SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

.bg ICN vs HOST.bg

Meco

New member
Имам питане колеги. Защо за бога в ICN .bg домейна е 200лева а в host.bg 50 лева къде е уловката?!:(
 
Re: .bg ICN vs HOST.bg

В ICN домейните са защитени и ти спестяват дейностите по регистрация и доказване на основание. В хост.бг просто плащаш домейна, но има куп изисквания като пълномощно, което трябва да вадиш за регистъра и домейнът не е защитен.

Та, всеки си прави сметката. Аз лично действам с УЕП и плащам по 70 кинта на регистър.бг.
 
Re: .bg ICN vs HOST.bg

Момци, не разбрах какво значи "домейна не е защитен" ?

Може ли лична препоръка как да постъпя?
Аз лично действам с УЕП и плащам по 70 кинта на регистър.бг.
Ако си го поръчам в регистер.бг защитен ли е? И трябва ли да се занимавам с някаква документация?
 
Re: За: .bg ICN vs HOST.bg

Re: За: .bg ICN vs HOST.bg

Регистратор БГ - намерих информацията която ми трябва
От това което разбрах мога да си купя домейна от където си искам и после да си го защитя срещу 150 лева в регистер.бг, като представя документ за основание и още някакви документи. Правилно ?
 
За: .bg ICN vs HOST.bg

За: .bg ICN vs HOST.bg

Не, защитата на домейна не се плаща. Един домейн има нужда от защита, ако има друго лице, което има основание да ползва името/домейна.
 
За: .bg ICN vs HOST.bg

За: .bg ICN vs HOST.bg

Става дума само когато чуждото основание предхожда регистрацията на домейна от теб. Иначе основанията са 18 на брой.
 

Горе