайт пък имам от 500k+ -> 330k без да е увеличен трафика. Изглежда са засилили eng сайтовете.
 
Re: Alexa смениха алгоритъма

Около 4-5 от сайтовете ми паднаха надоло с около два пъти, а някой загубиха ранга си :) . Но алекса не е никакъв критерии - има не повече от 2 милиона усери по света, от които половината са такива като нас - само за статистиката.
 
Re: Alexa смениха алгоритъма

Няма занчение дали е за статистика или за нещо друго. Важното е, че траква браузинг навиците ти.

Аз до сега чета само за падане в статистиките. Интересно ми е къде са сайтовете, които са се качили. Никой не се хвали за това, с изключение на nikoladd. Щом има толкова паднали, трябва да им и същият брой качили се... :rolleyes:
 

Горе