SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

.com and .net vs .info

mitiozo

New member
Има ли смисъл от гледна точка на сео и класиране от избор на .ком и .нет, при положение че .инфо е 5 пъти по евтино и при регване на 10 сайта разликата в $$$ се усеща?
 
Re: .com and .net vs .info

Новите info според мен изобщо не се класират добре. Цената за втората година често е по-висока от тази на com и net, така че според мен не си заслужава, ако ще се градят сериозни неща.
 
Re: .com and .net vs .info

До сега ми е правило впечатление, че инфо домейна малко по трудно дръпва в началото, за след това няма голямо значение.
Но от финансова гледна точка, подновяването на инфо домейн е по-скъпо.
Така че в дългогодишен план е по добре закупуването на .com
 
Re: .com and .net vs .info

[разсъждения, не факти] Не знам как стоят нещата реално, но може би е логично гугъл да смятат инфо-то за по-спамерски, поради това че за първата година са евтини и стават един вид за еднократна употреба. Идеални за спамене и купуване на големи количество за някакви сателити. Това би обяснило ако е нужно почече време за да се изгради доверие в тях. [/разсъждения, не факти] И само ще вметка още нещо, което на пръв поглед е не-много свързано. Добре е да имаме добро разнообразние от беклинкове от различни видове домейни.
 
Re: .com and .net vs .info

След удължаването на домейна с още няколко години, няколко PR4 и PR5 линка, от около 4-5 месеца един мой .info блог е в TOP5 изпреварвайки .com, .bg, .net ..... по средно сложна дума - около 20 сериозни сайта в борбата.
И аз бях доста преднамерен за .info, но този сайт доказа противното......
 
Re: .com and .net vs .info

Тези тема е коментирана много пъти, има правени тестове и какво ли още не.
Накратко - удължаването на домейна не е фактор, останалото е резултат от липса на активност на останалите 20 конкурентни сайта
 
Re: .com and .net vs .info

Търсих с търсачката но не намерих подобна тема. Има една за .инфо вс .тв
Съжелявам ако е повтаряна, но явно има различни мениея.

Но като цял май излиза, че не е от толкова значение разширението, а кой стои зад сайта :)
 
Re: .com and .net vs .info

След удължаването на домейна с още няколко години, няколко PR4 и PR5 линка, от около 4-5 месеца един мой .info блог е в TOP5 изпреварвайки .com, .bg, .net ..... по средно сложна дума - около 20 сериозни сайта в борбата.
И аз бях доста преднамерен за .info, но този сайт доказа противното......

Ай ся, уж се целувахте пред мен с Ранд Фишкин, а забравихте за това (bg)- нали баш той го е казал :)
 
Re: .com and .net vs .info

Ай ся, уж се целувахте пред мен с Ранд Фишкин, а забравихте за това (bg)- нали баш той го е казал :)

Е от тук излиза че .нет е мега зле
А аз се набих точни с .нет, ама поне е екзакт матч :)
 
Re: .com and .net vs .info

Бях изумен като разгледах снимките с този фронтмен. bgkulinar, ти май си едниствения от форума дето не се утрепа да му се натиска, да се снима с него и след това гордо да си сложи на сайта снимката :D

Кат' гледам всяка втора уебдизайн фирма предлагаща "сео" го е направила в блога си :D
 
Re: .com and .net vs .info

Кат' гледам всяка втора уебдизайн фирма предлагаща "сео" го е направила в блога си
:)
То затова българското СЕО е ...:) За 1000лв. СЕО :D. Но така е - въпрос на пазар, мащаб, финансови и умствени възможности. Не че не върши работа. Всичко е според конкуренцията. Сега остава и цената за домейн да включите и ще ви принзая. СЕО на нещо, за което 10*10$ са фатални :)
 
Re: .com and .net vs .info

Бях изумен като разгледах снимките с този фронтмен. bgkulinar, ти май си едниствения от форума дето не се утрепа да му се натиска, да се снима с него и след това гордо да си сложи на сайта снимката :D

Кат' гледам всяка втора уебдизайн фирма предлагаща "сео" го е направила в блога си :D
Е, щракнах се и аз, че знае ли се някога... :) Но определено не му чета произведенията.

Иначе, бгкулинар си е на .нет (не платформата) и се класира повече от добре.
 
Re: .com and .net vs .info

Има и нещо друго - хората биха кликнали на .com пред .info. Не е нормално да имаш електронрн магазин с .info.... "we do look at a larger number of factors when ranking your website. The extension of the domain name is just one of these."
А определно G отчита какво предпочитата потребителите.
И не съм съгласен, че това за колко време е платен домейна не е от значение!
 
Re: .com and .net vs .info

Не мога да разбера защо отношението към .инфо домейните е толкова негативно, както и с тиретата в името например.

Класират се добре и имат трафик ако се поддържат. От вас зависи дали гугле ще го приеме за спамерски или не, а спамерски много и то не само .инфо. Много хора извън уебмастърските среди си нямат и понятие от разширенията на домейните. Едно време ни учеха за значението на разширенията, т.е. .инфо идва от "информация", така че ако сайтът ти е информационен не виждам проблем, достатъчно е да е качествен, а тогава и гугле ще го хареса.
 
Re: .com and .net vs .info

Преди около 2 седмици пуснах домейн avto- kluchar. info, с 3 статии в него, днес по думата "avtokluchar" е на първа страница, с "автоключар" на трета. Почти няма линкове към него, има тире в името, .info е и текста далеч не е от най-качествените. G си го хареса, а конкуренциятат не е много малка.
 
Re: .com and .net vs .info

Преди около 2 седмици пуснах домейн avto- kluchar. info, с 3 статии в него, днес по думата "avtokluchar" е на първа страница, с "автоключар" на трета. Почти няма линкове към него, има тире в името, .info е и текста далеч не е от най-качествените. G си го хареса, а конкуренциятат не е много малка.

сигурен ли си, че ако не правиш нищо няма да отшуми след още две седмици ;)
Моето наблюдение е че Г побутва нови сайтове в началото, за да ги прецени (поведенчески анализ и т.н.) и после ги класира обратно където смята според алгоритъма.
 
Re: .com and .net vs .info

Моето наблюдение е че Г побутва нови сайтове в началото, за да ги прецени (поведенчески анализ и т.н.) и после ги класира обратно където смята според алгоритъма.
+1
Точно!
 
Re: .com and .net vs .info

И не съм съгласен, че това за колко време е платен домейна не е от значение!

След като ти помага плащай напред домейните за по 10 години :)
 

Горе