SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Colocation къде?

Re: Colocation къде?

Re: Colocation къде?

@oggin може да ти даде информация, скоро правеше някакво местене на сървър. Но той май е на море в момента
 
Re: Colocation къде?

Аз бих ти препоръчал Еволинк или СпектрумНет (незнали дали Атлантис предлагат тази услуга) ... това според мен са най-удачните варианти

g.mitov: оправи линка, че е прецакан ;)
 
Re: Colocation къде?

georgimateev каза:
И аз сега преглеждам вариянтите за colocation. Имам няколко безплатни алтернативи, ама не искам да си слагам сървърите там, дето ме знаят кой съм и им е интересно какво правя ;)

еми да обменим инфо... :)
 
Re: Colocation къде?

щом е безплатно не го щем ;)

Ако търсиш евтина алтернатива, добър LAN е не лошо решение.
Аз имам един сървър при нашия LAN директно вързан на 100mbps оптиката и всичко е на UPS-та и съм доволен. До момента не е имало проблеми(освен едно изгърмяло дъно... което сменихме по гаранция). Другото предимство е че съм закарал сървър който не е rackmount.

Иначе колокация... май всички пищят от нещо. До момента май само от спектрум не съм чул оплаквания.
 
Re: Colocation къде?

Аз съм виждал "дейта център" на спектрум... Един апартамент (на партера), много стелажи за компоти, кабелите опасват блока и висят по клоните, 2 климатика (24-ки), блиндирана врата и като звъннеш не смеят да ти отворят, сякаш имат склад за ... та, аз не ти препоръчвам това решение. Нетера също са добър избор, но ... аз си имам фаворит (виж по-горе) ;-)
 
Re: Colocation къде?

g.mitov каза:
Аз съм виждал "дейта център" на спектрум... Един апартамент (на партера), много стелажи за компоти, кабелите опасват блока и висят по клоните, 2 климатика (24-ки), блиндирана врата и като звъннеш не смеят да ти отворят, сякаш имат склад за ...

Кофти картинка описваш... особенно със опасващите блока кабели... Оптики моптики? тва онова?
 
Re: Colocation къде?

Ние от СуперХостинг.БГ сме в Еволинк. Доволни сме от свързаността и от обслужването, макар че много рядко се налага са се свързваме с поддръжката. Само ще отбележа че нашите ракове са до тези на abv.bg, а точно те едва ли ще се навият да си сложат оборудването при доставчик който не им осигурява високо качество. Съветвам те да избереш някоя от големите фирми, а не някой лан доставчик например за да нямаш проблеми.
 
Re: Colocation къде?

MacTeP каза:
щом е безплатно не го щем ;)

Дори и да е при Neterra? Ай ся ;П
Инак т'ва Еволинк ми звучи много сериозно, само не ми харесва, че нямат дори ориентировачни цени на сайта. Да знаете да не правите така.. поне ги ориентирайте клиентите горе-долу. Има толкова много клиенти, които ги е срам да говорят с оператори.
Това, което ми харесва при Neterra, е че имат план да се плаща на bandwith, а не на traffic. Повечето искат на traffic да се плаща при флатрейт на bandwith-а. Щеше ми се с Fcolor да поговоря за техните условия, но пък след като им сложих линка на блога се отказаха да ми пишат повече. Ся им търся юзъра да им срина кармата!!!!
 
Re: Colocation къде?

Re: Colocation къде?

@georgimateev
Не съм забелязал някой datacenter да има обявени цени за collocation ;-)
Относно компанията, на която си сложил линк в блога - те нямат DC
Не знам някоя голяма фирма да ти предлага на трафик. Дават ти bandwith
@flasher - никой не казал, че е ниска - Само, че е качествено. Те за това СуперХостинг.БГ са железни :buttrock:
 
Re: Colocation къде?

По добре си вземи нает сървър от нас тогава.
Или си купи Rack Mount машина.

flasher каза:
еми засега от еволинк ми отговориха но цената за десктоп машина с каквато съм в момента не е хич ниска. продължавам да търся де
 
Re: Colocation къде?

rusanov каза:
По добре си вземи нает сървър от нас тогава.
Или си купи Rack Mount машина.

flasher каза:
еми засега от еволинк ми отговориха но цената за десктоп машина с каквато съм в момента не е хич ниска. продължавам да търся де

машина вече имам така че за следващия сървър ще събирам за 1-2U-та
като този който при вас е 186 в момента съм наел 2 + един малко по-добър но цените са съвсем други
ама май и аз ще ви пробвам за shared :)
 
Re: Colocation къде?

rusanov каза:
По добре си вземи нает сървър от нас тогава.
Или си купи Rack Mount машина.

flasher каза:
еми засега от еволинк ми отговориха но цената за десктоп машина с каквато съм в момента не е хич ниска. продължавам да търся де
А на вас условията ви за нает какви са? Говоря за тарифа с хубав външен bandwith. Една DSL връзка не ме устройва :)
 

Горе