SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

CakePHP vs YII vs....

KOBRETI

New member
Мисля да се насоча към ползване на някакъв фреймуърк, но досега съм писал само "ръчно", та ще се радвам да дадете някакви отзиви и съвети - кой фреймуърк ползвате и защо?
След кратко проучване CakePHP и YII ми изглеждат най-добре. Вашето мнение?

Също така, ползвате ли някакви инструменти за респонсив интерфейс, по-конкретно за Бутстрап?
 
Последно редактирано:
За Cake не мога да кажа нищо, за Yii версия 1 мога да кажа че беше доста готино защото имаш генератор на код и нещата ставаха доста бързо (админ ти е горе долу готов), но имаше и някои недомислици. За новата версия 2 не мога да кажа нищо. Също така версия 2 ще бъде коренно различна и все още е версия алфа, така че не знам дали си заслужава да почваш да учиш версия 1.

Относно bootstrap и новата версия на Yii и Zend Framework 2 си базират вютата на него така че ако го прегледаш няма да сбъркаш. Аз например го ползвам, когато не ми се занимава с дизайнер има в него готови компоненти които си пасват.
 
За Cake не знам, yii съм ползвал 1,1 , 2ката е бета версия в момента , нямам наблюдения върху нея, знам че ще има подържа RESTfull, вече всички класове ще са включени по подразбиране в namespace, структурата на директориите е напълно променена, като при версия 2 вече има 2 структури - една за по прости сайтове и по сложна.
Тук има инфо за преминаване от 1,1 към 2. Чак пък коренно различно не е. Ти като си знаеш вече кой клас и кое как и за кво се ползва, работите си остават що годе същите и във версия 2 с малки изменения. Така че според мен може да започнеш да си учиш Yii на сегашната версия. За cake както казах нямам наблюдение. Ако случайно си загледал и към codeigniter, не знам сега как е, но преди мислех да почвам него да ползвам оказа се че е някава боза поне версията която аз бях гледал преди година и нещо беше някакъв хибрид който се опитваше да подържа php4 php5 и някво мазало беше.
 
Аз съм привърженик на Zend, но можеш да опиташ и Phalcon -
Код:
 http://phalconphp.com/en/

Общо взето е като при CMS-ите, колкото потербители има толквоа и различни мнения ще събереш. Всеки си има предпочитания. Ако имаш желание мога да пусна анкета към темата, за да видим поне гласовете?
 

Горе