SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Blogger или Wordpress

Blogger или Wordpress


  • Общо гласове
    2

Duster

New member
Кое е по-подходящо за професионален блог.
Инсталация на wordpress с домейн или Blogger-a на Чичо G. ?

Примерни параметри:

  • дизайн
  • сигурност
  • SEO
 
За: Blogger или Wordpress

За: Blogger или Wordpress

Wordpress разбира се :)

Имаш повече гъвкавост, повече разнообразие на теми. SEO от към техническа гледна точка е много по-изпипано, въпреки че като цяло всичко зависи от качеството на съдържанието, социалните сигнали и т.н.

За сигурността няма да пиша нищо :)
 
За: Blogger или Wordpress

За: Blogger или Wordpress

Кажете един сайт направен на Blogger или Wordpress дето да изкарва нормални пари ?

Въпросът на темата е Wordpress или Blogger е по-подходяща платформа за професионален блог и защо?

Ти тръгна да размиваш темата като посочи веднага трета и четвърта платформа. По този начин започва вечният спор коя система за какво била по-добра или по-лоша и т.н. :)

А въпросът с изкарването на парите е съвсееем отделно нещо, което няма нищо общо с темата.

Аз казах моето мнение кое от двете бих предпочел и защо.
 
За: Blogger или Wordpress

За: Blogger или Wordpress

Въпросът на темата е Wordpress или Blogger е по-подходяща платформа за професионален блог и защо?

Ти тръгна да размиваш темата като посочи веднага трета и четвърта платформа. По този начин започва вечният спор коя система за какво била по-добра или по-лоша и т.н. :)

А въпросът с изкарването на парите е съвсееем отделно нещо, което няма нищо общо с темата.

Аз казах моето мнение кое от двете бих предпочел и защо.

Да, това имам предвид: "Wordpress или Blogger е по-подходяща платформа за професионален блог и защо?"

Изкарването на пари е на втори план.
Не всички гледат на интернет като потенциална пачка долари :)
 
За: Blogger или Wordpress

За: Blogger или Wordpress

Да, това имам предвид: "Wordpress или Blogger е по-подходяща платформа за професионален блог и защо?"

Изкарването на пари е на втори план.
Не всички гледат на интернет като потенциална пачка долари :)
Просто в хода на темате се замислих има ли такъв сайт? Може ли да се изкарат нормални пари от Wordpress или Blogger? Като под нормални пари разбирам поне 200 лв на месец.

Иначе аз съм за Wordpress, ако трябва да избирам от тези двата.
 
Последно редактирано:
Re: За: Blogger или Wordpress

Re: За: Blogger или Wordpress

Просто в хода на темате се замислих има ли такъв сайт? Може ли да се изкарат нормални пари от Wordpress или Blogger? Като под нормални пари разбирам поне 200 лв на месец.

Иначе аз съм за Wordpress, ако трябва да избирам от тези двата.

Може, да.
 
За: Blogger или Wordpress

За: Blogger или Wordpress

Здрасти. Аз подкрепям изцяло казаното от w1ck3dgam3. WP има много повече различни аддони и приставки. Аз го използвам за сателити. Разбира се правя някое малко блогче на Блогер заради домейна. Но все пак ВП е по-добрия избор за мен.
 
За: Blogger или Wordpress

За: Blogger или Wordpress

Уордпрес е по-лесен за манипулация за дизайн.
Откъм сигурност - и Уордпрес може да бъде сигурен, но не пропускайте блогер. Защото според мен те са едни от най-сигурните, ако не и най-сигурните в интернет - някой да е чувал блогер или Гугъл да е бил хакван? Само това говори достатъчно и обезмисля въпроса!
Относно въпроса за SEO - на пръв поглед много хора биха казали, че с Уордпрес е по-лесно. Но в последно време работя с блогер и с двата варианта: сайт на поддомейн на блогер, както и собствен домейн и ги ползвам за хостинг. Имат си своите предимства, които не би трябвало да се изпускат. А и наблюдението ми е, че Гугъл слага едно рамо на неговите проекти.

Някакво неудобство би било правилата на Гугъл, че са строги и винаги може да ти премахнат блога. Но това не би трябвало да е никакъв проблем за теб, при положение, че си правиш редовно бекъп на съдържанието - само след час-два и отново си онлайн!
 
