SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Facebook осъди спамер за 873 милиона долара

Re: Facebook осъди спамер за 873 милиона долара

Добре аз пак питам - ако потребителя се е съгласил, че може да му се пращат съобщения, но не е регистриран - има такива сайтове много, в които оставяш данни, но не се регистрираш. Не виждам как точно сайта ще е виновен.

И друго - аз влизам и се регистрирам с пощата на cloxy в някой сайт.. Кво правим като той получи спам?
Има стотици въпроси и много неясни отговори. Според мен ще го отнесе този, който има по-скапан адвокат и който действа прекалено кофти (примерно купува 50к емайла и почва...).

А когато някой си е разхвърлял пощата на всеки втори сайт... еми да е прочел.

Ако някой се е регистрирал с e-mail-a на cloxy в даден сайт, но сайта е добронамерен, спокойно може да напише възражение на акта и да го оспори, след което евентуално ще се разбере, че ти си се регистрирал с мейла на cloxy и просто ще те изтрият. От КЗП по принцип вършат доста добра работа, но са хора и не раздават актове както им падне.
Освен това в повечето случаи добронамерените сайтове, които изпращат нюзлетъри и/или поискани търговски съобщения не пращат на кой да е а на техни регистрирани потребители, а регистрацията обикновено се потвърждава, че мейла е твой. Така че е малък шанса да стане такава засечка.
 
Re: Facebook осъди спамер за 873 милиона долара

Всъщност има един вариант, при който ти вкарват мейла в базата и твърдят, че си се е абонирал :)
Естествено и това има начин как да се докаже, че не е така, но да не давам идеи на спамърите как да търсят заобикаляне :)
 
Re: Facebook осъди спамер за 873 милиона долара

Има и субективна преценка в крайна сметка, а хубавото на КЗП е, че приемат аргументи и преценяват как да процедират и обикновено глобяват при действително доказана вина.

Много просто всеки човек може да прецени дали дадена компания спами ако на 10 000 мейла има едно оплакване може да е греша, а когато има 30 оплаквания при 1000 мейла вече е съмнително нали :)
 

Горе