SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Amazon Associates

wbg

New member
Някой ползвал ли е афилейт програмата на Амазон, https://affiliate-program.amazon.com/
Впечетления, тънкости и препоръки при работа стази програма?
 
Re: Amazon Associates

При мен дава добра конверсия (около 4%), но %-тите на комисионата са ниски - между 4 и 6.5. Като за запълване на дупки - става. Недостатък - плащат само с чек (може и с ваучър гифт, ама това не е плащане според мен).
 
Re: Amazon Associates

Конверсията и при мен е 3-4%, но печалбата ми е толкова, че не ми се казва :) Ползвам ги само да си украсявам сайтовете с актуално инфо :)
 
Re: Amazon Associates

Или много посещаван сайт трябва да имаш или много сайтове, за да си струва.
До 6 поръчки в месец, плащат 4% от оборота.
Над 6, по 6%.
По-зле е от e-bay, но там затегнаха нещата много.
Тоя месец при мен особенно е много зле.
Почвам да поглеждам към cj
Даже на един проект пуснах пробно, но нямам наблюдения все още там.
 
Re: Amazon Associates

Продавал съм лаптопи с вързан aStore към сайта и чрез ревюта на лаптопи и линкче към съответният модел в Амазон, при 4% комисионна. През другите им десетки уиджети така и не можах да продам нищо.

Леко е дразнещо да пробуташ лаптоп за $1000 и да ти дадат $40, но така е. :)

От скоро се опитавам да продавам игри с АА, но засега е много зле.

Ако имаш US потребители, може да продаваш доста, иначе е загубена кауза. Поне при мен беше така. Много е бавен начина им на плащане. Минават месеци докато видиш пари или гифт карт.
 
Re: Amazon Associates

И при мен има ниска конверсия. Сега опитвам с нов портал базиран на API-то им, но засега нямам продажба. Иначе го бях докарал по едно време до 200 долара на месец, но от ноември насам продавам по две книги :) на месец.
 
Re: Amazon Associates

Благодаря на всички за мненията.
 
Re: Amazon Associates

Мисля да пускам в един нов сайт ревюта на амазонски продукти. Надявам се да потръгне. Наистина условията им за плащания са малко мизерни, но пък имат голям набор от продукти. А и например за някой лаптоп вземаш 4% , а в CJ например Lenovo ми дават 1% комисионна.
 
Re: Amazon Associates

Ето как се правят сайтове за ревюта, които наистина продават. Първи вид, втори вид. Просто ти давам идея, не е задължително да откриваш топлата вода.
 
Re: Amazon Associates

Мерси!
Нещо подобно и аз мисля да направя, само че се чудя дали да е този готовия уиджет или къстъм (както в момента съм по средата - тегли картинката, инфо за цена, производител и т.н. и си го оформям според моите виждания)

Като ми минат изпитите( другата седмица) ще пусна една тема за рецензия
 

Горе