SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

ClickExchange

yavorya

New member
Здревейте, днес попаднах на този сайт. Доста интересни мнения има.
И си помислих да ви попитам едно нещо.
Какво ще кажете за следната идея - ClickExchange.
Сайтове, които си разменят кликове. Дали бихте се включили в подобна схема.
 
Re: ClickExchange

bgkulinar каза:
Къде е афилиейта в подобна схема?

Още няма, но се чуда дали да го направя тия дни.
Идеята ми дойде от следната.
Има много малки сайтове, които искат да си обменят линкове с игрите. Но игрите са с 20 000 уникални посещения на ден. За това се замислих дали биха били склонни да обменяме кликове. Примерно ако ми пратят посетител аз им слагам линк, докато някой не го кликне. Надявам се да е ясна в общи линии идейката.
 
Re: ClickExchange

аз бих се зарибил ако линка дет го слагаш е на началната страница, и ще се моля да не кликат на него а само да си седи там за да го видят търсачките, ама пък така ши има мноо хора дето ши та спамят само да си видят линка там , тай че ги обмисли хубаво нещата, да не те заринат със спам
 
Re: ClickExchange

Намислил съм го да не ме спамят.
Ще се регистрират и като дойде клик показвам линк, като го кликне някой го махам.
Линка ще бъде на всички страници.

sicko каза:
аз бих се зарибил ако линка дет го слагаш е на началната страница, и ще се моля да не кликат на него а само да си седи там за да го видят търсачките, ама пък така ши има мноо хора дето ши та спамят само да си видят линка там , тай че ги обмисли хубаво нещата, да не те заринат със спам
 
Re: ClickExchange

като го пуснеш в действие пусни линк във форума да се регна :)
успех с начинанието
 
Re: ClickExchange

има подобен скрипт във хотскрипт.ком точно по твоето описание .не знам как се казва ,но прави това което искаш ти .
 
Re: ClickExchange

Почнах разработката
http://click.igrite.com/
Регистрацияте е готова, отчитането на изходящия трафик е ОК, който се включи днес (29.04.2007) ще му дам бонус от 300 клика.
 
Re: ClickExchange

Готово е и отчитането на входящия трафик.
Сложил съм 2 мои сайта да се тестват и за момента всичко си се отчита.
Може да се каже че бетата е ОК.
Очаквам мнения и конструктивни критики.
 
Re: ClickExchange

Подобно нещо вече съществува - http://razmeni.com/. Не е коректно да пишете,че е първа българска clickexchange мрежа, тъй като не е, явно ;)

На подобен проект не е съвсем ясна концепцията - ако някой сайт прати посетител на вашия сайт, вие ще му върнете също един посетител. Ами ако се включат 100 сайта и ви пратят 10.000 клика, за колко години точно ще успеете да им се реванширате?!

В другия случай - ако насрещният клик не идва от сайта, към който е препратен потребител, остава кликовете да се разпределят между всички участници. И сега настъпва истинският казус. Срещу всеки клик ще се получава насрещен клик от който и да е сайт, включен в системата. Липсва каквото и да е било таргетиране, като в крайна сметка входящите ще са с много ниско качество, основно от сайтове с деца и тийнс, където кликаемостта и посещаемостта е най-висока.

Подобни системи съществуват отдавна по света и са обречени, независимо дали са с комерсиална цел или не.

И все пак, успех с начинанието
 
Re: ClickExchange

EasyTrader каза:
Подобно нещо вече съществува - http://razmeni.com/. Не е коректно да пишете,че е първа българска clickexchange мрежа, тъй като не е, явно ;)

На подобен проект не е съвсем ясна концепцията - ако някой сайт прати посетител на вашия сайт, вие ще му върнете също един посетител. Ами ако се включат 100 сайта и ви пратят 10.000 клика, за колко години точно ще успеете да им се реванширате?!

В другия случай - ако насрещният клик не идва от сайта, към който е препратен потребител, остава кликовете да се разпределят между всички участници. И сега настъпва истинският казус. Срещу всеки клик ще се получава насрещен клик от който и да е сайт, включен в системата. Липсва каквото и да е било таргетиране, като в крайна сметка входящите ще са с много ниско качество, основно от сайтове с деца и тийнс, където кликаемостта и посещаемостта е най-висока.

Подобни системи съществуват отдавна по света и са обречени, независимо дали са с комерсиална цел или не.

И все пак, успех с начинанието

Много благодаря на отправените забележки.
Първо искам да уточня че click.igrite.com НЕ Е МРЕЖА а СИСТЕМА.
Тук имаме отношение ЕДИН-много. Разликата е съществена. Предполагам, че ако вникнете в нея ще разберете и същността на нещата.
Партньорите на игрите НЕ си препращат по между си посетители.
Те пращат на игрите и обратно, игрите на тях.
Мисля, че с това се разсейва така наречения "ИСТИНСКИ КАЗУС".

Другото което исках да направя е да продавам част от линковете. За това и съм проектирал системата по този начин.
За рамени.ком няма лошо, изтеглен готов софтуер, полупреведен и пуснат. Пък и там никъде ни видях термина ClickExhange.
Дали ще имам успех или не, времето ще покаже. Аз лично съм на мнение, че хората трябва да има повече избор. Click.igrite.com са просто една възможност.
За мен лично е по-добрата. Може да се обоснова ако се налага.

