SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

domain - seo - дилема

radev

New member
Здравейте, Про-та!

Ровейки и разглеждайки за пръв път темата за домейните и борсите за , реших да поразцъкам и взех че купих домейна www.webdesignnt.com

мисля, че има реален PR 3, които най-вероятно е изпарен и скоро е туулбара ще се актуализира на PRНиколко.

Има останал индекс: http://www.google.bg/search?q=site:webdesignnt.com
четох ви темите и за индекса, ок, пак беше някакъв бонус.

Взех го. В крайна сметка домейна ми допада и мисля, че за сателитка ще е тъпо решение и вложение.

Питането ми до Про-тата е, дали да го направя БГ сайт за уеб дизайн и да го ранквам и дай боже да бутна трети сайт в топ3 за фразата, или да го направя отново на английски, чисто EN сайт за web design и да помисля за къде да го ранквам и дай боже някоя година да го докарам някак си някъде в някой google.tld

Ще се радвам на добри съвети! :)

П.С. още едно питане - цял ден си рефрешвам GoDaddy списъка с домейни, обаче нещо за съжаление не виждам новата си придобивка и се чудя аджеба дали все пак не платих нещо, дето нямам. Казаха ми, че два-три дни щели да минат преди домейна "да дойде при мен". Това вярно ли е, щото ме заболя пръста от рефреш, а PayPal казва, че парите ми са безвъзмездно изпратени
 
Re: domain - seo - дилема

По какъв начин ще ти прехвърлят домейна, Direct Push (прехвърляне в рамките на същия регистратор) или чрез прехвърляне от друг регистратор? По първия начин прехвърлянето става за секунди, по втория може и седмица да мине, зависи от бързодействието на конкретните регистратори.
 
Re: domain - seo - дилема

http://www.google.com/search?hl=en&q="webdesignnt.com" показва, че ПР е хайджакнат.

Домейнът ще се появи в акаунта ти след като изтече ридемпшъна. Т.е, ако собственикът реши да го поднови, ще ти върнат парите. Обикновено случаят не е такъв и идва до седмица в акаунта ако е от клоузаут пазара и 15-тина дни ако е от експайърд пазара.
 
Re: domain - seo - дилема

Да, разбрах накрая, че пейджранка не е много пекджранк. Карай.
Благодаря на biks, които ми поясни и ме светна и как седят нещата със срокове и мрокове на домейните през аукциона.

Иначе някой някакви идеи? Да го омажа ли с BG сайт или да го направя на EN и каквото сабя покаже?
 
Re: domain - seo - дилема

говорейки за домейни bgkulinar-а е с много повече опит от мене. При суми над 10 usd бърза консултация с него винаги е полезна. :)
 
Последно редактирано:
Re: domain - seo - дилема

:))))
писа ми 4-5 лични съобщения пръв.
И на теб мерси!

А за въпроса, които ме вълнуваше най-много, явно, че ще хвърлям ези-тура.

или руни :)
 
Re: domain - seo - дилема

не мисля че сте направили най добрия избор :

дано само не сте дали много пари ...
иначе до седмица ще дойде в акаунта ви
 
Re: domain - seo - дилема

Да, разбрахме го това накрая по някое време. Стават и такива фалове, но едва ли ще е нещо фатално. А и на мен не ми е за PageRank-а
 

Горе