SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

BidVertizer за Български сайтове

traki

Оптимист ReMember
Седмицата започва добре.
Получих мейл от BidVertizer с новина:

"We are proud to announce that BidVertiser now supports Bulgarian websites! You may now display the BidVertiser ads on your Bulgarian website and generate additional revenue."

Да ни е честито, дано по-голямата конкуренция да има положителен ефект на пазара и да се вдигнат приходите, че алтернативните програми напоследък се шегуват с цените
Make money from your Website or Blog with BidVertiser (реф. линк) С пожелания за добри приходи на всички :)
 
Последно редактирано:
Re: BidVertizer за Български сайтове

Много странно не успях да намеря в често задаваните въпроси дали мога да стартирам тяхната афилиет програма с друга... т.е Адсенс примерно и не успях да намеря и къде е списъкът с държавите!?
 
Re: BidVertizer за Български сайтове

още е много рано да се мисли за реална конкуренция на adsense. и аз получих същото писмо снощи. по скоро опипват почвата и въртят някаква промоция за 20 USD. за сега, а може би и за дълго ще ги пропусна.
 
Re: BidVertizer за Български сайтове

Регнах се прз теб :) да ги видим как ще са рекламите, сложих ги в Избрано.нет
 
Re: BidVertizer за Български сайтове

Много странно не успях да намеря в често задаваните въпроси дали мога да стартирам тяхната афилиет програма с друга... т.е Адсенс примерно и не успях да намеря и къде е списъкът с държавите!?

Странно, наистина, не зная защо не са го написали в често задаваните въпроси, сигурно защото от тяхна страна няма проблеми!?
Преди време, когато се записвах, четох доста из форуми и блогове и видях на много места съвместно съжителство с адсенс. От гледна точка на адсенс правилата, трябва да е ясно разграничима рекламата им и ако примерно имаш адсенс реклами, рекламите на другите програми да не са със същите цветове и да е ясно, че не са адсенс, да се слага името на издателя (платформата осигуряваща рекламите) , да пише от къде са рекламите, а това при bidvertiser е спазено

Списъка с държавите можеш да го видиш когато регистрираш сайта си като рекламна площадка или стартираш рекламна кампания и избираш къде да излиза рекламата. Tогава обявяваш държава на сайта или избираш към сайтове от коя държава е насочена рекламата

Пробвай, предлагат различни варианти от рекламни формати, банерите са им добри, Регистрирай се и вътре ще се ориентираш лесно, то поне това му е хубавото при тях, че няма одобрения и чакане няколко дни, откриването на акаунт става веднага


още е много рано да се мисли за реална конкуренция на adsense. и аз получих същото писмо снощи. по скоро опипват почвата и въртят някаква промоция за 20 USD. за сега, а може би и за дълго ще ги пропусна.

За конкуренцията не зная, силно се надявам, но съм оптимист и по мое мнение съвсем скоро българските блогове и сайтове ще започнат да търсят силни алтернативи и още начини за монетизация.

Промоцията за 20$ безплатни я въртят поне от преди месец, важното е, че вече поддържат български сайтове.

Всеки сам си преценява кога и защо да се регистрира и дали да слага реклами на сайтовете си, но нищо не губиш, а ако първото се окаже вярно, то момента да се слагат и да се промотира системата им е сега ;)

ето man0l си го е казал, трябва да се пробва
 
Последно редактирано:
Re: BidVertizer за Български сайтове

горе долу колко е прихода на кликче при тях? :)
 
Re: BidVertizer за Български сайтове

Аз хубаво ги сложих, ама приличат много на Adsense. Май ще минавам на Feed Ads ще ги сложа във feed-a
 
Re: BidVertizer за Български сайтове

Хмз... и на мен нещо не ми допада... май ще и бия и аз шута ;) Но ще изчакам 1 ден да видя как са нещата... пуснах ги хубаво аз ама откакто съм ги пуснал 1 свявстна реклама не са ми пуснали... само на себе си правят реклама :(
 
Re: BidVertizer за Български сайтове

Хмз... и на мен нещо не ми допада... май ще и бия и аз шута ;) Но ще изчакам 1 ден да видя как са нещата... пуснах ги хубаво аз ама откакто съм ги пуснал 1 свявстна реклама не са ми пуснали... само на себе си правят реклама :(

ам като нямат рекламодатели за български сайтове кво да пускат. нали казах правят си зарибявка на пазара, ама дали ще стане кой да ти каже.
 
Re: BidVertizer за Български сайтове

Напротив имат, днес гледах в сайт който рекламира с тяхните кампании именно Български реклами. Въпроса е, че няма къде да избера да ми пуска само български реклами от всички категории или поне аз не успях да намеря :(
 
Re: BidVertizer за Български сайтове

Интересен казус се заформя, кое е първото полога или кокошката!? :D , нали за да има къде да снесе кокошката и трябва полог.
Ако имате пространства, които в момента не монетизирате, това е перфектен вариант да ги обявите за пред рекламодатели, още повече, че в момента конкуренцията между рекламните площадки е малка и имате шанс да сте платформа която сама си разработва рекламния пазар - примерно: имате рекламни позиции на bidvertisr системата на вашия сайт, има заинтересовани рекламодатели, 20$ без пари са добра стръв, регистрират се през рекламата на вашия сайт и стават клиенти на вашето рекламно място, какво толкова му мислите.
Самия факт, че цените на клик започват от един цент, а всеки следващ рекламодател вдига цената с още един цент, прави програмата перспективна за рекламните площадки, известно време ще са перспективни и за рекламодателите, дето ще плащат за същото място 0.10$ в adwords (а вие пак ще си взимате 0.01). Факта, че все още липсват реклами е златния шанс да сте популярна площадка за bidvertiser рекламите в България. Нали все някъде рекламодателите от България трябва да публикуват своите реклами, за да тестват системата

извинявайте, че така ви ги обяснявам нещата, но ме изумява начина по който сравнявате и правите аналог между популярни и наложили се системи за монетизация, спрямо нова такава. Наложилата се печели от вас повече, отколкото развиващата се. Това, че поддържат български сайтове е неразработена мина, не бъркайте нещата.
 