Сигурно се досещате, че тази възможност до някъде е родена от една наша кореспонденция по електронната поща преди няколко месеца и завършила с оттеглянето ми от вашата мрежа.

Тук може да обещая, че ако системата ми потръгне може да я отделя като самостоятелна opensource система и да я пусна за безплатно ползване от други уебмастъри.
Така или иначе ще я приложа към всичките мои настоящи и бъдещи проекти.
 
Re: ClickExchange

Само още едно уточнение.
EasyTrader каза:
Ами ако се включат 100 сайта и ви пратят 10.000 клика, за колко години точно ще успеете да им се реванширате?!

Подобна негативна манипулация не ви прави чест. При положение, че съм участвал във вашата система и сте на ясно с трафика който генерирам.

Изходящия трафик от igrite.com е 4-цифрено число.
Посещаемостта само на igrite.com (без субдомейните) за този месец е 548,389 уникални посещения и 3,869,847 импресии.
Това е само около 5 пъти повече от импресиите на всичките ваши партньори в категория игри взети ЗАЕДНО.
За справки: easytrader.bg/v2/cat_url.php
 
Re: ClickExchange

Тук имаме отношение ЕДИН-много

Ако това е вариантът, при който ще работи системата, остава проблема с доставянето на насрещните кликове. Когато говорите за изходящ трафик с 4 цифри, трябва да имате предвид, че в случая става дума за текстов линк, чиято кликаемост е сравнително ниска. Особено, когато става дума за секция "Партньори" с неизгодно положение в сайта и особено ако се публикуват 20-на или повече подобни clickexchange линкове. Един разменен текстов линк за посетителя е като игла в купа сено на фона на целия сайт.

И така, при 20-30 сериозни партньора, които доставят средно дневно по 50 клика, едва ли ще смогнете с доставянето на насрещните кликове. Ако става дума за няколко клика на ден, то всичко се обезсмисля така или иначе.

Не желая да ви правя антиреклама, само изразявам съмнение в успеха и полезността на това начинание, на базата на досегашния ми опит. Идеята наистина би могла да има успех, ако зад нея стоят няколко ваши сайта с огромен трафик.

За съжаление не виждам други обосновани мнения в тази тема освен моето (и вашето разбира се), ще се радвам ако и има и други.

Това е само около 5 пъти повече от импресиите на всичките ваши партньори в категория игри взети ЗАЕДНО
С темата "игри" сравнително лесно се генерират посетители и импресии; проблемът е по-скоро в липсата на желаещи да рекламират на такива сайтове. При нас се генерират импресии само, когато показваме рекламни банери. Това е причината тази категория да е слабо представена.
 
Re: ClickExchange

EasyTrader каза:
Тук имаме отношение ЕДИН-много

Ако това е вариантът, при който ще работи системата, остава проблема с доставянето на насрещните кликове. Когато говорите за изходящ трафик с 4 цифри, трябва да имате предвид, че в случая става дума за текстов линк, чиято кликаемост е сравнително ниска. Особено, когато става дума за секция "Партньори" с неизгодно положение в сайта и особено ако се публикуват 20-на или повече подобни clickexchange линкове. Един разменен текстов линк за посетителя е като игла в купа сено на фона на целия сайт.

И така, при 20-30 сериозни партньора, които доставят средно дневно по 50 клика, едва ли ще смогнете с доставянето на насрещните кликове. Ако става дума за няколко клика на ден, то всичко се обезсмисля така или иначе.

Не желая да ви правя антиреклама, само изразявам съмнение в успеха и полезността на това начинание, на базата на досегашния ми опит. Идеята наистина би могла да има успех, ако зад нея стоят няколко ваши сайта с огромен трафик.

За съжаление не виждам други обосновани мнения в тази тема освен моето (и вашето разбира се), ще се радвам ако и има и други.

Това е само около 5 пъти повече от импресиите на всичките ваши партньори в категория игри взети ЗАЕДНО
С темата "игри" сравнително лесно се генерират посетители и импресии; проблемът е по-скоро в липсата на желаещи да рекламират на такива сайтове. При нас се генерират импресии само, когато показваме рекламни банери. Това е причината тази категория да е слабо представена.

Като казах изходящ трафик имах в предвид точно изходящи кликове.
Така, че тези 20-30 партньора с по 50 клика не са проблем за igrite.com, защото има линкове, които генерират между 100-150 клика на ден.

И моля ви, спрете да ми пращате уведомителни писма, че съм одобрен за някоя програма при вас. Все пак не участвам от доста време.


С темата "игри" сравнително лесно се генерират посетители и импресии; проблемът е по-скоро в липсата на желаещи да рекламират на такива сайтове. При нас се генерират импресии само, когато показваме рекламни банери. Това е причината тази категория да е слабо представена.
Щом има импресии, значи има и желаещи. Ако няма желаещи няма да има и импресии.

Почвам да се двоумя дали е възможно с формална логика да се разсеят добре оформени манипулативни твърдения.
 

Горе