SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

domein.com/some срещу some.domein.com

webfusion

New member
Здравейте на всички,

Неоспях до сега да намеря точен отговор за проблема който имам.

Искам да попитам кое е по добре:

да сложа страница в под директория в домейн domein.com/some
или да направя отделен суб домеин some.domein.com.

Питам относно регистрация в директория и търсещи машини, ако я сложа в папка после ще имам ли право да кажем в директория да регистрирам и главния домейн, дали ще се приемат и двете ?
 
Re: domein.com/some срещу some.domein.com

за регистрация в директории е по-добре "суб домеин some.domein.com" - почти всичките директории приемат субдомейни.

дали ще се приемат и двете ?
ще приемат. регистрирам по 4-5 субдомейна във всяка директория (и даже в една категория) и ги приемат
 
Re: domein.com/some срещу some.domein.com

Почти 99% от българските директории приемат поддомейни. Та, от тази гледна точка, както е писал Петер, е по-добре. Има и една друга по основна причина да ползваш под-домейн - за търсачките поддомейнът е отделен сайт, за разлика от поддиректорията. Най-сладкия момент, е когато търсиш нещо в нета и виждаш сред първите 10 резултата домейна и поддомейна си. Т.е. шансът някой да кликне на твоя сайт се увеличава двойно.
 
Re: domein.com/some срещу some.domein.com

Благодаря за отговорите!
Знам всичко за това как се приема суб домеина в директори или търсачка големия въпрос от поста ми беше
"Питам относно регистрация в директория и търсещи машини, ако я сложа в папка после ще имам ли право да кажем в директория да регистрирам и главния домейн, дали ще се приемат и двете ?"

Тоес ако я регна като
www.mydomein.com/vaprosnata_stranica/ - тоест като суб папка/директория на самия домейн
Ще имам ли право след месец да кажем да регистрирам и самия домейн.
www.mydomein.com/

Страницата е за много голям сайт които обаче не е готов за сега но самата страница трябва да бъде видима и посещавана,
ако я сложа в подпапка кадето по принцип ще и е мястото след време, ме е страх че ще прецакам много на места главния
сайт като няма да бъде приет, няма да може да се смени описанието му .....в дадена група директории


Стигнах до заключението за сега че е по добре да я направя като субдомеин, после като я преместя ще сложа редир кам мястото кадето ще е.
Питам защото ако се рекламира добре и посещава, както и добро сео за нея въпросната страница ще помогне много на големя саит по ПР ......

Поздрави
 
Re: domein.com/some срещу some.domein.com

Има много лесно решение на твоя проблем, ако си с апачи сървър, разбира се.

Някъде в .htaccess-a пишеш

Код:
DirectoryIndex varposnata_stranica.html
 
Re: domein.com/some срещу some.domein.com

Наскоро обсъждахме подобна тема в "Предприемач" . Извода до който се стигна е , че от гледна точка на PR е по-добре подпапка , защото както вече казаха subdomain-a го приема като отделен сайт и като такъв той не получава нищо от PR -a на главния освен ако няма линкове водещи към поддомейна
 
Re: domein.com/some срещу some.domein.com

georgimateev каза:
Ами... отговорът се крие в дефиницията. Ако съдържанието е твърде различно - събдомейн, ако е просто по-конкретно - директория.
Не е точно така, страницата е за язви, хемороиди, разширени вени "фактически има много общо с главния сайт".
Тя ще е кам сайт ще го опиша на барзо: за медицина, инфо за здравето, магазин за лекарства, алтернативна медицина.
Ако я регна като под папка после няма да ми дадат на много места да регна самия сайт или да променя описанието в някоя директория, които още не е готов както съм обяснил по горе пък страничката малката трябва да е видима.

Ще я прява на субдомейн, ще е лошо за рейтинга но по-добре за големия сайт защото после няма да имам проблеми.

Благодаря за съветите на всички !!!
 
Re: domein.com/some срещу some.domein.com

Ще я прява на субдомейн, ще е лошо за рейтинга
И защо мислиш че ще е лошо за рейтинга?

Ще е добре за рейтинга защото ще можеш всяка една страничка да регистрираш в директориите. И дори да нямаш линк от главната към субдомейн той ще се класира добре.
 
Re: domein.com/some срещу some.domein.com

peter разбира се е прав, но аз бих го направил друг начин ...

според мен колкото повече съдържание в дълбочина имаш в даден домейн толкова по-добре.

може и да има добър ефект от това за всеки 5-6 страници съдържание да правиш subdomain , но лично аз бих предпочел да навържа нещата в дълбочина със sub директории

т.е. domain.com/ala/bala/gala/zala.html
вместо ala-bala-gala.domain.com/zala.html

По този начин
1 ще си спестиш разработването на всеки subdomain поотделно,
2 ще можеш логически да подредиш сайта
3 ще го позиционираш доста по-лесно за неконкурентни ключови фрази (http://www.webinformation.ru/reviews/seo/lf/text.htm)
4 ще имаш сайт с много съдържание и дълбочина

Разбира се това мое мнение е валидно само ако темата на сайта е една , ако става дума за изпълнение тип start.bg определено издиша отвсякъде :p

georgimateev , sorry , пишех почти същото по същото време ;)
 
Re: domein.com/some срещу some.domein.com

Ако е за англоезичен сайт аз бих го направил с плоска структура. Без голяма дълбочина с 1-2 таргетирани поддомейна със съответното съдържание.
 
Re: domein.com/some срещу some.domein.com

Позволете, колеги, да не се съглася с вас. Форумът и сайтът ми са сходни като тема (дори прекалено сходни) само дето източниците са различни и в двете става дума за рецепти за някакви манджи. Този резултат показва това, което имах предвид в първото си мнение по темата. Един сайт - два домейна - първите 4 резултата. И това не е единичен случай. Т.е. като имаш по два-три резултат сред първите 10 или 20, шансът да те навести някой се качва значително.
 
Re: domein.com/some срещу some.domein.com

bgkulinar, прав си разбира се, но това е двойна работа

просто покрай твоите резултати добро позициониране има и gotvarstvo.georgievi.net на камелия, а той е разработван по другия предложен начин . Ако се приеме че повечето потребители разглеждат само първите няколко резултата се оказва че ти просто се трудиш двойно за същия ефект.

а и в края на краищата тук говорим за различна конкурентност на фразите.

Сам знаеш че колкото по-конкурентна е една фраза толкова повече усилия трябва да хвърлиш за да се позиционираш 2 пъти на една страница.

Все пак трябва да призная че за слабоконкурентни фрази твоят метод е далеч по-добър в случая
 
Re: domein.com/some срещу some.domein.com

просто се трудиш двойно за същия ефект.
зависи, ако някакъв mfa има 10 субдомейна и държи първите 10 позиции, това значи че посетителя ще посети субдомейните и ще кликне на рекламките. ;) Така че всеки сам да избира, в зависимост от нуждите :)

Вопроса на webfusion e "относно регистрация в директория и търсещи машини". и тук има само един отговор - прави субдомейни.
 
Re: domein.com/some срещу some.domein.com

Всъщнотс webfusion не каза на какъв език е сайта.

За английския съществуват т.нар. deep link directories, за България не съм чувал за подобни. Но ще трябва да си приготвиш някой лев, малка част от тях са безплатни.
 

Горе