Последно редактирано:
Re: BidVertizer за Български сайтове

Интересен казус се заформя, кое е първото полога или кокошката!? :D , нали за да има къде да снесе кокошката и трябва полог.
Ако имате пространства, които в момента не монетизирате, това е перфектен вариант да ги обявите за пред рекламодатели, още повече, че в момента конкуренцията между рекламните площадки е малка и имате шанс да сте платформа която сама си разработва рекламния пазар - примерно: имате рекламни позиции на bidvertisr системата на вашия сайт, има заинтересовани рекламодатели, 20$ без пари са добра стръв, регистрират се през рекламата на вашия сайт и стават клиенти на вашето рекламно място, какво толкова му мислите.
Самия факт, че цените на клик започват от един цент, а всеки следващ рекламодател вдига цената с още един цент, прави програмата перспективна за рекламните площадки, известно време ще са перспективни и за рекламодателите, дето ще плащат за същото място 0.10$ в adwords (а вие пак ще си взимате 0.01). Факта, че все още липсват реклами е златния шанс да сте популярна площадка за bidvertiser рекламите в България. Нали все някъде рекламодателите от България трябва да публикуват своите реклами, за да тестват системата

извинявайте, че така ви ги обяснявам нещата, но ме изумява начина по който сравнявате и правите аналог между популярни и наложили се системи за монетизация, спрямо нова такава. Наложилата се печели от вас повече, отколкото развиващата се. Това, че поддържат български сайтове е неразработена мина, не бъркайте нещата.

ми аз от adsense съм си доволен, а както са казали древните едно нещо като си работи не го пипай.
 
Re: BidVertizer за Български сайтове

извинявайте, че така ви ги обяснявам нещата, но ме изумява начина по който сравнявате и правите аналог между популярни и наложили се системи за монетизация, спрямо нова такава.
Traki, хич не е нова. Да не говорим, че и преди можеше да се рекламират БГ сайтове - Джабсето вървя доста време в бидвертайзера. Просто сега обявиха официален съпорт и за български език. Макар че не виждам никакъв панел на български, което пък спъва част от реклмодателите, които не владеят английски. Иначе си има предимства пред адсенса, но за Български не става и вероятно няма да се наложи.
 
Re: BidVertizer за Български сайтове

bgkulinar, благодаря за корекцията. Под нова имах предвид новите възможности именно чрез стартиране поддръжката на български сайтове

Иначе и на мен ми харесва как е организиран, всичко е събрано на едно. Панела на български наистина доста би раздвижил нещата и дано скоро да има такъв.
Ще ги видим как ще се развиват на Българския пазар. Ако приема, че форума е сборно място на собственици и разработчици на български сайтове и ако съдя за интереса им към програмата по тази тема, ще им е доста трудно :)

Make money from your Website or Blog with BidVertiser (реф. линк)
 
Re: BidVertizer за Български сайтове

Здравейте, преди три дни сложих реклами на BidVertizer в сайта ми, рекламите се показват в сайта но вече четери дни няма никакви доходи и показва че няма и никакви импреси и кликове. Какво не е на ред нещо съм пропуснал при регистрацията или при слагане на рекламите.
Поздрави!
 
Re: BidVertizer за Български сайтове

Няма ракламодатели още. Аз го бях сложил за 2 сезмици и врътнах към 700к импресии без никой да се захапе. Сложил бях моя собствена кампания и тя въртеше нормален CTR. Така че системата по принцип не е лоша ама докато не се появят достатъчно рекламодатели е безмислена. Също и като рекламодател малко ми се показват рекламите с които пробвах по други сайтове. Та се получава парадокса с кокошката и яйцето. Но поне правят нещо по въпроса - имат промоции за всички страни за разлика от гугловците. Надявам се да потръгне.
 
Re: BidVertizer за Български сайтове

Здравейте!
Извинявам се, че изрових тая стара тема, но има неща дето искам да попитам, пък да не пускам нова. Преди три дни се регистрирах във въпросната фирма като разпространител. Пуснах им банерите, уж всичко нормално, но ми се струва, че системата им отчита само, когато си иска. Снощи ходих при съседа, направих три клика, а имам отчетен само 1 и то без сума срещу него.
Тази сутрин бях при един приятел. Пак направих 3 клика и отново имам само един отчетен. Малко по-късно накарах един приятел през скайпа да кликне три пъти по разни техни реклами и до момента няма нищо отчетено, въпреки че в сайта им пише:
Note : Impressions statistics are displayed in an up to 4 hours delay.
Clicks statistics are updated immediately.
Да не говорим че смятат 3+10+3= 15 цента печалба за три дни.

Моля да ме посъветвате, ако някой ги е ползвал повече. Струва ли си да стоя там и да ме цакат или да им тегля майната, докато не съм натрупал сума.

Благодаря предварително!
 
Re: BidVertizer за Български сайтове

С тези фалшиви кликове - не става.
Те да не са малоумни, нали всеки с над 200 човека абонати в скайп ще пусне автоматично съобщение на всивчки да кликнат еди къде си и какво правиме?

Те си имат система по която разбират кога един клик е истински и кога не. От къде се влиза, какво се прави по сайта, колко време седи и чак тогава евентуално да се кликне и разбира се отчитат по някакъв техен алгуритъм дали клика в случая е истински.
 

Горе