SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

domain, CMS и смяна

Re: domain, CMS и смяна

Ако не промениш URL-тата си, не виждам проблем за търсачките.

Относно съдържанието. Ако е по темата, отново няма особен проблем. Все пак запазваш насоката, може да имаш известни колебания в рекнването.
 
Re: domain, CMS и смяна

url-тата ги затрихме ... а съдържание в новото още няма...
(говорим за десетина статии така или иначе...)
 
Re: domain, CMS и смяна

Ако са индексирани и знаеш старите URL вземи ги пренасочи с 301 към подходящите нови URL или към началната страница. Така няма да изгубиш посещения от търсачки и ще си прехвърлиш PR.

Тази операция може с един .htaccess да я направиш ... ако става дума за 10-20 статии иначе доста тегаво ще дойде на сървъра... при всеки рекуест да чете тези редиректи.
 
Re: domain, CMS и смяна

В htaccess могат да се ползват регулярни изрази. Ако можеш да обобщиш правило за старите URL-и, лесно ще ги насочиш към главната си страница и няма да е тежко на web сървъра.
 
Re: domain, CMS и смяна

Този редирект къде става:

На сървъра
или
при клиента (което може да забави малко заради лоадването на втора страница)

Според мен е при клиента.
 
Re: domain, CMS и смяна

@dtstyle
редиректите през .htaccess не товарят ли сървера при по-голяма посещаемост ?

Именно за това казах, че 10-20 страници са ок според мен, но ако товари много може да се направи от страна на езика, който се използва php, asp или нещо друго...а както е казал и колегата по-горе ако се направи с регулярен израз може да е по-леко :)
 
Re: domain, CMS и смяна

Този редирект къде става:

На сървъра
или
при клиента (което може да забави малко заради лоадването на втора страница)

Според мен е при клиента.

Редиректа се прави от страна на сървъра:

Клиента казва на сървъра:

Дай ми страница "ала-бала.php", а на сървъра е казано ако ти искат страница "ала-бала.php" давай страница "джиджи-биджи.php" с 301 HTTP редирект.
 

Горе