SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Dance и деиндексиране ?!

Sp0oN

Anno Zero LTD
Забелязах интересна тенденция на гугльо...
Вчера-ония ден имах 12ооо страници в индекса. Днес имам 9,990. И през цялото време индексира-деиндексира, вече не му обръщам внимание...

Друг ми е въпроса...
От както го има сайта се боря за думата "изкуство" (не ми се смейте, знам, че е слаба нишата, но и аз съм си нещастник в оптимизацията :)). Като го пуснах седмица-две беше 9-10то място. Начален бууст, ок, нормално е след това да падне... Падна. До 2ра страница 14-15 резултат. Остана на котва там 4-5 месеца... и когато започна големият филм със индексирането, и падането после на страници от индекса, започна да ми играе позицията... интересното е, че като ми индексира всичките страници (12 хиляди) ме сваля на 12-та, 13-та позиция. Като деиндексира 2-3 хиляди страници (както е в момента - 9,990) и ме качва нагоре... 3-4 дена бях 9-то 10то място за думата ... сега съм със още 1000 страници по-малко във индекса, и съм на 5то място ...

Някой може ли да ми каже защо става така ?
... Благодаря ви !!!
 
Re: Dance и деиндексиране ?!

Вероятно е съвпадение едновременното спдане на броя страници и качването ти в резултатите.

Линк размени с анкор "изкуство" със сайтове от нишата. Ползване на социални мрежи и фреш и уникален контент.

Код:
<h1><a href="http://izkustvoto.com/">Изкуството .com - изкуство, общество, култура</a></h1>
го смени на
Код:
<h1><a href="http://izkustvoto.com/">Изкуство</a>то .com - изкуство, общество, култура</h1>

И тури един СЕФ мод, че направо ми се къса сърцето с тая Джумлявица.

Забравих: Яко събмит по БГ Директории!
 
Re: Dance и деиндексиране ?!

bgkulinar няма сеф мод... а аз нямам нужните знания за да си напиша такъв ;) ... нямам парите да платя на програмист ... аз ако имах, щях да му платя за цялостно изготвяне на цмс, да си инеса сайта на отделен хостинг, да още много неща и да ми е мирна главата ... ама съм беден :) за тва, джумличка тук, уърдпрес-че там ... :)

днес ще се опитам да пооправя линковете както сподели ...
 
Re: Dance и деиндексиране ?!

@Sp0oN
Забелязал съм че 10к се явява като някакъв вододел за съдържание което гугъл може да поеме един сайт. Естествено ако качиш количество и качество линкове към твоя сайт, може и доста повече. Имам няколко сайта (вкючително форума) при които се наблюдаваше точно това което описваш. Не могат да мръднат повече от 10-11к.
 
Re: Dance и деиндексиране ?!

Не е ли решение всяка година да архивираш миналогодишните ни умни писания и да ги хакаш на друг събдомейн или домейн като архив ?
 
Re: Dance и деиндексиране ?!

vb има вградена функция за архив, но нещо не ме кефи.
Сега съм сложил nofollow към страниците с дублирано съдържание, което намали страниците в идекса на половина. Поне вътре са страниците, които трябва да са там. :)
 
Re: Dance и деиндексиране ?!

bgkulinar няма сеф мод... а аз нямам нужните знания за да си напиша такъв ;) ... нямам парите да платя на програмист ... аз ако имах, щях да му платя за цялостно изготвяне на цмс, да си инеса сайта на отделен хостинг, да още много неща и да ми е мирна главата ... ама съм беден :) за тва, джумличка тук, уърдпрес-че там ... :)

днес ще се опитам да пооправя линковете както сподели ...

нотбук инфото ми на джумля със сеф. само не знам с кирилица как се справя. но на инглиш е пИрфектно.

има опция да си съдаваш правила, примерно да замества б->b, в->v, но не ми се е налагало да я ползвам, тоест адреса http://izkustvoto.com/content/view/728/68/ може да стане http://izkustvoto.com/izkustvo/literatura/poezia/pesenta-na-barda.html
 
Последно редактирано:
Re: Dance и деиндексиране ?!

@Sp0oN
Забелязал съм че 10к се явява като някакъв вододел за съдържание което гугъл може да поеме един сайт. Естествено ако качиш количество и качество линкове към твоя сайт, може и доста повече. Имам няколко сайта (вкючително форума) при които се наблюдаваше точно това което описваш. Не могат да мръднат повече от 10-11к.

@нбсп; може ли малко повече разяснения ? Благодаря !!!

@адаша илиев :):
Теоритично може... ама всичките СЕФ компоненти които пробвах омазаха всичко тотално... уж работи, после изведнъж дава фира и 404 на всяка страница която се опиташ да отвориш, после индекса ти то четристотиничетворясва и ... бозЪ... Като цяло се отказах ... вярно са грозни заглавията, ама какво да направя :(
 
Re: Dance и деиндексиране ?!

Хора продължават да падат страници от индекса, вече се притеснявам !
Гугльо ни върна в първи клас ... от 12ооо индексирани сега сме на 8,900 кажете какво да правя !!!
 
Re: Dance и деиндексиране ?!

При мен е имало промяна в дни от 700,000 на 330,000 индексирани (видими в кеша) и после обратно. донт уори
 

Горе