За: Blogger или Wordpress

За: Blogger или Wordpress

Уордпрес е по-лесен за манипулация за дизайн.
Откъм сигурност - и Уордпрес може да бъде сигурен, но не пропускайте блогер. Защото според мен те са едни от най-сигурните, ако не и най-сигурните в интернет - някой да е чувал блогер или Гугъл да е бил хакван? Само това говори достатъчно и обезмисля въпроса!
Относно въпроса за SEO - на пръв поглед много хора биха казали, че с Уордпрес е по-лесно. Но в последно време работя с блогер и с двата варианта: сайт на поддомейн на блогер, както и собствен домейн и ги ползвам за хостинг. Имат си своите предимства, които не би трябвало да се изпускат. А и наблюдението ми е, че Гугъл слага едно рамо на неговите проекти.

Някакво неудобство би било правилата на Гугъл, че са строги и винаги може да ти премахнат блога. Но това не би трябвало да е никакъв проблем за теб, при положение, че си правиш редовно бекъп на съдържанието - само след час-два и отново си онлайн!

Как ако ти премахнат блога от гугъл и имаш бекъп можеш да си възстановиш блога.
Имаш ли линкове MyBlog.com/публикация/
Ползването на собствен домейн и blogger не е ли просто редирект?
 
За: Blogger или Wordpress

За: Blogger или Wordpress

Ето и всички параметри по които да се избере една от двете платформи:

1) Става дума за блог, от който няма да се изкарват пари (никакъв AdSense или подобни, изобщо нищо свързано с пари). Личен блог, коментарен, макс. 2-3 публикации на седмица. Безплатни хостинг, CMS, шаблони, плъгини (поне на първи етап, но вероятно ще остане така).

2) Може да има банери, напр. на събития и кампании по преценка на администратора – но не постоянно, и не повече от 2-3 макс. в даден момент.

3) Никакви автоматични реклами от платформата.

4) Възможно най-лек, така че да не му пречи дори много бавна връзка. Базиран на прост, визуално изчистен шаблон.

5) По възможност да е удобен и за четене на мобилни устройства.

6) Нищо тежко графично в съдържанието, само тук-таме добре оптимизирани картинки, средно по 1-2 на статия. Вградени клипове само по изключение (може и без тях).

7) ВАЖНО: Възможност за разширено търсене в съдържанието на блога (в статиите, в коментарите, в статиите + коментарите) – по ключови думи/тагове (със, без, и, или, и/или), по дата (интервал между дати), по потребител (ако може – и по няколко потребителя едновременно). Ако може и по комбинация от всичките тези неща – супер.

8) Възможност за скриване на коментари от администратора (но да остава един ред с автор + дата/час и читателят да може да си ги отваря, ако иска). Възможност за триене на коментари (спам).

9) Оценка на коментарите от посетителите (бутони +/-).

10) Вградени в прозореца за коментар бутони за:
- форматиране на текст;
- типографски кавички („“), ударено „и“, дълго тире (n-dash);
- превръщане на текст в хипервръзка (HREF);
- транслитерация (лат>кир).

11) Възможност за правописна проверка (БГ) на коментар преди публикуване.

12) Вход с OpenID; евентуално плюс капча (ако се наложи в даден момент).

13) Възможност за абонамент по имейл: за нови статии и/или само за коментарите по дадена статия. Евентуално – за коментари от определени потребители.

14) Възможност за архивиране на блога – във вид, позволяващ сваляне и преглеждане на съдържанието (статия + коментари, по статии) локално на компютър.

15) Възможност за качване на файлове, които посетителите да могат да си изтеглят (DOC, XLS, PDF, CDR, EPS, RTF) – не големи, по принцип до няколкостотин kB на файл макс. (Може и чрез външна услуга.) Няма да се ползва често, но трябва да го има.

16) Възможност за организация на блога в няколко раздела, всеки с определен тип теми (напр. основен, служебни, архив).

17) Възможност за заключване на отделни теми за коментари.

18) Бутони за показване (евентуално в pop-ups) на:
- най-четени теми;
- най-коментирани теми;
- последни коментари (общо за блога).
Трябва да има възможност да се показват тези неща, но не да стоят постоянно на страницата.

19) Добра сигурност срещу неупълномощени намеси (доколкото това зависи от платформата).

20) За предпочитане е заглавията на статиите в URL да са на кирилица.

21) Възможност за анкети (може и чрез външен ресурс, но за предпочитане е вграден).

22) Интеграцията със социалните мрежи не е от значение.

23) Akismet (или подобен плъгин или вградена възможност) за спиране на стандартен спам.

24) Следене (или поне проверка) за неработещи линкове.

25) Показване на подборка от други статии в блога по контекстна зависимост с отворената страница
 
Re: За: Blogger или Wordpress

Re: За: Blogger или Wordpress

3) Никакви автоматични реклами от платформата.
Автоматично изключи Уърдпрес. :)
 

Горе